Dziwny SMS o aktywacji 5G

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: wlo »

pkonrad pisze: 1 mar 2023, o 04:32 Niezależnie od posiadanej taryfy w Plus na kartę?
Co innego dostępność usługi a co innego możliwość korzystania z usługi ;-)
Abstrahując od sposobu myślenia speców od tych spraw u operatora... Jest taryfa z pakietem transmisji danych, w której z 5G można korzystać. Jeśli jej nie masz - nie korzystasz, nawet jeśli masz aktywną usługę. Nawet jeśli masz taryfę 5G a nie masz telefonu odpowiedniego - nie skorzystasz. Dlatego trochę dziwił mnie początek tego wątku - jakby to jakiś problem był z telefonem dla seniora.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22378
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Joanna_Plus »

pkonrad,

na początek dla: Plus Elastyczna na Kartę, Prosto na Kartę oraz Nowy Plush.

wlo,

nie jest wymagane posiadanie aktywnej promocji z dostępem do 5G - Bez limitu i 20 GB 5G.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: g-rs »

wlo pisze: 1 mar 2023, o 10:50 Jest taryfa z pakietem transmisji danych, w której z 5G można korzystać. Jeśli jej nie masz - nie korzystasz, nawet jeśli masz aktywną usługę.
Nie wiem skąd ten pomysł... Jaki sens miałoby wtedy włączanie wszystkim 5G skoro jest już włączone w odpowiednim pakiecie? :roll:
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: wlo »

g-rs pisze: 1 mar 2023, o 11:06 Nie wiem skąd ten pomysł... Jaki sens miałoby wtedy włączanie wszystkim 5G skoro jest już włączone w odpowiednim pakiecie? :roll:
Kluczowe słowo "wszystkim"!!
Ja na żadnym z numerów, którymi zarządzam nie mam taryfy z 5G ;-)
Właśnie to jest właściwa droga - dostęp do technologii, niezależnie od tego jaki ma się sprzęt, jaki ma się wykupiony pakiet. Głupim pomysłem było włączanie tylko tym, którzy mieli pakiet wykupiony.
Ja - ponieważ używam telefonu tylko do komunikacji głosowej i esemesowej - ciągle używam starej E52. Ktoś by zapytał - po co dostępna na mojej karcie technologia LTE, albo 5G? Wiesz? Mam na półce pod monitorem zwykły klawiszowy telefon z 4G ;-) Niebawem i 5G będzie dostępne dla zwykłych telefonów "dla seniorów" jak to na początku ktoś napisał ;-)
bobidark
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2018, o 11:15

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: bobidark »

Ja w nowym plushu dostałem także info o 5G. W aplikacji iplus w Usługi i Pakiety mam promocje bez limitu i 20GB 5G cena aktywacji 40 zł odnawialna co 30 dni.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: wlo »

Joanna_Plus pisze: 1 mar 2023, o 11:00 wlo,

nie jest wymagane posiadanie aktywnej promocji z dostępem do 5G - Bez limitu i 20 GB 5G.
No o tym mówię ;-)
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: wlo »

https://api.plushbezlimitu.pl/file/file ... -Karte.pdf
Teraz przynajmniej WSZYSTKO jest jasne ;-)
Nie trzeba tak od razu - podać zasady?
Awatar użytkownika
Plush
Starszy Plusmaniak
Posty: 166
Rejestracja: 30 sty 2018, o 13:46
Lokalizacja: Plush'akowo

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Plush »

Tak w ogóle to strona Plush w zakładce na kartę już od niemal miesiąca przechodzi przebudowę i informacje na niej zawarte są już w dużej części nieaktualne co może wprowadzać w błąd.
Uwielbiam Plush'aka
zbiggy
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 2 lut 2014, o 17:02

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: zbiggy »

g-rs pisze: 1 mar 2023, o 00:13
zbiggy pisze: 25 lut 2023, o 20:34 @Joanna_Plus prosimy o krótki kod do wyłączenia/włączenia usługi 5G - na liście krótkich kodów nie ma takiego. W portalu www iPlus nie ma opcji 5G - więc przez portal nie da się włączyć/wyłączyć. W apce to nie wiem bo moja Mama dostała sms przed chwilą - nie sprawdzi bo ma prosty telefon 2G dla seniora bez Internetu i bez apek oraz ze starą kartą SIM bez LTE.
5G powinno być dla chętnych aktywowane samodzielnie, a nie włączacie wszystkim jak leci bez pytania. Mama kompletnie nie wiedziała o co chodzi. Wystraszyła się, że ktoś jej włączył płatną usługę której nie potrzebuje.
Ty tak na poważnie? Plus daje Ci dostęp do 5G za darmo a Ty się martwisz o kody do wyłączenia :-D Przecież nie włączyliby Ci bez Twojej zgody usługi, za którą musiałbyś płacić. Wiele rzeczy nie działa w Plusie tak jak powinno ale bez przesady. Jeśli masz telefon bez 5G to nie zrobi Ci to żadnej różnicy (bez LTE jak Twoja mama tym bardziej), a jeśli masz nowszy z 5G to w ustawieniach zawsze możesz to wyłączyć i korzystać tylko z LTE. Nie wiem tylko po co to robić. To tak jakby pojechać z Porsche do mechanika, żeby założył Ci ogranicznik prędkości do 50 km/h :mrgreen:
Tak na poważnie. To niech nie dają czegoś czego nie zamawiałem. Nie jestem sierotą po PRL aby brać wszystko co dają. Niech nie stresują starszych ludzi którzy mają 5G gdzieś. 5G nie jest za darmo - płacisz za transmisję danych. U mnie w mieście 60 km od Warszawy na maszcie nie ma 5G od Plusa - przed chwilą sprawdzałem mapę zasięgu - kompletna pustynia w mieście i wokół. Czyli Plus rozsyłając głupie smsy o aktywacji 5G nie patrzy na lokalizację telefonu czy w danym mieście usługa jest dostępna, i nie patrzy po nr IMEI, że to zwykły telefon dla seniora bez Internetu. To tylko głupie smsy marketingowe tak jak alerty RCB o wyborach. To powinno być karalne za nadużycie. Jakoś Plus nie rozsyłał sms o aktywacji GPRS, EDGE, 3G UMTS czy LTE gdyż coś takiego nie istnieje jak aktywacja per użytkownik. Przyjeżdża ekipa do miasta, montuje na maszcie BTS nadajnik 5G i tyle - jest dostępny dla wszystkich. Z LTE wymieniali karty gdyż potrzebne były nowe algorytmy szyfrowania.
5G powinno być włączane i wyłączane jak ktoś kupi pakiet danych 5G i na czas korzystania z tego pakietu. Lub niech włączy sobie krótkim kodem jak chce korzystać bez pakietu. GPRS można wyłączyć krótkim kodem jeśli już bawimy się we włączanie i wyłączanie. W sumie to te włączanie i wyłączanie krótkimi kodami i informowaniem smsami jest bez sensu gdyż transmisję danych i tak wyłącza/wyłącza się w telefonie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: mariusz9a »

zbiggy pisze: 6 mar 2023, o 00:43 5G nie jest za darmo - płacisz za transmisję danych.
Ale nie mając 5G też płacisz za transmisję danych, więc o co chodzi? Lepiej przecież mieć niż nie mieć.
zbiggy pisze: 6 mar 2023, o 00:43 Czyli Plus rozsyłając głupie smsy o aktywacji 5G nie patrzy na lokalizację telefonu czy w danym mieście usługa jest dostępna, i nie patrzy po nr IMEI, że to zwykły telefon dla seniora bez Internetu.
Ale w czym problem? Może ktoś kiedyś będzie miał inny telefon. Dostęp do sieci 5G został dany wszystkim bez wyjątku. Dlaczego miałby być zrobiony jakiś podział? Dopiero byłoby oburzenie społeczne że ludzie są dzieleni na lepszych i gorszych. A co do lokalizacji - przecież telefonia komórkowa to usługa mobilna - przemieszczając się ktoś może znaleźć się w miejscu gdzie zasięg 5G jest, to dlaczego ma być pozbawiony do niego dostępu?
zbiggy pisze: 6 mar 2023, o 00:43 Jakoś Plus nie rozsyłał sms o aktywacji GPRS, EDGE, 3G UMTS czy LTE gdyż coś takiego nie istnieje jak aktywacja per użytkownik. Przyjeżdża ekipa do miasta, montuje na maszcie BTS nadajnik 5G i tyle - jest dostępny dla wszystkich. Z LTE wymieniali karty gdyż potrzebne były nowe algorytmy szyfrowania.
3G, LTE też musiało być aktywowane na karcie SIM i na początku nie każdy miał do niego dostęp. Samo postawienie nadajnika nic nie daje jak Abonent nie ma włączonego dostępu na karcie SIM.
zbiggy pisze: 6 mar 2023, o 00:43 5G powinno być włączane i wyłączane jak ktoś kupi pakiet danych 5G i na czas korzystania z tego pakietu.
A dlaczego ten kto chce korzystać z internetu na gołych stawkach cennikowych ma według Ciebie mieć zablokowaną sieć 5G? Strasznie egoistyczne myślenie. Ja nie chce to niech inni też nie mają.
zbiggy pisze: 6 mar 2023, o 00:43 W sumie to te włączanie i wyłączanie krótkimi kodami i informowaniem smsami jest bez sensu gdyż transmisję danych i tak wyłącza/wyłącza się w telefonie.
A moim zdaniem ma sens jak ktoś chce mieć zablokowaną transmisję. Wyłączenie transmisji w menu telefonu nie jest zbyt pewne i w niektórych sytuacjach i tak wymieniane są dane i naliczane opłaty. A tak, jest pewność, że transmisja jest zablokowana.


Kompletnie nie rozumiem Twojego toku rozumowania (poprzednicy piszący w tym wątku też nie rozumieją). Dali do czegoś dostęp za darmo to źle. Przecież nikt nie każe Ci używać tej sieci 5G, tym bardziej że ktoś nie ma zasięgu i telefonu który obsługuje sieć 5G. Dla mnie jest to jakiś absurdalny problem z Twojej strony.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: g-rs »

zbiggy pisze: 6 mar 2023, o 00:43 Tak na poważnie. To niech nie dają czegoś czego nie zamawiałem. Nie jestem sierotą po PRL aby brać wszystko co dają.
Mam wrażenie, że kompletnie nie rozumiesz o czym piszesz. Usługa 5G jest tu przypisana do konkretnej taryfy a nie użytkownika i myślę, że 99,9% użytkowników tych taryf jest zadowolona z tego, że w niższej cenie otrzymali to, co do tej pory było osiągalne jedynie w droższych opcjach.

W latach 70-tych dwudziestego wieku uruchomiono w Polsce kolorową telewizję chociaż prawie wszyscy mieli wtedy odbiorniki czarno-białe (albo nie mieli wcale). Nie pamiętam i nie słyszałem, żeby ktoś był tym faktem oburzony - bo mu włączyli a on nie może odbierać w kolorze :mrgreen:
Może w tym PRL, który wspominasz, ludzie byli jednak bardziej świadomi niż dziś ;-)

Zresztą mariusz9a odpisał powyżej rzeczowo i konkretnie więc nie będę się powtarzał.
Bolo123
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2023, o 10:11

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Bolo123 »

Witam 😀
Mam smartfona Google Pixel 7Pro i Plusa na kartę, czy to 5G będzie u mnie działało?
Pozdrawiam 😀
Awatar użytkownika
g-rs
Szalony PlusManiak
Posty: 417
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:54

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: g-rs »

Bolo123 pisze: 6 mar 2023, o 10:41 Witam 😀
Mam smartfona Google Pixel 7Pro i Plusa na kartę, czy to 5G będzie u mnie działało?
Pozdrawiam 😀
Żaden Pixel nie obsługuje w Polsce 5G, niezależnie od sieci w jakiej jesteś.
I nie jest to wina żadnego operatora lecz Pixeli, które nie mają certyfikacji na Polskę.
Bolo123
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2023, o 10:11

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: Bolo123 »

Dzięki za odpowiedź😀
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 320
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: Dziwny SMS o aktywacji 5G

Post autor: wlo »

g-rs pisze: 6 mar 2023, o 09:57 Mam wrażenie, że kompletnie nie rozumiesz o czym piszesz. Usługa 5G jest tu przypisana do konkretnej taryfy a nie użytkownika i myślę, że 99,9% użytkowników tych taryf jest zadowolona z tego, że w niższej cenie otrzymali to, co do tej pory było osiągalne jedynie w droższych opcjach.
No nie wiem czy mają to co jest osiągalne w droższych opcjach ;-)
Nie widziałem nowych regulaminów, więc wątpię.

EDIT:
Z drugiej strony, biorąc pod uwagę dzisiejszy komunikat prasowy, wygląda na to, że niezależnie od treści regulaminów posiadanych usług, rzeczywiście każdy kto dysponuje odpowiednim sprzętem ma dostęp do 5G, bez potrzeby zmiany taryfy itd.

BTW - nie mogę edytować własnych postów...
Test...
No teraz się udało. Poprzedniego niestety nie mogę ;-)
Ostatnio zmieniony 6 mar 2023, o 20:21 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wypowiedzi zamieszczonych jedna pod drugą
ODPOWIEDZ