PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
_tomek
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 sty 2023, o 01:45

PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: _tomek »

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie usługi dostępu do Internetu oferowanej przez PLUS dla małych firm

1) W jakiej technologii usługa jest dostarczana ? FTTB ? FTTC ? FTTH ?
Czy jeżeli wg strony internetowej https://internet.gov.pl/ dla wpisanej dla mnie lokalizacji otrzymuję następującą informację: POLKOMTEL Sp. z o.o.
medium transmisyjne: światłowodowe
rodzaj usługi: detaliczna
rodzaj zasięgu: rzeczywisty
maksymalna przepustowość (downlink): 1000 Mb/s
dane kontaktowe:
telefon: +48 601 102 601
adres e-mail:
oferta: www.plus.pl

oznacza że jest to FTTH ?

Chodzi mi o to jakim medium dochodzi do mnie do mieszkania ? czy światłowodem czy kablem koncentrycznym ?
Kiedy i gdzie taką dokładną informację mogę uzyskać ? dla mnie po podpisaniu umowy to jest niestety za późno - nie kupuje kota w worku

2) Jakie urządzenie kliencie otrzymuję ? Marka, dokładny model (informacja ze strony internetowej - "Router Wi-Fi w cenie " to dla mnie osobiście trochę za mało.

3) Czy jest możliwość konfiguracji urządzenia klienckiego w trybie bridge ?

4) Czy otrzymuję publiczny adres IP ? Jeżeli tak to stały czy zmienny ? Jeżeli zmienny to czy jest możliwość "zakupu" stałego adresu IP ? Jeżeli tak, to proszę o cenę.

5) Jaka jest prędkość upload dla usługi "Prędkość do 300 Mb/s - 49.2 zł/mies. z VAT"

Tyle na początek ;)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: Michał_Plus »

_tomek, proszę o podanie, mailowo na specjalista_plus@plus.pl, danych kontaktowych i preferowanej godziny. Zlecę kontakt naszego specjalisty w celu przedstawienia oferty. W temacie wiadomości wpisz słowo FORUM i Twój NICK.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
_tomek
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2023, o 01:45

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: _tomek »

Michał_Plus pisze: 5 sty 2023, o 18:32 _tomek, proszę o podanie, mailowo na specjalista_plus@plus.pl, danych kontaktowych i preferowanej godziny. Zlecę kontakt naszego specjalisty w celu przedstawienia oferty. W temacie wiadomości wpisz słowo FORUM i Twój NICK.
Z odpowiedziami na WSZYSTKIE zadanej wyżej pytania ? Bo ofertę to ja widzę na Państwa stronie internetowej
Czemu odpowiedzi na wyżej zadane pytania nie ma stronie Plusa ? to przecież nie są żadne tajemnice handlowe ...
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: Michał_Plus »

_tomek, mam taką nadzieję.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
_tomek
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2023, o 01:45

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: _tomek »

Ot, ciekawostka.
Nastąpiła aktualizacja bazy danych na stronie https://internet.gov.pl/ i nagle Plus który wcześniej (patrz pierwszy post w tym wątku) miał u mnie "rodzaj zasięgu: rzeczywisty" nagle go nie ma.
Także na stronie https://www.plus.pl/dla-firm/swiatlowod która wcześniej pokazywała że jestem w zasięgu usługi 'Światłowód w Plusie' wyświetla się informacja: "Niestety we wskazanej lokalizacji nie jest dostępny Internet światłowodowy. Sprawdź korzystną ofertę Internetu LTE"

Więc chyba ta oferta nie jest dla mnie
Niemniej ponowie pytanie zadane tutaj wcześniej na które nie otrzymałem odpowiedzi "Czemu odpowiedzi na wyżej zadane pytania nie ma stronie Plusa ?"
Bez urazy ale to wygląda trochę jak sprzedaż MLM
Jako przedsiębiorca potrzebuję tych informacji tak jak przedstawia to konkurencja w sposób klarowny, przejrzysty i jednoznaczny, technologia taka a taka, urządzenie taki model, upload taki a taki, stałe publiczne ip +xx PLN, tryb bridge TAK/NIE.
A nie pisz na forum, oddzwoni konsultant z plusa który może będzie wiedział co to tryb bridge'a .............
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: wlo »

_tomek pisze: 10 sty 2023, o 23:44 Ot, ciekawostka.
Nastąpiła aktualizacja bazy danych na stronie https://internet.gov.pl/ i nagle Plus który wcześniej (patrz pierwszy post w tym wątku) miał u mnie "rodzaj zasięgu: rzeczywisty" nagle go nie ma.
Także na stronie https://www.plus.pl/dla-firm/swiatlowod która wcześniej pokazywała że jestem w zasięgu usługi 'Światłowód w Plusie' wyświetla się informacja: "Niestety we wskazanej lokalizacji nie jest dostępny Internet światłowodowy.
No potwierdzam że coś - albo się sp...o w bazie operatora, albo się pogniewał z Orange i Nexerą (których światłowody mam w studzience pod blokiem i na których z usług - nie wiem jakich operatorów, ale nie problem się dowiedzieć - korzystają sąsiedzi, na 4 mieszkania nade mną, w szachcie widzę trzy "kabelki" światłowodowe) i zaprzestał świadczenia usługi u mnie także.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: zbych_in_flames »

_tomek pisze: 5 sty 2023, o 01:56 Chodzi mi o to jakim medium dochodzi do mnie do mieszkania ? czy światłowodem czy kablem koncentrycznym ?
Kiedy i gdzie taką dokładną informację mogę uzyskać ? dla mnie po podpisaniu umowy to jest niestety za późno - nie kupuje kota w worku
Podpisujesz umowę na konkretny rodzaj usługi i prędkość, nie da się tutaj raczej kupić "kota w worku", a dokładnie cos jest u Ciebie to pewnie jest widoczne tylko u konsultantów.
_tomek
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2023, o 01:45

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: _tomek »

zbych_in_flames pisze: 11 sty 2023, o 11:03 Podpisujesz umowę na konkretny rodzaj usługi i prędkość, nie da się tutaj raczej kupić "kota w worku", a dokładnie cos jest u Ciebie to pewnie jest widoczne tylko u konsultantów.
Ale chce tą informację mieć wcześniej widoczną na stronie operatora, może być po weryfikacji adresu jak to robi np. UPC lub Orange, aby wiedzieć czy ta oferta jest dla mnie czy nie lub wnioskując po informacjach na stronie https://internet.gov.pl/ Ale tak jak pisałem wyżej nagle oferta PLUSa przestała być u mnie dostępna.

A to ciekawe czy w umowie jest zapis jak u abonenta zakończone jest przyłącze lub jaka technologia jest użyta, może ktoś się podzieli tym fragmentem umowy (oczywiście w ramach NDA)
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: zbych_in_flames »

_tomek pisze: 11 sty 2023, o 13:24 Ale tak jak pisałem wyżej nagle oferta PLUSa przestała być u mnie dostępna ...
Pewnie jakiś błąd, po prostu skontaktuj się konsulatem lub idź do punktu to ci powiedzą po weryfikacji w swoich aplikacjach, nie czaje co to za różnica z jakiego źródła będziesz miał tę informacje?

EDIT:
Jeszcze z ciekawość sprawdziłem swoja lokalizacje i mam:

medium transmisyjne: kablowe parowe miedziane
rodzaj usługi: detaliczna
rodzaj zasięgu: rzeczywisty
maksymalna przepustowość (downlink): 1000 Mb/s
dane kontaktowe:
telefon: +48 601 102 601
adres e-mail:
oferta: www.plus.pl
_tomek
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2023, o 01:45

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: _tomek »

zbych_in_flames pisze: 11 sty 2023, o 14:07 Pewnie jakiś błąd, po prostu skontaktuj się konsulatem lub idź do punktu to ci powiedzą po weryfikacji w swoich aplikacjach, nie czaje co to za różnica z jakiego źródła będziesz miał tę informacje?
Różnica taka, że po właśnie powstała strona https://internet.gov.pl/ aby uniknąć sytuacji że ktoś 'sprzedaje/reklamuje' się w lokalizacji w której fizycznej nie może świadczyć usługi i aby nie chodzi po salonach i pytać i odciążyć konsultantów ;)

EDIT:
Błąd lub inny błąd, który został wyeliminowany/naprawiony przez aktualizację danych:

"Jak bardzo aktualna jest ta baza? Jak wspominałem operatorzy zasilili już ją aktualnymi adresami, pod którymi jest obecnie możliwość świadczenia usług dostępu do internetu szerokopasmowego, a następna aktualizacja planowana jest na 9 stycznia 2023 r. dla podmiotów z większością ilością punktów adresowych w zasięgu i 10 stycznia 2023 r. dla podmiotów, które ich mają mniej. Taka aktualizacja będzie miała miejsce przynajmniej raz w miesiącu według poniższego harmonogramu:

raz w miesiącu (do 10 dnia każdego miesiąca) – dla podmiotów posiadających poniżej 50.000 punktów adresowych w zasięgu;
raz w tygodniu (w każdy piątek) – dla podmiotów posiadających powyżej 50.000 punktów adresowych w zasięgu."

źródło: https://antyweb.pl/sidusis-mapa-internetu-w-polsce
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: wlo »

zbych_in_flames,
No ja właśnie zadzwoniłem do mojego doradcy "biznesowego" czy jak tam oni się nazywają...
U mnie zniknęło, ale i on twierdzi, że niestety, nie mogą mi dostarczyć usługi światłowodu!! A mam w skrzynce pocztowej ofertę Plusa z ubiegłego roku!! ;-)
Ja uważam, że coś na linii Polkomtel-Orange się zadziało. Przynajmniej w niektórych lokalizacjach. Myślałem, że to co pokazywała strona Plusa i ta rządowa to było na sieci Nexery, ale nie - Plus nie ma w swojej bazie w mojej lokalizacji Nexery nawet. Co dziwne jest trochę, bo rozmawiałem jesienią z ludźmi wkopującymi światłowód i twierdzili, ze to zlecenie Nexery jest. Inna rzecz, że na liście jest spółka szczycąca się współpracą z Nexerą. No ale może i Orange nie gardzą? ;-)
Albo Nexera w studzience ma światłowód ale budynku jeszcze nie przyłączyli? Będę próbował się dowiedzieć tak czy siak.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: zbych_in_flames »

A to nie wiem... chyba że to pokłosie sprzedaży 50% sieci światłowodów przez orange grupie APG i akurat jesteście w tych 50% :lol: .
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: wlo »

zbych_in_flames pisze: 12 sty 2023, o 12:17 A to nie wiem... chyba że to pokłosie sprzedaży 50% sieci światłowodów przez orange grupie APG i akurat jesteście w tych 50% :lol: .
Może, bo - teraz sobie przypomniałem - powiedział, że to dziwna sprawa jest, bo w innych lokalizacjach widzi dostępność na światłowodzie Orange ;-)
Rozumiem, że ta sprzedaż nie powoduje, że Orange nie będzie mieć dostępu do swoich kiedyś łączy?
Ale zaraz... Przecież to było jakiś czas temu już (a mówimy o sytuacji sprzed dosłownie tygodni, albo i dni), no i nie była to sprzedaż sieci a udziałów w tej spółce światłowodowej... Więc to nadal jest Orange.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: PLUS internet ŚWIATŁOWODOWY dla małych firm - kilka pytań

Post autor: zbych_in_flames »

wlo pisze: 12 sty 2023, o 19:31 no i nie była to sprzedaż sieci a udziałów w tej spółce światłowodowej..
No ale była właśnie utworzona oddzielana spółka do której przeniesiono cześć sieci światłowodowej (może nie wszystko było na raz, tylko partiami?) i tam mają udziału po 50%, a Plus miał umowę z Orange, a nie z tą drugą spółką.

P.S Zakończymy OT
ODPOWIEDZ