Nocne wyłączanie pasm

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: MiG41 »

I znowu podbijam... kolejny tydzień bez odpowiedzi...
Czy mamy rozumieć , że Plus będzie to robił i nie musi tłumaczyć użytkownikom dlaczego to robi ?
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: MiG41 »

Czyli jak będę się przypominał ,to będzie mój post usuwany ?
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1249
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: zbych_in_flames »

Tak z ciekawości jak ci potwierdzą to co to zmienia?
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: MiG41 »

To jak w tym kawale:
Słuchaj stary , wczoraj przechodziłem koło twojego domu i widziałem twoja żonę siedzącą przy stole z jakimś facetem , wino świece itd ..
-No i co było dalej?
-Nie wiem , zasłonili zasłony i zgasili swiatlo.
-No i widzisz , zawsze jest ta niepewność...

Tak samo i tu , ciągle jest ta niepewność, dopóki Plus oficjalnie się nie przyzna , że to robi, a jak widać nie musi się przyznawać, bo po co ludzie mają to wiedzieć, niech żyją w niepewności:)
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: MiG41 »

Poza tym brak odpowiedzi na reklamację to też o czymś świadczy...
Tak sama z siebie jest zamknięta ? Przecież numer był tu podawany...
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: MiG41 »

Następne parę tygodni i zero odpowiedzi.... Świetnie to robicie . @Michał_Plus i @Marta_Plus , przeczytajcie co obiecaliście w tym temacie.
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5502
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: Michał_Plus »

MiG41, tak jak pisaliśmy:
Michał_Plus pisze: 4 gru 2023, o 15:19 MiG41, nie mam żadnych informacji. Zapytanie możesz przesłać mailowo na bok@plus.pl. Odpowiedź otrzymasz w korespondencji zwrotnej. Jeśli podasz na forum numer zgłoszenia, poproszę o jak najszybszą realizację.
Poprosiliśmy o udzielenie odpowiedzi na Twoje pytania:
Marta_Plus pisze: 5 gru 2023, o 14:13 MiG41,

poprosiłam o przyśpieszenie udzielenia odpowiedzi na podany numer zgłoszenia.
Nie mamy jednak bezpośredniego wpływu na ich realizację.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kacper_kdx
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 20 maja 2020, o 01:42

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: Kacper_kdx »

@MiG41 PLUS WYŁĄCZA PASMA W NOCY i to było wiadome od dawna. Nie wiem czego oczekujesz od adminów, tej samej odpowiedzi? Po co mają lecieć wszystkie pasma jak zużycie jest w nocy zerowe
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: MiG41 »

@Kacper_kdx , wskaż proszę , gdzie Plus jednoznacznie mówi , że wyłącza pasma w nocy ?
Bo to ,że Ty mówisz , że ja mówię , i ktokolwiek inny , to są tylko niuanse ,domysły , i dopóki nie będzie oficjalnego potwierdzenia/stanowiska Plusa ,to tak na prawdę nie wiadomo co jest robione , jak , i po co.

Wiadome od dawna ? Do września 2023 nie wyłaczają , na koniec października już jestem przekonany ,że to robią.... Tak , to zaczyna się robić "dawno" , ale wtedy było na czasie....

Po co mają w ogóle udostępniać internet w nocy, skoro zużycie jest zerowe ... :) Dla potrzeb IoT zawsze wystarczy EDGE :)
Jak już się wyłączają , to niech zrobią tak ,żeby rano na routery powróciły te pasma , a nie użytkownik musiał resetować router.
Kacper_kdx
Prawie PlusManiak
Posty: 42
Rejestracja: 20 maja 2020, o 01:42

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: Kacper_kdx »

Od godziny 23:00 przy zerowym użyciu wygaszane są pasma N2600 i niekiedy L2600. Można natomiast łatwo wymusić ponowne odpalenie pasm z okolicznej stacji przez próbę ponownego wbicia się do sieci np. trybem samolotowym, albo obciążając obecne połączenie. Fajnie później wychodzą na tym speedtesty :)
MiG41
PlusManiak
Posty: 81
Rejestracja: 27 lip 2023, o 12:04

Re: Nocne wyłączanie pasm

Post autor: MiG41 »

Kacper_kdx pisze: 14 kwie 2024, o 12:01 Od godziny 23:00 przy zerowym użyciu wygaszane są pasma N2600 i niekiedy L2600.
Tak , tylko tą historię albo sam wymyśliłeś , albo przeczytałeś i powtarzasz bo wydaje się prawdopodobna.
I tak , jest bardzo prawdopodobna ,ale jak pisałem wcześniej ,to nie jest oficjalna wersja Plusa. Tą jak widać ciężko wyciągnąć.
Kacper_kdx pisze: 14 kwie 2024, o 12:01 Można natomiast łatwo wymusić ponowne odpalenie pasm z okolicznej stacji przez próbę ponownego wbicia się do sieci np. trybem samolotowym, albo obciążając obecne połączenie. Fajnie później wychodzą na tym speedtesty :)
Super, jest to łatwe tak samo jak reboot, tyle ,że w routerze nie mam trybu samolotowego , a dwa ciągle coś muszę robić jak wstanę , I jest to irytujące.
Tak , pewnie jest mnóstwo rzeczy ,które może to zrobić automatycznie , jakiś włącznik czasowy , tylko chyba nie o to chodzi.
Ja chciałbym mieć internet przez cały dzień , a nie ograniczany w nocy to raz , i dwa ,żeby się "sam przestał ograniczać" w dzień.
ODPOWIEDZ