5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Awatar użytkownika
illicit
PlusManiak
Posty: 51
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 sty 2021, o 07:05
Lokalizacja: Polska

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: illicit »

Zrób wojnę w salonie skoro Cię oszukał.
Besz Marcin
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2021, o 11:53

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Besz Marcin »

Najlepsze stwierdzenie padło takie , że jeśli jest ustawione w wyborze trybu sieci w moim telefonie Automatyczne GSM/WCDMA/LTE to 5G samo się włączy jak będę w zasięgu 5G a Bielany Wrocławskie prawie całe są w zasięgu ! W salon tym bardziej jest w zasięgu a to 5G które nie może się przełączyć automatycznie z LTE pokazuje prędkość rzędu 90mb/s ....
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: mariusz9a »

Wychodzi na to, że sprzedawca w salonie trochę jest niekompetentny. Trzeba zrobić jak napisał illicit, tylko może jakąś skargę złożyć/reklamację z prośbą o zamianę telefonu na inny. Ale szczerze mówiąc kiepsko to raczej widzę :-( najprościej byłoby od razu spłacić telefon i go sprzedać i kupić inny. Chociaż rozumiem, że jednorazowe spłacenie może być kłopotliwe :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Besz Marcin
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2021, o 11:53

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Besz Marcin »

No wcisnął mi telefon który obsługuje tylko pasma 5G-n1, n3, n28, n78 -tak mi powiedział specjalista z LG bo dzwoniłem . Pasma z plus 5G - n38 i n41 To moje LG Velvet 5G nie obsługuje!!!
PWojciechowska
Szalony PlusManiak
Posty: 270
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 11:27

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: PWojciechowska »

Besz Marcin pisze:No wcisnął mi telefon który obsługuje tylko pasma 5G-n1, n3, n28, n78 -tak mi powiedział specjalista z LG bo dzwoniłem . Pasma z plus 5G - n38 i n41 To moje LG Velvet 5G nie obsługuje!!!
Witam. No niestety, tak to już Plus robi. Oferuje telefony 5G, które nie działają na ich częstotliwości. Pisałam już na tym forum w innym temacie, to inny forumowicz zwrócił mi uwagę, że co ja chcę, że przecież to tylko pseudo 5G, że nie ma co się "napalać,", itp. ja też mam LG Velvet i to nawet 2 sztuki, ale moja kartę SIM używa syn w innym telefonie, a ja korzystam z usług konkurencji.

Wysłane z mojego LM-G900 przy użyciu Tapatalka
Besz Marcin
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 3 mar 2021, o 11:53

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: Besz Marcin »

Idę jutro do salonu zareklamować telefon! Bo ja tego tak napewno nie zostawię ! Jawnie zostałem zrobiony przez konsultanta w balona ! Oczekiwałem ,że osoba która coś mi proponuje jest kompetentnym pracownikiem Plus na tym stanowisku a okazuje się , że to tylko zwykły naciągacz .
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: mariusz9a »

Besz Marcin pisze:Pasma z plus 5G - n38 i n41
Wystarczy patrzeć na n41, które obejmuje pasmo n38. Także ma być n41. Samo n38 też będzie źle.

Niestety wszędzie się zdarzają niekompetentni pracownicy, także w dzisiejszych czasach samemu trzeba wszystko sprawdzać... Szczerze mówiąc to ja nawet nie ufam pracownikom infolinii samego producenta - oni też potrafią pierdoły wygadywać :roll: A już nie wspomnę o pracownikach elektromarketów czy opisy urządzeń na znanym portalu aukcyjnym.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
mpmdembi
Szalony PlusManiak
Posty: 290
Rejestracja: 4 mar 2014, o 23:53

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: mpmdembi »

Czy w Samsungu S21 (oczywiście na Exynosie) jest możliwość sprawdzenia skąd jest sygnał 5G (tzn. z którego BTSa)? Na ten moment wszystkie programy monitorujące pokazują mi tylko kotwicę w LTE. Jedyne informacje ponad LTE, to fakt, że jest 5G to NSA i siła sygnału, a w menu *#0011# mogę sprawdzić NR-ARFCN i PCI. Jak rozumiem zapewne nie można opalić NetMonitora (albo innej aplikacji) tak, aby zapisywała napotkane stacje 5G tak jak robi to z pozostałymi?
Awatar użytkownika
illicit
PlusManiak
Posty: 51
Rejestracja: 12 sty 2021, o 07:05
Lokalizacja: Polska

Re: 5G w Plusie Test! | Robert Nawrowski

Post autor: illicit »

Nie da rady niestety.
ODPOWIEDZ