Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
jakk0lwiek
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 mar 2022, o 20:14

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: jakk0lwiek »

Reset pomógł chwilowo. Tzn wczoraj działało nawet kilka godzin bez problemów. Wyjechałem z domu, wróciłem wieczorem, brak internetu. Dioda w odu świeci na czerwono. Nie wykrywa karty usim. Odłączenie na godzinę, 10 minut internetu. Wyłączyłem router na noc, rano włączyłem, internet był z pół godziny. Bez znaczenia czy na antenach kierunkowych, czy tych wbudowanych. Problem z odu czy bardziej router? Bo zauważyłem, że mimo tego, że internet działa, to nie pokazuje mi mocy sygnału LTE. W moim przypadku to zawsze 4 kreski. Albo internet działa, mimo, że na routerze nie świeci się dioda status LTE z tą @. Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

jakk0lwiek, czerwono na stałe czy miga?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jakk0lwiek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2022, o 20:14

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: jakk0lwiek »

Teraz wróciłem do domu i włączyłem router i działa normalnie, ale wiem, że za chwilę to się zmieni. Dioda świeci się na czerwono, potem jakiś kolor trochę jakby fioletowy, czasem na chwilę niebieski, wyłącza się i na czerwono. I tak można powiedzieć, że cyklicznie. Czasem po prostu czerwony przez kilka minut, czasem na chwilę załapie. Ale wtedy na ustawieniach routera pokazuje mi brak karty usim.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

jakk0lwiek, kolor oznacza status modemu. Filetowy, niebieski, zielony i pomarańczowy oznacza jakość sygnału LTE. Od bardzo dobrego do bardzo słabego. Czerwona migająca dioda to brak sygnału. Stały czerwony kolor oznacza uszkodzony modem w ODU. Czy jak dioda ODU Status gaśnie to dioda ODU Power się świeci?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
jakk0lwiek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2022, o 20:14

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: jakk0lwiek »

Świeci się... Czyli muszę udać się na serwis?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

jakk0lwiek, ODU Power jeśli się świeci i nie gaśnie oznacza że ODU jest zasilany przez cały czas. Czerwona, dioda ODU Status raportuje uszkodzenie modemu. Niestety, konieczna będzie wizyta w punkcie. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Connor »

Witam.

Od pewnego czasu myślę o przejściu z internetu stacjonarnego (z powodu prędkości max 10Mb/s) na domowy internet LTE.

Pierwszą myślą był Plus ze względu na posiadane już usługi. Jednak niestabilność prędkości jest straszna. Od prędkości max 130Mb/s potrafi zejść do 6Mb/s. Do tego dochodzi limit danych, przez który optymalny abonament to 75zł + 20zł za sprzęt przy 500GB limitu.

W konkurencyjnej ofercie dane są nielimitowane a za 90 zł mam prędkość max 60Mb/s co mi w zupełności by wystarczyło. A mając opinie od znajomych prędkości nie mają takich wahań. Jedynie w granicy kilku procent.

Możecie mi powiedzieć czy przy pomocy sprzętu prędkość nie będzie się tak zmieniać? A przynajmniej nie będzie spadać poniżej prędkości przy której oglądanie w 4K nie będzie skutkowało przycinaniem.

Najbliższy nadajnik znajduje się w Mogilno, Piastowska 1. Miała być (czy też się odbyła) modernizacja jednak tak niskie graniczne prędkości są nie do przyjęcia.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Ewa_Plus »

Connor,
- jeśli sprzęt ma funkcję zmiany pasma, to można w ten sposób próbować coś wpłynąć.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Connor »

Ewa_Plus pisze:jeśli sprzęt ma funkcję zmiany pasma...
A to ja mam wiedzieć czy sprzęt ma taką funkcję?
Ja się pytam czy wzięcie u Was usługi internetu nie będzie z mojej strony błędem. Czy dołączony do usługi sprzęt poprawi jakość (prędkość) łącza.
Czy możecie mi zagwarantować, że wydając 95 zł miesięcznie nie będę miał ścinek przy 4K?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1241
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: zbych_in_flames »

Connor pisze:zy możecie mi zagwarantować, że wydając 95 zł miesięcznie nie będę miał ścinek przy 4K?
Żaden operator Internetu mobilnego nie jest w stanie ci tego zagwarantować. Dziś masz 60 Mb/s ale np. przez kolejne 3-6 miesięcy usługę kupi w Twojej okolicy kolejne 20 osób i z 60 Mb/s zrobić się np.: 10 Mb/s. Może też nit nie kupić i nic się nie zmieni, może też w ciągu roku powstać np.: budynek który przysłoni ci sygnał z BTS'a i prędkości też spadną. Prędkość w Internecie mobilnym jest po postu zależna od wielu czynników
jaszek7777
PlusManiak
Posty: 149
Rejestracja: 18 lip 2016, o 17:07

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: jaszek7777 »

Witajcie,

czy obserwujecie może u siebie zjawisko polegające na "zawieszaniu" się WiFi w paśmie 2,4 GHz? Objaw jest taki, że urządzenie jest połączone z WiFi 2,4 GHz, ale nie wczytują się strony, ani też strona routera. Jak się w tym czasie rozłączę, to już nie chce się połączyć z WiFi, choć sieć jest widoczna. Problem pojawia się na kilka minut i znika. Tak kilka razy dziennie. Problem występuje jednocześnie na każdym urządzeniu łączącym się z WiFi 2,4 GHz. W tym samym czasie WiFi 5 GHz oraz ethernet pracują prawidłowo.

Widywałem podobne tematy z podobnym problemem zestawu i dlatego pytam jak to wygląda teraz.

Dodam, że zmiany kanałów WiFi 2,4 GHZ, ani też szerokości pasma, nie pomagają. Reset do ustawień fabrycznych też nie.
fuzel
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2022, o 17:21

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: fuzel »

Witam. Jestem użytkownikiem sieci PLUS od wielu lat. Internet z sieci komórkowej od ponad 4 lat. Mam zestaw ODU IDU 300 i 2 anteny kierunkowe na dachu. DO nadajnika mam 3,7km. BTS 30505.
W statusie LTE mam najlepsze parametry:
RSRP -89 dBm
RSRQ -7 dB
RSSI -62 dBm
SINR 11 dB
PCI 306
Cell ID 7809282
Pasmo 3 (1800 MHz)
Transfer danych:
ping 50
Download Mb/s 3.92
Upload Mb/s 18.74
Często zdarza się prędkość download nawet 20Mb/s. Wyzszych nigdy nie zaobserwowałem.
Nie ściągam filmów itp. generalnie irytuje mnie, gdy zwyczajnie stron www nie mogę normalnie przeglądać.
Jakieś sugestie co i jak mógłbym poprawić?
Może od strony sieci coś da się podziałać?

IMEI 864054030309647
IMSI 260011602826557
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1241
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: zbych_in_flames »

Skoro masz antenę kierunkową to czy próbowałeś skierować ja w stronę innego BTS?
Ogólnie niższy DL od UL raczej wskazuje na duży ruch na sektorze tego BTS'a, poza szczytem masz pewnie szybciej. Jeśli chodzi o strony to przy te 3 Mb/s nie powinno być problemu z ich odpalaniem, ale wiadomo ze ta prędkość nie powala więc albo połączenie z innym BTS albo oczekiwanie na dalsza rozbudowę tego z którym łączysz się teraz.
fuzel
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2022, o 17:21

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: fuzel »

Inne stacje to w linii prostej dalej 700m PLAY oraz w innym kierunku dystanse 4,5 do 6 km. Pomijając przeszkody itp. itd. w teorii na jakiej odległości od stacji może dobrze działać transfer danych sieci komórkowej?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5499
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Internet Domowy 300 (ODU IDU - 300)

Post autor: Michał_Plus »

fuzel, podaj dokładna lokalizacje w jakiej się znajdujesz. Tak jak pisze zbych_in_flames, wyniki wskazują na duże obciążenie sektora. Zasięg sieci zależny jest od wielu czynników, anteny, ukształtowania terenu, pasma.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ