Dziwne zachwanie łącza po reklamacji i przed

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
salvozaur
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 gru 2019, o 08:17

Dziwne zachwanie łącza po reklamacji i przed

Post autor: salvozaur »

Witam serdecznie pewnie temat jakich wiele. ale..

Od kilku lat ma plusa wraz z telefonami i cp. U mnie router DWR-921E spisywał się świetnie. Lokalizacja Częstochowa wyczerpy

Internet zawsze śmigał na poziomie 20 Mb/s cały czas w zasięgu Lte nigdy nie miałem czegoś takiego jak wyczerpanie pakietu

Od jakiegoś czasu 2-3 miesiące zauważyłem spadki do poziomu 4.5 - 5 Mb/s Czasem jak w zegarku tylko idzie 600kb i nic więcej (wysyłam i ściagam kolo 1gb potrzebne do pracy pliki czasem netflix ,yt ) tak jak teraz https://www.speedtest.pl/wynik/226327285

Za pierwszym razem poszedłem złożyć reklamacje (na którą oczywiście dostałem odpowiedz pisemną ze wszystko wporządku i reklamacja nie ma podstaw itd...) bo coś może wskórają i ku mojemu zdziwieniu 2 chyba dni później net wskakuje na poziom 40 Mb/s no cóż ucieszyłem się. Mineły dwa tygodnie net spowolnił do 20 Mb/S po tygodniu do 10 Mb/S i na końcu znów do 4.5 - 5 Mb/s.

No cóż wkurzony cała sytuacja znów poszedłem złożyć reklamacje już drugą i znów analogicznie sytuacja się powtórzyła punkt w punkt. i znów wróciłem do punktu wyjścia czyli 4.5 - 5 Mb/s dokładnie dzisiaj

Nie wiem zapytam ekspertów czy mam urojenia czy to tylko pech / szczęscie ..

Internet potrzebuje do pracy , potrzebuje chociaż tej "10" waham się przed zmianą wszystkich usług na innego operatora. Może nowszy router/ modem coś da? Trochę cała ta sytuacja kiepsko wygląda w końcu mamy rok praktycznie 2020 a internet na poziomie neostrady z 2000.... Tym bardziej że nikt z z działu reklamacji ani obsługi nie jest w stanie nic doradzić ani pomóc.

Także tego. Może ktoś?
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Dziwne zachwanie łącza po reklamacji i przed

Post autor: TomPL »

Widzę, że pierwszy post na forum... poczytaj inne o tym, jak zapycha się sieć, jak wchodzą "lejki" techniczne. Lepiej nie będzie. Jak możesz przerzuć się na... neostradę ;)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1256
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Dziwne zachwanie łącza po reklamacji i przed

Post autor: zbych_in_flames »

@salvozaur z Twojego opisu wynika, że łapiesz się na lejek w ramach FUP. Masz pakiety podstawowy, a po jego przekroczeniu działa LTE bez limitu. I tutaj najczęściej po ilości rzędu 100 GB lub większych prędkość zaczyna spadać.
salvozaur
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2019, o 08:17

Re: Dziwne zachwanie łącza po reklamacji i przed

Post autor: salvozaur »

Dziekuje za odpowiedz.

Doszukałem , doczytałem https://www.plus.pl/uslugi/lte-bez-konca czyli żona zajechała internet.

Pozdrawiam.
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Dziwne zachwanie łącza po reklamacji i przed

Post autor: TomPL »

Ale tam w regulaminie nie ma nic o żonie - masz twarde dowody? ;)
salvozaur
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 gru 2019, o 08:17

Re: Dziwne zachwanie łącza po reklamacji i przed

Post autor: salvozaur »

TomPL pisze:Ale tam w regulaminie nie ma nic o żonie - masz twarde dowody? ;)
Wedle statystyk transferu przez wifi na telefonie jej , przez miesiąc naoglądała samym instagramem 20gb , YT 50gb i zapewne reszta sie rozeszła. Ach te kobity. W każdym razie przez 2 lata w plusie nie dobiliśmy nigdy do 100gb limitu a tu 3 miesiące z rzędu dobija lącze. Rozmowa na ten temat nie była łatwa ehh...
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Dziwne zachwanie łącza po reklamacji i przed

Post autor: TomPL »

No to do zmiany dostawca internetu albo... żona :D
ODPOWIEDZ