5G w Plusie

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: 5G w Plusie

Post autor: miery »

W pełni się zgadzam z mariusz9a.
To że telefon obsługuje pasmo n41 nie znaczy że będzie ono działać w Plusie, Polsce czy San Marino. Producent w sofcie urządzenia zapisuje kody MCC (Mobile Country Code) krajów na jaki rynek jest urządzenie, może też precyzować na jakim paśmie ma działać w jakim kraju.
I na przykład:
-jeśli nie ma wpisu 260 (MCC Polski) w sekcji pasm LTE to nie będzie działało.
-jeśli nie ma wpisu 260-01 (MCC Plusa) w sekcji pasm 5G to nie będzie 5G działało.
-jeśli jest wpis 260-02, ale nie ma 260-01 w sekcji 5G to w Orange będzie działać a w Plusie nie.

Nie możesz winić Plusa że LG nie chciało, nie planowało, zapomniało wpisać Polski, Plusa do swojej konfiguracji.

Tutaj przykładowa konfiguracja: https://paste-bin.xyz/23870"target="_blank
Meagol2019
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 23:27

Re: 5G w Plusie

Post autor: Meagol2019 »

mariusz9a pisze:Ale operator nie modyfikuje żadnego softu. Operator nie pisze oprogramowania na telefony w sensie ich systemów operacyjnych, konfigów do danych usług itd. To że Samsung S20 FE 5G był sprzedawany w Plusie nie ma znaczenia - Samsung/producent modemu dał mu wsparcie dla pasma n41 to i działa - operator nic do tego nie ma. LG V600 nie ma wsparcia dla pasma n41 - producent zastosował takie a nie inne oprogramownie/podwersję modemu i tyle. Myślę że nic z tym nie zrobisz... Można jedynie próbować powalczyć na jakiś forach typu xda czy ktoś coś potrafi zdziałać w tym temacie i odblokować n41 na tym telefonie (o ile w ogóle się da...).
Czytalem forum na android com pl wątek dotyczący samsunga s20fe 5g i mimo obsługi pasma 2100 5g w sieci play gosciowi nie działa wyrzucam dwa ciekawe screenyObrazekObrazek

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: 5G w Plusie

Post autor: miery »

Trudne sprawy...
Ty masz LG nie Samsunga, może ten sam hardware, ale software inny.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie

Post autor: mariusz9a »

Meagol2019 a Ty dalej to samo... W necie znajdziesz wszystko co chcesz i czego nie wymyślisz - kwestia jak bardzo jesteś zdeterminowany żeby znaleźć to co chcesz usłyszeć/przeczytać. I myślisz że wszystko co w necie wyklikasz to prawda? To co wysłałeś to zaś ktoś powiela jakieś durnoctwa o jakiś listach telefonów, że niby musi na niej być, żeby 5G działało - bzdura! Co najwyżej jak tekefonu nie ma, to pomoc techniczna operatora Ci nie pomoże gdy zaistnieje problem, bo nie będzie ogarniać jakiegoś tam telefonu, ale nie ma to nic wspólnego z blokowaniem usługi! 5G w Plusie a 5G u innych operatorów to dwa odmiennie sposoby udostępniania tej technologii - ale mniesza z tym bo to nic nie zmienia w Twoim temacie. Wszystkie osoby na forum, mówią Ci, że producent Twojego telefonu nie wspiera na tym modelu pasma n41, a Ty sobie na siłę nie wiem co chcesz udowodnić:( Nawet sam Secjalista Plusa Ci to napisał, a Ty w kółko swoje, jakby to nagle miało sprawić że telefon zacznie działać:( Jak chcesz z tym powalczyć to spróbuj na forum specjalistycznym (np xda), gdzie udzielają się m. in. programiści i być może podrzucą Ci soft, któy odblokuje Ci wsparcie dla n41, albo udzielą wskazówek jak to zrobić, o ile się da to zrobić.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Meagol2019
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 23:27

Re: 5G w Plusie

Post autor: Meagol2019 »

mariusz9a
Wiem ze nie wspiera ale Ci próbuje udowodnić ze są telefony które nie wspierają n41 a sam sprzedawane w plusie i działa na nich 5G z plusa kolejny przykład LG Wing sprawdzilem obie instrukcje obsługi w których jest wykaz obslugiwanych pasm przez urządzenie i porównałem

LG Wing.                           LG V60


5G Sub6 n1.                   5G Sub6 n1
5G Sub6 n3.                   5G Sub6 n3
5G Sub6 n7.                   5G Sub6 n28
5G Sub6 n28.                 5G Sub6 n78
5G Sub6 n78
LG Wing plus sprzedaje lub sprzedawał jako jeden z dedykowanych urządzeń do obsługi 5G a przecież według instrukcji brak wsparcia dla n41 poza tym gdzieś tu na forum ktoś pisał ze mu sprzedali w salonie LG velvet do obsługi 5G a nie działało bo tak jak w przypadku winga ma taką samą obsługę pasm według instrukcji tez sprawdzilem a na koniec sam plus tez ma listę telefonów z którymi działa ich 5G na ktorej jest LG Wing. Velveta brak...tak ze pozwolę się nie dokończ zgodzić ze nie zależy to od oprogramowania...

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie

Post autor: mariusz9a »

Meagol2019, znów wyciągasz jakieś daleko idące wnioski mijające się z rzeczywistością :-( To że jakiś operator sprzedaje telefon którego model jest przez producenta oznaczony jako 5G, nie jest równoważne z tym, że działa na nim u tego operatora 5G. Jeśli te dane co wypisałeś na temat LG Wing są prawdziwe, to nie ma takiej opcji żeby ruszyło na nim 5G od Plusa.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Meagol2019
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 23:27

Re: 5G w Plusie

Post autor: Meagol2019 »

marousz9a jest na stronie plusa lista można wejść i zobaczyć
Urządzenia obsługujące sieć 5G od Plusa:

Kod: Zaznacz cały

Smartfony:

HUAWEI Mate 40 Pro 5G

HUAWEI Mate Xs 512GB

HUAWEI P40 128GB

HUAWEI P40 Lite 5G

HUAWEI P40 PRO 256GB

LG Wing 5G

Motorola edge 20 5G

Motorola edge 20 lite 5G

Motorola Edge

Motorola Edge 20 Pro 5G

Motorola Moto G 5G 128GB

Motorola Moto G 5G

Motorola Moto G 5G plus

Motorola Moto g100 5G

Motorola Moto g50 5G 64GB

Motorola Razr 5G

Oppo A74 5G 128GB

Oppo Reno4 Z 5G

Oppo Reno5 5G

Oppo Reno5 Z 5G

Oppo Reno6 5G 128GB

Oppo Reno6 Pro 5G 256GB

realme 7 5G DS

realme 8 5G 64GB

realme GT 5G 256GB

Samsung Galaxy A22 5G

Samsung Galaxy A32 5G

Samsung Galaxy A51 5G

Samsung Galaxy A52 5G 128GB

Samsung Galaxy A52s 5G

Samsung Galaxy S20 FE 5G

Samsung Galaxy S21 5G 128GB

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 256GB

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 512GB

Samsung Galaxy S21+ 5G 256GB

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G 128GB

Samsung Galaxy Z Flip 3 5G 256GB

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G 512GB

Samsung Galaxy Z Fold2 5G

vivo V21 5G

vivo Y72 5G

Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB

Xiaomi 11T 5G 128GB

Xiaomi 11T Pro 5G 256GB

Xiaomi Mi 10T Lite 5G 128GB

Xiaomi Mi 10T Lite 5G

Xiaomi Mi 10T PRO 5G

Xiaomi Mi 11 5G 256GB

Xiaomi Mi 11 Lite 5G 128GB

Xiaomi Mi 11 Ultra 5G 256GB

Xiaomi Mi 11i 5G 128GB

Xiaomi Poco M3 Pro 5G 64GB

ZTE Axon 11 5G
Jak widać LG wing jest velveta nie ma co by się zgadzało z tym co napisałem wiec sam sobie niech Pan odpowie ktoś kogoś robi w bambuko.....a specjaliści z plusa milczą.....

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plusie

Post autor: zbych_in_flames »

No według tej strony ten model był też w wersjach która miała obsługę N41 więc może LG akurat dla Plusa dostarczył model z obsługą tego pasma: link
Meagol2019
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 23:27

Re: 5G w Plusie

Post autor: Meagol2019 »

Ta wersje amerykańską sprzedawali w plusie jasne....

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: 5G w Plusie

Post autor: miery »

Meagol2019 szukasz dziury w całym.
1. LG Wing 5G występuje w 6 wersjach sprzętowych i większość z nich obsługuje pasmo n41
https://www.phonemore.com/models/lg/win ... et="_blank
2. LG V60 ThinQ też występuje w 6 wersjach sprzętowych i TYLKO 1 obsługuje n41, sprawdź dokładnie swój model, bo żeby było zabawnie wersja GLOBAL V600EA nie obsługuje.
https://www.phonemore.com/models/lg/v60 ... et="_blank
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie

Post autor: mariusz9a »

Znalazłem jakiś jeden test tego telefonu (LG Wings) gdzie osoba testująca potwierdziła że 5G m. in. Plusa na nim działa. Pytanie na ile było to sprawdzone a na ile wypisane ze strony - tego już się nie dowiemy...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: 5G w Plusie

Post autor: zbych_in_flames »

Sprzedawali taką wersje jaką zamówili u LG, operatorzy nie kupują sprzętu w jakieś hurtowni tylko bezpośrednio od producenta i może się dogadali, że chcą wersje z n41, pytanie czy telefony ogólnodostępne (elektro markety itp) działy w 5G Plusowym czy nie? Raczej nie do ustalenia na tę chwile (można szukać po forach) i w sumie nie zmieni Twojej sytuacji bo masz całkiem inny model, gdzie było już potwierdzone, że nie zadziała.
Meagol2019
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2019, o 23:27

Re: 5G w Plusie

Post autor: Meagol2019 »

Moja teoria jest taka modem snspdragon x55 jest jeden i w zależności od rynku na którym będzie sprzedawany telefon jego konfiguracja jest ustawiona za pomocą jakiś instrukcji w oprogramowaniu stąd różna obsługa pasm na różnych rynkach stąd tez różne wersje softu w zależności od dystrybucji bo przecież nie da się wgrać softu z amerykańskiej wersji do europejskiej...itd po coś miedzy innymi to zróżnicowanie....produkowanie różnych wersji modemu to koszty....kiedy pojawia się nowa wersja androida operatorzy dostają kod źródłowy zeby mogli przygotować sobie dla swoich telefonów i potrzeb oprogramowanie tzw branding trzeba zaimplementować np wsparcie dla volte i vowifi...a przy okazji rozwoju sieci 5G dla swoich potrzeb implementują obsługę odpowiednich pasm...inaczej tego wytłumaczyć nie można...

.

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie

Post autor: mariusz9a »

Pogrzebałem trochę i znalazłem, że Plus sprzedawał wersję LG Wing obsługującą następujące pasma:

Kod: Zaznacz cały

n1,n3,n5,n7,n28,n41,n78
Dlatego ten zakupiony u Plusa działał w 5G i jest wypisany na tej nieszczęsnej liście.

EDIT:
Meagol2019 pisze:stąd tez różne wersje softu w zależności od dystrybucji bo przecież nie da się wgrać softu z amerykańskiej wersji do europejskiej...itd
Jak dobrze pokombinujesz i poszukasz to się najprawdopodobniej da. Ja miałem swego czasu Samsunga Galaxy S9 przeznaczonego na rynek koreański i miałem do niego wrzucony soft z rynku europejskiego. Ja tego osobiście nie robiłem, ale zrobił mi to ktoś kto ogarnia takie tematy z telefonami ;-) Niestety wiązało się to z rootem telefonu (nie jest to oficjalny soft Samsunga). Dlatego cały czas Cię odsyłam na fora specjalistyczne bo być może ktoś Ci tam pomoże i odpali Ci 5G Plusa na Twoim telefonie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
miery
Początkujący PlusManiak
Posty: 28
Rejestracja: 18 lut 2021, o 13:08

Re: 5G w Plusie

Post autor: miery »

Meagol2019 pisze:Moja teoria jest taka modem snspdragon x55 jest jeden i w zależności od rynku na którym będzie sprzedawany telefon jego konfiguracja jest ustawiona za pomocą jakiś instrukcji w oprogramowaniu stąd różna obsługa pasm na różnych rynkach stąd tez różne wersje softu w zależności od dystrybucji bo przecież nie da się wgrać softu z amerykańskiej wersji do europejskiej...itd po coś miedzy innymi to zróżnicowanie....produkowanie różnych wersji modemu to koszty....kiedy pojawia się nowa wersja androida operatorzy dostają kod źródłowy zeby mogli przygotować sobie dla swoich telefonów i potrzeb oprogramowanie tzw branding trzeba zaimplementować np wsparcie dla volte i vowifi...a przy okazji rozwoju sieci 5G dla swoich potrzeb implementują obsługę odpowiednich pasm...inaczej tego wytłumaczyć nie można...

.

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
Teraz trochę odleciałeś.
Jest całkiem odwrotnie niż napisałeś.
Operator wykupuje prawa do nadawania na określonym paśmie, chyba w UKE. Kupuje sprzęt do nadawania na paśmie do którego ma prawa.
W Europie są inne pasma niż w Azji, Ameryce stąd wersje sprzętowe telefonów. Czy są to te same chipy to musisz pytać producenta.
Branding to jest tylko nakładka graficzna, nie wiem czy ktoś jeszcze to stosuje.

PODAJ KONKRETNY MODEL i wersję sprzętową TEGO LG V60
ODPOWIEDZ