Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
AdiM
Nowy
Posty: 4
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sty 2023, o 10:37

Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: AdiM »

Witam
Czy ktoś się orientuje kiedy Plus planuje zaktualizować Galaxy s20 do Androida 13 ?
Soft został wypuszczony już w listopadzie, a tu nic.
Wszyscy inni już dawno dostali.
Co się dzieje Plusie ???
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: mariusz9a »

Temat poruszany już wielokrotnie, ale przypomnę - to nie Plus wypuszcza aktualizacje i to nie Plus robi soft do telefonów, a ich producent. Także nikt nie odpowie. Trzeba być cierpliwym - soft na pewno będzie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: zbych_in_flames »

Przecież od 12/2022 są już upadety pod Plusa. Polecam sprawdzać na

https://www.sammobile.com/samsung/galax ... G980F/PLS/
https://www.sammobile.com/samsung/galax ... G981B/PLS/

OTA pewnie powiadomienia nie dostałeś bo jest wysyłane "falami" by nie zapchać serwerów, ewentualnie wyszukaj ręcznie na tel czy nie ma updateu.

Ale tak jak mariusz9a wspomniał, termin udostępnienia nie zależy od operatora, tylko producenta.
AdiM
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 sty 2023, o 10:37

Re: Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: AdiM »

Sprawdzam ręcznie, nie ma. Dziwi mnie to że w innych sieciach s20 już dawno mają andka 13, a w Plusie brak. A sam soft jest już od listopada dostępny ( sammobile), tylko nie chcę go debrandować bo za dużo zachodu z odzyskiwanien danych 😉 ale być może będę zmuszony, bo aktualizacje zabezpieczeń z lipca to też kiepski wynik.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: zbych_in_flames »

Ale przecież wyżej dałem linki do wersji brandowej andka 13 dla Plusa. To pisz do Samsunga czemu jeszcze nie udostępnili dla Twojego IMEI - operator tutaj ci nie pomoże bo to nie on tym zarządza.

No i jeśli ci tak się spieszy to przecież możesz pobrać update sam z sammobile i zainstalować ręcznie
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: mariusz9a »

AdiM, u Ciebie chyba coś jest nie tak z telefonem, bo aktualizacje do tego modelu pod "Plusa" Samsung wypuszcza średnio co miesiąc, a Ty twierdzisz że poprawki masz z sierpnia... Android 13 już był w zasadzie w aktualizacji listopadowej... W zakładce "Aktualizacja oprogramowania" co masz w pozycji "Ostatnia aktualizacja"?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
AdiM
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 sty 2023, o 10:37

Re: Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: AdiM »

zbych_in_flames faktycznie, nie zauważyłem tych linków. Jakbym chciał to trzeba to wgrywać Odinem i procedura jest podobna jak przy debrandingu ? Miałem wcześniej s8, s9 i s10 i je debrandowałem - wgrywałem xeo odinem. Ale podobno na s20 to już tak nie działa. Więc to olałem czekając na aktualizację, ale ta nie dociera :/ To jak to wgrać ręcznie ?

mariusz9a w ostatnia aktualizacja nic nie mam - wpis "brak info o tej aktualizacji".
A poziom poprawek zabezpieczeń mam z lipcaa...
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: zbych_in_flames »

No to masz coś skopane z telefonem, bo od tego czasu były 4 czy nawet 5 aktualizacji... zaczął bym od przywrócenia ustawień fabrycznych, jak to nie pomoże i telefon dalej nie będzie widział aktualizacji, to albo serwis albo samodzielna zabawa z zgrywaniem ręcznie z pliku.
AdiM
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 sty 2023, o 10:37

Re: Galaxy S20 aktualizacja do Andrpid 13

Post autor: AdiM »

Skontaktowałem się dziś z serwisem samsunga i bardzo możliwe że podczas serwisu telefonu ( w listopadzie 2022 - wymiana wyświetlacza na gwarancji - nie działał odcisk palca) wgrali nieodpowiednie oprogramowanie. Późno połączyłem fakty że podczas tego serwisu mogli na nowo wgrywać oprogramowanie. Telefon wraca na serwis. Najgorsze że trzeba go wyczyścić.
Przypomniałem też sobie że przed tym serwisem zrobiłem 2 kopie zapasowe - jedną na kompie ( smart switch) a drugą na innym telefonie. I po powrocie z serwisu telefon za nic nie chciał przywrócić kopii z komputera, poszło dopiero z drugiego telefonu. Myślę że to mogło byc właśnie przez to że wgrali nieodpowiednie oprogramowanie.
ODPOWIEDZ