Dwie karty z tym samym numerem

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
klaman
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 sie 2022, o 13:05

Dwie karty z tym samym numerem

Post autor: klaman »

Mama 70 lat. Ma stary zwykły telefon (aktywny) i smartfona (bez karty SIM). Do smartfona ją ciągnie, ale z racji wieku – ciągle ma jakieś problemy z jego obsługą, a do tego w takich sytuacjach bardzo się denerwuje. ;) Pomyślałem, że łatwiej byłoby jej ogarnąć, gdyby mogła z niego normalnie korzystać na co dzień (rozmowy, SMS-y, itd.). Tyle że jak coś jej bardzo nie pójdzie i się wścieknie, to ja będę w d…, bo będę musiał ten bajzel ogarnąć. ;) W aktualnym telefonie ma chyba nawet pełnego SIM-a, a w smartfonie musi mieć nano. Mogę przyciąć, ale wtedy odetnę ją od powrotu do normalnego telefonu, bo karta będzie za mała.
Czy ktoś się orientuje, czy w ogóle istnieje taka możliwość techniczna/prawna, żeby wydać duplikat karty SIM ale w innym rozmiarze, oraz żeby jedna i druga działała (w zależności od tego, który telefon jest włączony lub był włączony pierwszy)? Widzę to tak — wyłącza stary telefon z SIM-em, włącza smartfon z nano-SIM-em i ten normalnie loguje się do sieci. Chce szybkiego powrotu do normalnego telefonu — wyłącza smartfon, włącza swój stary i ten się loguje. Bez niepotrzebnego przekładania kart, wpasowywania ich w jakieś formatki etc.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dwie karty z tym samym numerem

Post autor: sl@w_es »

Usługa dwóch kart z jednym numerem dostępna jest w ofercie biznesowej.

Możesz wymienić kartę SIM i otrzymasz tzw. 3 w 1 tzn. Mini, Micro i Nano SIM. Wyłamujesz rozmiar który potrzebujesz, resztę przechowujesz i w razie potrzeby zastosowania innego rozmiaru używasz jako adaptera.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
ODPOWIEDZ