Nawet 1500 GB na lata.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: g-rs »

Witam.
Mam pytanie dotyczące zasad korzystania z nowej promocji.
§ 3, pkt 15 mówi:
W przypadku posiadania kilku Pakietów internetowych w pierwszej kolejności rozliczane są jednostki z promocji „Promocja 1500G B na lata” , potem z promocji ”Bonusy po
doładowaniu.”, potem z promocji „GigaBank w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę”, a następnie z promocji „Pakiety internetowe w Plusie” chyba że regulaminy innych promocji
stanowią inaczej.
Natomiast § 1 pkt 3 mówi, że pakiet ten można wykorzystać tylko na krajową transmisję danych.

W takim razie co się stanie gdy będę przebywał za granicą, gdzie mogę korzystać z GB zawartych w podstawowym pakiecie cyklicznym, który posiadam - jednak według regulaminu jest on wykorzystywany jako ostatni, po wyczerpaniu jednostek z innych promocji (co jest raczej niemożliwe)? Czy zostanę obciążony za korzystanie z internetu w roamingu lub zostanie on zablokowany? Jeśli tak nie jest, to moim zdaniem zapisy regulaminu są błędne lub co najmniej nieprecyzyjne.
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: Ron »

Będzie pobierać środki z GB dostępnego w roamingu. Regulaminy określają zasady korzystania z GB w kraju.
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 416
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: g-rs »

Ron pisze:Będzie pobierać środki z GB dostępnego w roamingu. Regulaminy określają zasady korzystania z GB w kraju.
Skoro tak twierdzisz... :-)

No to włączyłem sobie promocję a następnie, zgodnie z regulaminem, zmieniłem pakiet cykliczny na wyższy (za 30 zł). Po wpisaniu kodu *136# wyszczególnia mi nową promocję, jednak w nawiasie widnieje (0 GB) :roll: O co chodzi?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: Ron »

O jakiej promocji piszesz?? 1500GB? Promocja nie obowiązuje w Roamingu.
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: Marta_Plus »

g-rs,

zgodnie z regulaminem:
Dodanie pierwszego pakietu 100 GB nastąpi maksymalnie w ciągu 72h od aktywacji Promocji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2020, o 12:01

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: piok »

Witam
Byłbym zainteresowany tą opcją za 30 zł/1500GB - 100GB miesiecznie
Na ten moment płacę 25 zł i dostaję 10 GB doładowania.
Domyślam się, że muszę przejść na ta opcję kodem *136*11*9096#zadzwoń

1. Mam 2 numery - jeden do 20 każdego miesiąca, drugi do 11 każdego miesiąca.
Jeżeli uruchomię kod przed tym czasem i doładuję za 30 zł będę miał dodane 100 GB i tak przez rok, a na koniec dorzuci mi Plus jeszcze 300GB?
2. Jeżeli mi się znudzi płacenie co miesiąc 30 zł i będę chciał wrócić do promocji za 25 zł po paru miesiącach, czy stracę te promocyjne GB z poprzednich miesięcy? Czy zostaną one na koncie?
przykład - jestem na tej promocji - opłacam po 30 zł przez 4 miesiące - powinienem mieć 400GB, nagle decyduję że zmieniam plan z powrotem na 25 zł - czy zostaną mi te 400GB na koncie czy też nie?
Lipa trochę jest stracić ale wolę sie upewnić
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: Ron »

piok pisze:Witam

1. Mam 2 numery - jeden do 20 każdego miesiąca, drugi do 11 każdego miesiąca.
Jeżeli uruchomię kod przed tym czasem i doładuję za 30 zł będę miał dodane 100 GB i tak przez rok, a na koniec dorzuci mi Plus jeszcze 300GB?
Tak, a pakiet będzie odnawiał się co 30 dni od momentu aktywacji.
Zasady w linku - https://www.plus.pl/1500gb"target="_blank
piok pisze:2. Jeżeli mi się znudzi płacenie co miesiąc 30 zł i będę chciał wrócić do promocji za 25 zł po paru miesiącach, czy stracę te promocyjne GB z poprzednich miesięcy? Czy zostaną one na koncie?
przykład - jestem na tej promocji - opłacam po 30 zł przez 4 miesiące - powinienem mieć 400GB, nagle decyduję że zmieniam plan z powrotem na 25 zł - czy zostaną mi te 400GB na koncie czy też nie?
Lipa trochę jest stracić ale wolę sie upewnić
Niestety przerwanie pakietu za 30zł wiąże się także z dezaktywacją pakietu 1500GB i utratą uzbieranych GB.

Regulamin:
...Niewykorzystany limit jednostek w ramach Pakietu internetowego jest dostępny tak długo jak długo Abonent utrzymuje jeden z pakietów...
Abonent winien korzystać nieprzerwanie z pakietów cyklicznych przez cały okres korzystania z Promocji.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: Ewa_Plus »

piok,
- potwierdzam, to co napisał Ron.
Dodam tylko, że przed aktywacją promocji za 30 zł (tej z kodu: *136*11*9096#) powinieneś wyłączyć obecną, tę za 25 zł.

Ponieważ w Nowym Plushu są dwie promocje za 25 zł, to upewnij się, którą z nich masz za pomocą kodu: *136#.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
piok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2020, o 12:01

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: piok »

Ewa_Plus pisze:piok,
- potwierdzam, to co napisał Ron.
Dodam tylko, że przed aktywacją promocji za 30 zł (tej z kodu: *136*11*9096#) powinieneś wyłączyć obecną, tę za 25 zł.

Ponieważ w Nowym Plushu są dwie promocje za 25 zł, to upewnij się, którą z nich masz za pomocą kodu: *136#.
Nie mam plusha, mam Rozmawiaj SMS-uj, MMS-uj bez limitu za 25 zł
Czyli jak włącze podanym kodem z promocji - stracę uciulane GB z Gigabanku przez lata? Na jednym nr mam 150 GB, na drugim 250GB, pytam sie bo prawde mowiac jak cos nie pojdzie zgodnie z planem strach to wszyskto od razu stracić :(
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: Ron »

GigaBank jest w ofercie Plus Elastyczna na kartę, więc sprawdź czy masz taka taryfę kodem *147#, a na to wygląda, więc nie zmieniasz taryfy, a w/w promocje nie wykluczają się z GigaBank.
14. W przypadku posiadania kilku Pakietów internetowych w pierwszej kolejności rozliczane są jednostki z promocji „Promocja 1500GB na lata” , potem z promocj ”Bonusy po doładowaniu.”, potem z promocji„GigaBank w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę”, a następnie z promocji „Pakiety internetowe w Plusie” chyba że regulaminy innych promocji stanowią inaczej.
piok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2020, o 12:01

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: piok »

Ron pisze:GigaBank jest w ofercie Plus Elastyczna na kartę, więc sprawdź czy masz taka taryfę kodem *147#, a na to wygląda, więc nie zmieniasz taryfy, a w/w promocje nie wykluczają się z GigaBank.
14. W przypadku posiadania kilku Pakietów internetowych w pierwszej kolejności rozliczane są jednostki z promocji „Promocja 1500GB na lata” , potem z promocj ”Bonusy po doładowaniu.”, potem z promocji„GigaBank w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę”, a następnie z promocji „Pakiety internetowe w Plusie” chyba że regulaminy innych promocji stanowią inaczej.
Tak dokładnie - mam Plus Elastyczna na kartę, czyli podsumowując:
1. zmieniam kodem na 1500 GB - po zmiane od razu przechodzą na nową opcję.
2. przez rok musze płacić po 30 zł zgodnie z promocją aby otrzymać 1500GB
3. po tym okresie moge wrócić do innej - tańszej opcji za 25 zł - wtedy te GB powinny zostać, bo promocja już sie skończyła - dobrze rozumuję?

Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: Ron »

piok pisze: Tak dokładnie - mam Plus Elastyczna na kartę, czyli podsumowując:
1. zmieniam kodem na 1500 GB - po zmiane od razu przechodzą na nową opcję.
Aktywujesz promocję kodem *136*11*1500# - 150GB Następnie jeśli na koncie masz minimum 30zł lub jak nie, to należy doładować konto i aktywować „Bez limitu i 15 GB”30zł *136*11*9096#
piok pisze: 2. przez rok musze płacić po 30 zł zgodnie z promocją aby otrzymać 1500GB
Tak, co miesiąc musisz zapewnić minimum 30zł, a najlepiej 31zł i promocje będą automatycznie sie przedłużać.
piok pisze: 3. po tym okresie moge wrócić do innej - tańszej opcji za 25 zł - wtedy te GB powinny zostać, bo promocja już sie skończyła - dobrze rozumuję?
Nie, jeśli wyłączysz po roku, to przepadną uzbierane GB. :->
Abonent winien korzystać nieprzerwanie z pakietów cyklicznych przez cały okres korzystania z Promocji.
Może najlepiej wyłączyć na początek ten pakiet za 25zł.
piok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 28 gru 2020, o 12:01

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: piok »

Dziękuje za odpowiedzi...

Jeszcze jedna sprawa mnie nurtuje...
Jezeli zmieniam na te 1500GB...co sie dzieje z promocja GigaBank oraz 4 doładowania i 5 gratis...czy to znika?
Czy zostaje jak było? Dostaję po 30GB za 30 zł plus 100GB z promocji, po 4 doładowaniu - jest bonus kwotowy w wysokości 30 zł, który pokryje kolejny miesiąc...czy nie?
Bonus kwotowy oraz GigaBank to są świetne dodatki do telefonu na kartę
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: Ron »

W regulaminie 1500GB nie ma mowy z jakich środków ma odnowić się pakiet cykliczny, aby uzyskać kolejne 100GB, więc nie ma konfliktu.
Abonent winien korzystać nieprzerwanie z pakietów cyklicznych przez cały okres korzystania z Promocji.
Tak samo GigaBank działa bez problemu po doładowaniu.
W przypadku posiadania kilku Pakietów internetowych w pierwszej kolejności rozliczane są jednostki z promocji „Promocja 1500GB na lata” , potem z promocj ”Bonusy po doładowaniu.”, potem z promocji„GigaBank w Taryfie Plus Elastyczna na Kartę”,
gesiak
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 cze 2022, o 19:36

Re: Nawet 1500 GB na lata.

Post autor: gesiak »

Witam, a z drugiej strony. Korzystam z promocji 1500GB na lata i mam abonament za 30zl, za pol roku kupię telefon obsługujący 5G. Jak zwiększę abonament do góry, za 40zl. To stracę promocje i dotychczasowe GB z promocji ? Czy z racji tego, ze wyższy abonament mieści się w regulaminie promocji, to promocja będzie trwać bez przeszkód dalej ?
ODPOWIEDZ