Zerwanie umowy bez kary

Wszytko o planach taryfowych, abonamencie w sieci plus. Wasze uwagi i opinie
JacekB
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2023, o 16:33
Kontakt:

Zerwanie umowy bez kary

Post autor: JacekB »

https://www.plus.pl/zmiany-w-regulamina ... ikacyjnych

Cytat z dołu strony plus.pl
W przypadku braku akceptacji powyższych zmian przysługuje Państwu prawo wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Oświadczenie o wypowiedzeniu powinno zostać złożone do dnia 25 września 2023 r.

Ponieważ zmiany w powyższych Regulaminach wynikają bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa, tj. wyżej wymienionej ustawy z dnia 28 lipca 2023 r. o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej, w przypadku skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy przed upływem czasu oznaczonego, na jaki umowa została zawarta, POLKOMTEL sp. z o.o. będzie uprawniona do dochodzenia od Państwa kary umownej/zwrotu przyznanej ulgi, o ile zostały przewidziane w umowie, w wysokości i na zasadach wskazanych w tej umowie.
Moje pytanie czy Plus może tak robić? Zerwać umowę i zapłacić karę to mogę w każdej chwili, ale czy nie jest tak, że jak nie akceptuje zmian w umowie to mogę zerwać ją bez kar?
Nie mierzymy życia liczbą oddechów, które wykonujemy, ale chwilami, które zapierają nam dech. https://linktr.ee/domli
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Zerwanie umowy bez kary

Post autor: zbych_in_flames »

Tak może, no bo dlaczego operator miałby być stratny przez wprowadzenie jakiś nowych ustaw czy zmian w prawie?

Co innego jakby operator sam z siebie dokonał takich zmian, które nie były by podyktowane dostosowaniem regulaminów do nowego prawa telekomunikacyjnego, wtedy rozwiązanie umowy bez kary by przysługiwało - ale takie sytuacje zdarzają się niezmiernie rzadko.
JacekB
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2023, o 16:33
Kontakt:

Re: Zerwanie umowy bez kary

Post autor: JacekB »

Dzięki, faktycznie tak jest. Mi się kiedyś udało zakończyć szybciej umowę z Vectrą tam najwyraźniej były zmiany z ich winy.
ODPOWIEDZ