Światłowód od Plusa

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Światłowód od Plusa

Post autor: Gang »

Cześć
w mojej miejscowości kładą światło z nexery.
Gniewkowo 88-140

1. Czy jesteście w stanie mi sprawdzić czy będzie możliwość podłączyć się pod plusa / netie?

2. Jaki sprzęt otrzymuję razem ze światłem? Będę chciał mieć też IPTV, czy mogę mieć swój router a od Was, dostać tylko "modem"?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

Cześć Gang ,
- orientacyjnie dostępność oferty w swojej lokalizacji sprawdzisz na stronie: https://www.plus.pl/swiatlowod"target="_blank
W ofercie dostępny jest router Wi-Fi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Gang »

Przy mojej ilości urządzeń w ciemno jestem pewien że Wasz router nie ogarnie.

Jesteście w stanie mi dać sam ONT a router i apeki3 będę miał swoje?
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Gang »

Dacie radę załatwić odpowiedź? ;)
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Gang »

Zaraz minie miesiąc i nie macie dla mnie odpowiedzi? ;)
Znaczy się muszę wybrać Orange bo tam wiedzą co to jest ONT?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: zbych_in_flames »

Bo chyba nie ma takiej oferty, w standardzie operator daje sprzęt bo 99,9 % użytkowników nie dysponuje własnym. Ale pytanie jaki masz problem by odpiąć ten sprzęt i podpiąć swój, albo dodać dodatkowy router z którego wi-fi czy też dodatkowe apeki i w ten sposób będziesz korzystał?
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Gang »

To niestety tak się łatwo nie da podpiąć swojego, jakaś bramka musi być pomiędzy.

Chciałbym ominąć router od operatora kompletnie ponieważ on nie da rady, nawet jak mu wyłączę wifi.
Nie chce aby za adresacje itp odpowiadał router operatora.
nnnvvv
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2021, o 23:15

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: nnnvvv »

Jako że nie udało mi się uzyskać takich informacji na infolinii, czy ktoś ze specjalistów lub istniejących klientów może doprecyzować:
- jaki dokładnie router dostaje się dla infrastruktury Nexera gdzie jest osobne ONT, oraz czy ten router da się przestawić w tryb bridge (samodzielnie lub przez zgłoszenie)
- jeżeli można podłączyć swój router to jakie ustawienia są wymagane (pppoe, vlan id, etc)
- czy adres ip będzie publiczny, czy możliwy jest stały publiczny adres ip (za dopłatą) dla klienta indywidualnego
Gang
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 10 gru 2018, o 09:41

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Gang »

nnnvvv pisze:Jako że nie udało mi się uzyskać takich informacji na infolinii, czy ktoś ze specjalistów lub istniejących klientów może doprecyzować:
- jaki dokładnie router dostaje się dla infrastruktury Nexera gdzie jest osobne ONT, oraz czy ten router da się przestawić w tryb bridge (samodzielnie lub przez zgłoszenie)
- jeżeli można podłączyć swój router to jakie ustawienia są wymagane (pppoe, vlan id, etc)
- czy adres ip będzie publiczny, czy możliwy jest stały publiczny adres ip (za dopłatą) dla klienta indywidualnego
Dokładnie te same pytania mnie nurtują.

Ja dodam jeszcze: Czy będzie możliwe korzystanie z IPTV bez używania routera z Plusa/Netii.

@nnnvvv jakby udało Ci się uzyskać odpowiedzi na "nasze" pytania daj znać, choćby na priv.

Ja byłem w 2 pkt i patrzyli na mnie jak na kosmite. Przykre jest to, że Orange daje ONT bez problemu, stałe IP kosztuję 10zł, a tutaj nawet nie wiedzą o czym się do nich mówi.
darek.pisz
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 31 mar 2014, o 10:26

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: darek.pisz »

Czy ktoś już korzysta ze światłowodu od Plusa na sieci Nexery?
Czy adres IP jest publiczny?
Rossetia
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 9 sie 2019, o 05:54

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Rossetia »

Nie będę zakładać nowego tematu, ale potrzebuje pomocy 😉 dwa tygodnie temu podpisałam umowę z plusem na światłowód, dziś o godzinie 9 mieli przyjechać monterzy, do tej pory nie ma nikogo, rozumiem że mogą być jakieś opóźnienia, ale chciałabym się upewnić czy na pewno dziś światłowód zostanie mi podłączony. Router z Netii przyszedł już w tamtym tygodniu, nie wiem nawet na jaki numer dzwonić by zapytać o to czy dziś się to uda zrobić. Numer z jakiego dzwoniono do mnie by ustalić godzinę instalacji jest cały czas zajęty. Co robić? Czekać?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

Rossetia,
- jeśli monterzy nie dotarli, skontaktuj się proszę z infolinią Netii pod numerem telefonu: 801 802 803 lub 22 711 11 11.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Connor
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 23:04
Lokalizacja: Mogilno

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Connor »

Witam.
Mam info, że dla mojej lokalizacji już 29 sierpnia będzie aktywowany światłowód. 88-300 Mogilno, Leśna 18

Byłem w Plusie. Nic nie wiedzieli o terminach, pełne zaskoczenie.

Odwiedził już mnie przedstawiciel Vectry, Jednak ich oferta była droższa ze względu na brak upustów.
Był także przedstawiciel Orange. Miał ofertę o parę złociszy taniej niż Państwo oraz zapewnienie, że światłowód podłączą natychmiast po aktywowaniu.

Powiedziałem mu, że spróbuję z Wami. Jednak jeżeli Plus będzie zbyt długo zwlekał z terminami to idę do Orange.

Mam nadzieję, że szybko ogarniecie dostępność usługi dla mojej lokalizacji.

EDIT

Kochani konsultancji/eksperci. Nie macie nic do powiedzenia???
Czy mam od razu iść do Orange???
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

Connor,
- pod wskazaną lokalizacją usługa obecnie nie jest dostępna.
Nie dysponujemy niestety planami na światłowód Netii. Tylko bieżącą dostępność możemy sprawdzić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
donat2000
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2022, o 10:34

Re: Światłowód od Plusa

Post autor: donat2000 »

Żeby nie zakładać nowego tematu mam pytanie czy to prawda, że żeby kupić światłowód Plusa na infrastrukturze Orange trzeba kupić dwie umowy uprawniające (telewizja+telefon)? Telewizję mam z C+ jeszcze prawie rok. Telefon mógłbym przenieść.
ODPOWIEDZ