Nieprawidłowy numer na karcie sim

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: zbych_in_flames »

Plus czy też jakikolwiek inny operator nie ma wpływu na Twój dostęp do FB. Jeśli ktoś się włamał i podmienił dane na Twoim koncie to zgłoś się do FB i tam będzie już odpowiednia ścieżka jak możesz odzyskać dostęp do konta.
KAnusia
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, o 13:03

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: KAnusia »

Zgłosiłam Facebookowi, czekam na odpowiedź, zastanawiałam się po prostu czy to ma jakiś związek i czy gdyby numer karty SIM był poprawny to czy wtedy mogłabym odzyskać konto, dzięki za odpowiedź.

A jak sprawdzić to w jaki sposób haker się dostał? Skanowałam telefon antywirusem (jedynie z telefonu korzystam z Facebooka) i wyszło, że jest wszystko w porządku. Skanowałam również laptopa na którym korzystam z adresu e-mail, również wszystko w porządku. Czy to możliwe, że gdzieś wyciekł np. adres e-mail? Sprawdzając mój e-mail na stronie (nie pamiętam już dokładnie adresu tej strony) dostałam informację, że mój e-mail wyciekł jeden raz. Czy możliwe jest też, że haker dostał się na konto za pomocą tokena? Próbując zalogować się na ten numer karty SIM pojawia się błąd, a w adresie strony widnieje "privacy mutation token". Na podejrzane strony i linki nie wchodzę, chociaż na 100% nie mogę być pewna. Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc i wie co to może być?
Co oznacza privacy mutation token?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: Ron »

Niestety wymieniłem kartę SIM w innym salonie i dalej jest problem. :-? Wszędzie pokazuje sie ten numer. Totalny bubel.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: Marta_Plus »

Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaji19b
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2018, o 13:54

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: kaji19b »

Mam dokładnie ten sam problem po wymianie karty sim. W każdym aparacie pokazuj numer telefony 69xxxxxxx pomimo iż ten widoczny do wykonywania połączeń (stary) jest inny. Rozwiązaniem ma być poszukanie 15letniego telefonu i kombinacje? To kpina jakaś. Część aplikacji widzi ten nieprawidłowy numer i nie pozwala na ponowne połączenie kont. Jest to spory problem. Jestem ciekaw jak wygląda biling z takiego numeru. Mocno kwestionuje to poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w dobie obecnej cyfryzacji. Proszę o konkretne propozycję rozwiązania tego problemu.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2022, o 16:03 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ukrycie numeru.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: Joanna_Plus »

kaji19b,

prześlij proszę opis sprawy wraz z numerem telefonu przez ten formularz. Następnie podaj tutaj numer zagadnienia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaji19b
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2018, o 13:54

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: kaji19b »

Dzwoniłem na BOK i stwierdzili że to wina telefonu, widocznie wszystkie które sprawdzałem są uszkodzone i pokazują zły numer... Odnowili zgłoszenie C00000001865462. Wymieniłem kartę na nano dla nowego aparatu. Stara była porządku, numery się zgadzały, ten sam numer dla połączeń, ten sam w telefonie. Po wymianie sim telefon(y) pokazuje numer do jakiejś firmy budowlanej :shock: pomimo że połączenia działają na starym numerze telefonu. Jak wykonuje połączenie to w drugim aparacie pokazuje się mój stary numer, tak samo jak ktoś dzwoni do mnie to na stary numer, z grubsza działa. Jednak część aplikacji na telefonie loguje się po numerze telefonu (w tym momencie tej firmy budowlanej) i nie mogę odzyskać kont powiązanych z numerem telefonu. Gdy w telefonie w ustawieniach czy też w menadżerze sim dla telefonów dualsim spojrzy się na numer jaki aparat wykrył to jest to zupełnie inny numer niż ten na który się dzwoni na tą kartę.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1177
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: Ron »

@kaji19b, jakbyś zrobił zgłoszenie przez w/w formularz i podał numer zgłoszenia jak pisała @Joanna_Plus i podał tutaj jego numer, to zobaczyłbyś efekt... :->
a tak zadzwonileś na infolinię i wszystko będzie trwalo innym trybem. :-?
kaji19b
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2018, o 13:54

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: kaji19b »

Ok, spróbujmy na kilka frontów, numer nadany to: CASE/221104/1916 Reklamacje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: Joanna_Plus »

kaji19b,
kaji19b pisze: 4 lis 2022, o 21:38 CASE/221104/1916 Reklamacje
Poprosiłam o weryfikację i odpowiedź w powyższej sprawie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: Joanna_Plus »

kaji19b,

sytuacja nie powinna już występować. Prośba o przelogowanie (wył./wł.) urządzenia i weryfikację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kaji19b
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2018, o 13:54

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: kaji19b »

Dziękuję za interwencję. Póki co numer do firmy budowlanej już się nie wyświetla, ale mojego też nie ma tylko "Nieznany numer". Telefon restartowany parę razy...
kaji19b
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 27 sty 2018, o 13:54

Re: Nieprawidłowy numer na karcie sim

Post autor: kaji19b »

W dniu wczorajszym, numer wrócił na kartę, z nieznanego zmienił się na ten oryginalny używany prze zemnie od x lat. Dziękuje za interwencję
ODPOWIEDZ