Dziwny SMS o aktywacji 5G

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
VPN
Nowy
Posty: 6
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 wrz 2022, o 00:06

Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: VPN »

Dzisiaj na telefon "dla seniora", który nawet nie obsługuje sieci 3G, przyszedł SMS z numeru 119119 o treści "Usluga 5G zostala wlaczona. Data aktywacji: [tutaj dzisiejsza data]". Jak to jest możliwe, skoro na tym numerze nie są aktywowane żadne pakiety odnawialne? Czy obsługa 5G została aktywowana wszystkim użytkownikom Plus na kartę?
bodek510
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 8 sty 2013, o 22:48
Lokalizacja: Europa, raz tu raz tam.
Kontakt:

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: bodek510 »

Ja wczoraj dostałem takie smsy na 2 numery na kartę. Pewnie wszystkim użytkownikom dali w prezencie 😀.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4064
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: sl@w_es »

Na dwa nr-y z taryfą Prosto na kartę otrzymałem SMS-y o tej treści dzisiaj w środku nocy (22 lutego 1:33 i 1:56).
Na numery z taryfą Nowy Plush żadnych takich wiadomości.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Plush
Starszy Plusmaniak
Posty: 166
Rejestracja: 30 sty 2018, o 13:46
Lokalizacja: Plush'akowo

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Plush »

sl@w_es pisze: 22 lut 2023, o 22:47 Na numery z taryfą Nowy Plush żadnych takich wiadomości.
Potwierdzam na numer telefonu w taryfie Nowy Plush taka wiadomość nie dotarła.
Uwielbiam Plush'aka
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Joanna_Plus »

Potwierdzam, usługa będzie stopniowo aktywowana na numerach w ofercie na kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: zbiggy »

Joanna_Plus pisze: 23 lut 2023, o 11:00 Potwierdzam, usługa będzie stopniowo aktywowana na numerach w ofercie na kartę.
@Joanna_Plus prosimy o krótki kod do wyłączenia/włączenia usługi 5G - na liście krótkich kodów nie ma takiego. W portalu www iPlus nie ma opcji 5G - więc przez portal nie da się włączyć/wyłączyć. W apce to nie wiem bo moja Mama dostała sms przed chwilą - nie sprawdzi bo ma prosty telefon 2G dla seniora bez Internetu i bez apek oraz ze starą kartą SIM bez LTE.
5G powinno być dla chętnych aktywowane samodzielnie, a nie włączacie wszystkim jak leci bez pytania. Mama kompletnie nie wiedziała o co chodzi. Wystraszyła się, że ktoś jej włączył płatną usługę której nie potrzebuje.
0ldt1mer
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 13 sie 2022, o 12:52

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: 0ldt1mer »

również potwierdzam otrzymanie smsa w dniu 2023.02.26 krótko po pólnocy
marekkalisz19
PlusManiak
Posty: 59
Rejestracja: 16 sie 2014, o 12:09

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: marekkalisz19 »

zbiggy pisze: 25 lut 2023, o 20:34
Joanna_Plus pisze: 23 lut 2023, o 11:00 Potwierdzam, usługa będzie stopniowo aktywowana na numerach w ofercie na kartę.
@Joanna_Plus prosimy o krótki kod do wyłączenia/włączenia usługi 5G - na liście krótkich kodów nie ma takiego. W portalu www iPlus nie ma opcji 5G - więc przez portal nie da się włączyć/wyłączyć. W apce to nie wiem bo moja Mama dostała sms przed chwilą - nie sprawdzi bo ma prosty telefon 2G dla seniora bez Internetu i bez apek oraz ze starą kartą SIM bez LTE.
5G powinno być dla chętnych aktywowane samodzielnie, a nie włączacie wszystkim jak leci bez pytania. Mama kompletnie nie wiedziała o co chodzi. Wystraszyła się, że ktoś jej włączył płatną usługę której nie potrzebuje.
Jeszcze grubo po północy włączają...Cały dzień mają na to to nie :D
Awatar użytkownika
Plush
Starszy Plusmaniak
Posty: 166
Rejestracja: 30 sty 2018, o 13:46
Lokalizacja: Plush'akowo

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Plush »

sl@w_es pisze: 22 lut 2023, o 22:47 Na numery z taryfą Nowy Plush żadnych takich wiadomości.
Do mnie właśnie dotarła taka wiadomość SMS: Usługa 5G została włączona.
Data aktywacji: 26.02.2023
Taryfa: Nowy Plush (na kartę)
Uwielbiam Plush'aka
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Joanna_Plus »

zbiggy,

aktywacja usługi jest bezpłatna. Na tę chwilę jej dezaktywacja jest możliwa przez telefoniczny bądź mailowy kontakt z naszym BOK.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Plush
Starszy Plusmaniak
Posty: 166
Rejestracja: 30 sty 2018, o 13:46
Lokalizacja: Plush'akowo

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Plush »

Joanna_Plus pisze: 27 lut 2023, o 16:19aktywacja usługi jest bezpłatna.
...a czy korzystanie ze wspomnianej usługi również jest bezpłatne ?
Uwielbiam Plush'aka
Awatar użytkownika
pkonrad
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2023, o 04:49
Lokalizacja: małoPOLSKA

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: pkonrad »

Joanna_Plus pisze: 23 lut 2023, o 11:00 Potwierdzam, usługa będzie stopniowo aktywowana na numerach w ofercie na kartę.
Ja niestety do tej pory nie dostałem SMS i 5G na moim numerze nie jest aktywne. Da się to jakoś samemu bezpłatnie aktywować, lub przyspieszyć ten proces?

Moja taryfa to Plus Elastyczna na Karte.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22376
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Joanna_Plus »

Plush,

dostęp do tej technologii nie wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami. Natomiast sama transmisja danych rozliczana jest na dotychczasowych zasadach (w pakiecie lub po stawkach cennikowych - tak jak 3G czy też LTE).

pkonrad,
Joanna_Plus pisze: 23 lut 2023, o 11:00 sługa będzie stopniowo aktywowana na numerach w ofercie na kartę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: g-rs »

zbiggy pisze: 25 lut 2023, o 20:34 @Joanna_Plus prosimy o krótki kod do wyłączenia/włączenia usługi 5G - na liście krótkich kodów nie ma takiego. W portalu www iPlus nie ma opcji 5G - więc przez portal nie da się włączyć/wyłączyć. W apce to nie wiem bo moja Mama dostała sms przed chwilą - nie sprawdzi bo ma prosty telefon 2G dla seniora bez Internetu i bez apek oraz ze starą kartą SIM bez LTE.
5G powinno być dla chętnych aktywowane samodzielnie, a nie włączacie wszystkim jak leci bez pytania. Mama kompletnie nie wiedziała o co chodzi. Wystraszyła się, że ktoś jej włączył płatną usługę której nie potrzebuje.
Ty tak na poważnie? Plus daje Ci dostęp do 5G za darmo a Ty się martwisz o kody do wyłączenia :-D Przecież nie włączyliby Ci bez Twojej zgody usługi, za którą musiałbyś płacić. Wiele rzeczy nie działa w Plusie tak jak powinno ale bez przesady. Jeśli masz telefon bez 5G to nie zrobi Ci to żadnej różnicy (bez LTE jak Twoja mama tym bardziej), a jeśli masz nowszy z 5G to w ustawieniach zawsze możesz to wyłączyć i korzystać tylko z LTE. Nie wiem tylko po co to robić. To tak jakby pojechać z Porsche do mechanika, żeby założył Ci ogranicznik prędkości do 50 km/h :mrgreen:
Awatar użytkownika
pkonrad
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2023, o 04:49
Lokalizacja: małoPOLSKA

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: pkonrad »

Joanna_Plus pisze: 23 lut 2023, o 11:00 Potwierdzam, usługa będzie stopniowo aktywowana na numerach w ofercie na kartę.
Niezależnie od posiadanej taryfy w Plus na kartę?
ODPOWIEDZ