5G Ultra - agregacja

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
oem
Nowy
Posty: 9
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 sie 2023, o 20:16

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: oem »

Michał_Plus pisze: 23 sie 2023, o 10:54 oem, nie informuje. Agregacja jest, wyświetlane jest natomiast pierwsze pasmo 5G. Producent jest świadomy sytuacji, termin realizacji poprawki nie jest znany.
Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź, bo Wasza infolinia i BOK od razu wysyłali mnie albo do producenta lub do serwisu. ;-)
Niestety u mnie brak powtarzalności wyników w Speedtest (duży rozrzut) spowodował, że kombinując z pasmami nie mogłem uzyskać jednoznacznej odpowiedzi nt. agregacji pasm 5G. Poza tym, po wprowadzeniu 5G ULTRA zauważyłem spory spadek szybkości w dzień i być może jest to przypadek albo mityczny fakt mówiący, że Plus lubi przycinać transfery po 2-3 miesiącach od podpisania umowy.
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: MiG41 »

Zawsze możesz spróbować potestować np z kartą Plusha i przy okazji i ten mit sprawdzić :)
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: Michał_Plus »

oem, mit. Nie przycina. :)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
oem
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2023, o 20:16

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: oem »

MiG41 pisze: 23 sie 2023, o 22:50 Zawsze możesz spróbować potestować np z kartą Plusha i przy okazji i ten mit sprawdzić :)
Można, ale o ile operator nie stosuje priorytetyzacji ruchu w zależności od typu usługi (np. abo, karta, submarka). W innym wypadku taki test może spowodować, że dla niektórych mit okaże się prawdą. ;-)
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: MiG41 »

Czyli "abo" przez dwa miesiące jest szybki , a po tym spada na tą samą prędkość co prepaid ? Ale może jak ktoś kupił prepaid to trzeba go jakoś zachęcić , żeby został ,i też ma na początku szybko ?
Można teorie spiskowe tworzyć ,czemu nie :)
oem
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2023, o 20:16

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: oem »

Można pisać posty na ilość bez zastanowienia, czemu nie. ;)
Odnośnie faktu przycinania transferów nieprzypadkowo użyłem słowa "mityczny", bo nie mam dowodów na to, że Plus tak robi. Natomiast priorytetyzacja ruchu w zależności od typu usługi (np. abo, karta, submarka) jest stosowana przez polskich opów o czym kiedyś można było przeczytać na portalach piszących o telekomunikacji. Poza tym sam miałem okazję porównywać firmowy abonament w T-Mobile z kartą prepaid tej sieci. Bez względu na lokalizację występowała duża różnica w szybkości internetu na niekorzyść karty prepaid.
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: MiG41 »

A ja porównuję na bieżąco abo plusa z kartą plush ( czyli nie dość ,że prepaid to jeszcze submarka) , i prędkości są u mnie identyczne. Tak samo prędkość abo po dwóch miesiącach nie spadła. Na prędkości nie narzekam ( bo są po 250/55Mbit) , ale jeśli firmowi mają jeszcze szybciej to jakoś to przeżyję :)
Więc trzymaj się faktów , jak przetestujesz i zobaczysz jakąś nieprawidłowość to dopiero wtedy pisz , a nie powielasz mity , przeczytane historie sprzed paru lat ( bo raz ,że to nie T-Mobile , dwa to ,że kiedyś może tak było , nie znaczy ,że obecnie tak jest) , i po prostu siejesz defetyzm ,i oby to Twoje posty są pisane bez zastanowienia ,a nie miały jakiegoś ukrytego celu....
oem
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2023, o 20:16

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: oem »

Zachowujesz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy, a tymczasem masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, albo lubisz bić pianę. Wróć do jednego z moich postów wyżej, gdzie napisałem, że u mnie po wprowadzeniu 5G ULTRA transfery w dzień mocno spadły. Moja umowa jest z maja. Na początku DL w dzień oscylował wokół 230-280 Mbps, aktualnie z 5G ULTRA jest to 160-220 Mbps. I to jest fakt! Tylko tyle. I aż tyle.
oem
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2023, o 20:16

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: oem »

Pojawiła się aktualizacja firmware dla ZTE MC889 z Plusa (BD_PLKPLMC889v1.0.0B11 -> BD_PLKPLMC889v1.0.0B12). W liście zmian brak info na temat zmian. Niestety modem nadal błędnie wskazuje brak agregacji pasm dla 5G.
Novladek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2020, o 21:32

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: Novladek »

Cześć! Orientuje się ktoś czy na iPhone’ach oficjalnie działa 5G Ultra? Pan na infolinii powiedział, że jeśli taki telefon wspiera częstotliwości 2600TDD i 2100 5G, oraz 1800 4G, to powinno wszystko działać, mojemu koledze w jakiś sposób to działa, a mi nie i nawet się przez jakiś czas pokazywała na iPhonie ikonka 5G+, co jest dziwne, gdyż to ikonka rezerwowana raczej dla sieci w Stanach Zjednoczonych, jednak oznacza agregacje sieci, bądź częstotliwość 3500mhz (według pani w wsparciu Apple). I faktycznie to działało bo w Elblągu przy nadajniku udało się wyciągnąć sporą prędkość (dokladnie nie pamietam), i stąd moje pytanie. Czy coś się faktycznie ruszyło w tej sprawie, czy po prostu owa ikonka to był błąd, a dużą prędkość udało się wyciągnąć poprzez dobre warunki?
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: Michał_Plus »

Novladek, to jaka ikona jest wyświetlana zależy od oprogramowania urządzenia. Obecnie te telefony nie znajdują się na naszej liście wspieranych urządzeń. Jednak zakres agregacji potwierdzisz w serwisie producenta.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Novladek
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 gru 2020, o 21:32

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: Novladek »

A czy jest jakiś przybliżony termin kiedy iPhone’y będą oficjalnie wspierane?
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: MiG41 »

Michał_Plus pisze: 4 sie 2023, o 10:07 MiG41, wiedzą. Sprawdzę i dam znać.
Dzięki za sprawdzenie ;)
Już wiem ,że Zowee router 5g cpe 5 ( znany również w rzeczywistości jako Huawei H155-381) praktycznie o niczym nie informuje :)
Można się dowiedzieć o paśmie podstawowym LTE i o wszystko. Jeśli będzie agregacja 5G ,to zapali się dioda na obudowie , a w przeglądarce pojawi się wskaźnik poziomu sygnału 5G ,i to tyle. Nie dowiemy się jakie to pasmo , nie dowiemy się ile tych pasm jest. Teraz pytanie poza konkursem , dlaczego Plus wymyśla nowe nazwy routerom Huawei ? W ten sposób próbuje ukryć ,że to Huawei ( a Huawei jest be , bo go w USA zbanowali ) ?
Na pudełku napisane jest ,że to jest model H155-381 ( identyczny jak Huawei ) , interfejs jest Huawei , oznaczenie wersji softu też , wyprodukowano przez Zowee coś tam , ale już importerem i tak jest Huawei Polska... Po co ta zabawa.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: mariusz9a »

Novladek pisze: 31 sie 2023, o 18:56 A czy jest jakiś przybliżony termin kiedy iPhone’y będą oficjalnie wspierane?
To od możliwości technicznych telefonu zależy czy działa na nim agregacja, a nie od operatora. Musisz w danych technicznych telefonu sprawdzić czy obsługuje agregację n41+n1+LTE.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: 5G Ultra - agregacja

Post autor: MiG41 »

W MC888 w wersji Nordic tak wygląda strona z informacjami z sieci , jest wszystko , i nawet dla osobnego bandu.
Jakby 5G wyglądało podobnie ( tu niestety Orange i brak 5G więc w tabelę się nic nie wpisało) , a już przy 5G Ultra wpisane dwie pozycje to byłoby ok :)
Obrazek
ODPOWIEDZ