Wolny internet

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wolny internet

Post autor: Daniel_Plus »

Neverwinter, różne prędkości są spowodowane wieloma czynnikami. Jeśli internet jest w stanie osiągnąć 60 Mbit to oznacza, że zasięg jest dobry i od strony odbiorcy prawdopodobnie nie ma już co poprawić.

b4rt4s, sprawdź proszę jeszcze raz, ale przy połączeniu kablowym z routerem. Podaj też parametry sygnału z Panelu Admina (RSRQ, RSRP, RSSI, SINR).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Neverwinter
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2018, o 14:13

Re: Wolny internet

Post autor: Neverwinter »

Daniel_Plus pisze:Neverwinter, różne prędkości są spowodowane wieloma czynnikami. Jeśli internet jest w stanie osiągnąć 60 Mbit to oznacza, że zasięg jest dobry i od strony odbiorcy prawdopodobnie nie ma już co poprawić.

b4rt4s, sprawdź proszę jeszcze raz, ale przy połączeniu kablowym z routerem. Podaj też parametry sygnału z Panelu Admina (RSRQ, RSRP, RSSI, SINR).

Po pierwsze LTE watch nie działa, nie chce się połączyć z routerem wiec nie mogę sprawdzić do jakiej anteny się łączę.

Jeżeli u mnie nie da się już nic poprawić to teraz pytanie, czy od strony nadawcy "PLUS" da się coś poprawić i co dokładnie, aby poprawić stabilność mojego internetu. Czy administrator sieci może zablokować u mnie jedno pasmo z nadajnika? Mam do anteny 0.5km więc nie wydaje mi się aby u mnie były problemy z zasięgiem, lecz może faktycznie co chwile łapie inne pasma z nadajnika.

Dziś internet rano był na poziomie około 30mb/s....teraz znowu mam około 4-5mb/s, a co za tym idzie internet chodzi fatalnie.
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Wolny internet

Post autor: Daniel_Plus »

Neverwinter
Neverwinter pisze:czy od strony nadawcy "PLUS" da się coś poprawić i co dokładnie
Przede wszystkim cały czas modernizujemy sieć co zwiększa pojemność, prędkość i zasięg.
Neverwinter pisze:Czy administrator sieci może zablokować u mnie jedno pasmo z nadajnika?
Nie.
Neverwinter pisze:był na poziomie około 30mb/s....teraz znowu mam około 4-5mb/s
To pokazuje zmienne obciążenie stacji. Im więcej użytkowników jest podłączonych do jednego nadajnika tym parametry są niższe.
Neverwinter pisze:może faktycznie co chwile łapie inne pasma z nadajnika
Twój router nie ma opcji wyboru konkretnego pasma, więc musi działać w trybie automatycznym. Możesz przełączać się między 3G, a LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

wzbyszko, prędkość internetu zależna jest, tak jak piszesz, od ilości jednocześnie zalogowanych użytkowników.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
b4rt4s
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2014, o 19:28

Re: Wolny internet

Post autor: b4rt4s »

Daniel_Plus pisze: b4rt4s, sprawdź proszę jeszcze raz, ale przy połączeniu kablowym z routerem. Podaj też parametry sygnału z Panelu Admina (RSRQ, RSRP, RSSI, SINR).
Niestety nie wiem gdzie znaleźć parametry w moim routerze (TL-MR3020), Huawei E5372 - też chyba nie ma tych opcji, jakość sygnału jaką mam to ok 96-100%. Prędkość max to 0,5 Mbps.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

b4rt4s, dla modeli Huawei spróbuj programu MDMA (Mobile Data Monitoring Application). Wklej wyniki.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Wolny internet

Post autor: grazia1963 »

MDMA działa tylko z modemami Huawei w wersji zwykłej, podobnie jak TopNetinfo. Kolega posiada stary MiFi z LTE czyli E5372. TEn MIFi nie działa z LTEWatchH, Toolbox ,LTEInspecteur czy HManagerem.
b4rt4s
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2014, o 19:28

Re: Wolny internet

Post autor: b4rt4s »

Michał_Plus pisze:b4rt4s, dla modeli Huawei spróbuj programu MDMA (Mobile Data Monitoring Application). Wklej wyniki.
Niestety, nie jestem wstanie nawet znaleźć a co dopiero ściągnąć tego programu - strona forum ładuje się ponad minutę... strona speedtest.net czasami nawet nie może się załadować - taka prędkość internetu LTE w samym CENTRUM Poznania. Porażka, gdzie zgłosić reklamację? Za coś takiego nie mam zamiaru płacić pieniędzy...
grazia1963
PlusManiak
Posty: 67
Rejestracja: 1 gru 2018, o 14:26

Re: Wolny internet

Post autor: grazia1963 »

A do czego ci MDMA? Masz Hilinka, MDMA działa z modemami Huawei w wersji zwykłej czyli zarządzanej przez managera połączeń. E5372 zarządzasz przecież przez przeglądarkę i stronę 192.168.8.1. Przełóż kartę Plusa do telefonu LTE z Android, zainstaluj na nim Network Cell Info i pokaż zakładkę DANE z niej z parametrami sygnału, eNB i ECI BTS-a.
Djmatej122
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 lut 2014, o 08:28

Re: Wolny internet

Post autor: Djmatej122 »

Witam,

Nie będę zakładał nowego wątku z problemem wolnego internetu. Posiadam router Huawei B525 zazwyczaj prędkość 10 mb/s do 20 mb/s a czasami i więcej i to bez anteny. Od kilku dni prędkość 0.6 mb/s ( spped test pokazywał skok do 3-4 mb/s a potem spadek do 0.6 mb/s )przy dwóch kresach zasięgu lte i dodam że router nie był nawet ruszany. Mieszkam w małej wiosce Żuki koło Kleszczel powiat Hajnowski.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

b4rt4s, najszybciej za pośrednictwem tego formularza. Pamiętaj o podaniu numeru telefonu i danych (imię i nazwisko, numer PESEL).

Djmatej122, możesz podać parametry sygnału. Wklej wynik ze speed testu. Czy taka sytuacja utrzymuje się cały dzień czy tylko w określonych godzinach?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Djmatej122
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 lut 2014, o 08:28

Re: Wolny internet

Post autor: Djmatej122 »

Jak będę w domu to mogę wkleić wyniki ze speed testu. Tak się dzieje chyba od poniedziałku od godziny 20.30 jak dobrze pamiętam. A teraz tak jak mówię na speed teście wchodzi do 3-4 mbs a potem spada do 0.6 mbs i pink 30-40.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

Djmatej122, sprawdź proszę, jak prosiłem, parametry sygnału w panelu admina.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Djmatej122
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 lut 2014, o 08:28

Re: Wolny internet

Post autor: Djmatej122 »

Parametry:
RSRQ: -7dB
RSRP: -112dBm
SINR: 1dB
PLMN: 26001

O te chodziło?

Wklejam ze speed testu.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Wolny internet

Post autor: Michał_Plus »

Djmatej122, sygnał jest dość słaby i mocno zakłócony. Spróbuj zmienić ustawienie sprzętu w domu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ