identyfikacja nadawcy przy połączeniu przychodzącym

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...
AniaM13
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 sie 2023, o 09:30

identyfikacja nadawcy przy połączeniu przychodzącym

Post autor: AniaM13 »

Dzień dobry,
Nie mam pojęcia czy dobrym miejscu adresuję mojego pytania, bo sprawa jest w sumie bardzo dziwna i google mi nie pomogło. Od wczoraj próbuje się do mnie dodzwonić moja ciocia z Kanady. W czasie gdy czekam na telefon od niej, następuje jakiś "problem" z identyfikacją nadawcy, bo wyświetlają się na ekranie numery z różnych państw europejskich - za każdym razem inne państwo i inny numer... Identyczną sytuację ma moja siostra, obie telefonów oczywiście nie odbieramy, bo przecież przestrzegają przed tym, bo można stracić pieniądze (dodatkowo po telefonie przychodzi sms z prośbą o pilny kontakt - na 100% nie pochodzący od cioci). Jednakże, z informacji od taty wiemy, że to dzwoni nasza ciocia, która mówi, że gdy ja nie odbieram, to ona słyszy w słuchawce jakieś dziwne trzaski i graną muzykę. Gdy dzwoni ona do taty, normalnie wyświetla się mu jej kanadyjski numer.
Wszyscy mamy telefony w Plusie.

Nie wiem, może mam już paranoję, ale to tak wygląda, jakby się ktoś podpinał jakoś na linii połączenia. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe i czy to może być "wina" Plusa???
I co jeśli odbiorę taki telefon, bo generalnie wiem, że dzwoni moja ciocia, a nagle przyjdzie mi jakiś kosmiczny rachunek za to połączenie, to mogę to reklamować wtedy w Plusie?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: identyfikacja nadawcy przy połączeniu przychodzącym

Post autor: zbych_in_flames »

Za odebranie połączenia nie ma nigdy żadnych opłat - ale nigdy nie oddzwaniaj na takie numery bo tutaj mogą być już koszty.

Co do przypadku która opisałaś to: https://niebezpiecznik.pl/post/spoofing ... onicznych/
ODPOWIEDZ