Limit prędkości upload

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
micra
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:13

Re: Limit prędkości upload

Post autor: micra »

mariusz9a pisze:Zadzwoń do BOK i niech Cie płaczą z działem technicznym. Tam sobie to wyjaśnisz.
Tak też zrobiłem - czekam na informację od tygodnia - na razie cisza, maile ponaglające spotykają się z odpowiedzią, że mam czekać no więc czekam. W międzyczasie napisałem tutaj. Dodatkowo zrobię testy na innym modemie, ale czekam aż do mnie dotrze z innej części Polski.
micra
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:13

Re: Limit prędkości upload

Post autor: micra »

Cóż, mam już pod ręką e173u-2 i tak:
- byłem w miejscu, gdzie zgodnie z mapkami Plusa nie powinno być nic ponad GPRS/EDGE, a jednak na e173u-2 złapałem HSDPA i transfery bliskie 700kbit download oraz 120 upload;
- modem e160 nie miał takich osiągów może z powodu gorszej anteny, download w okolicach maksimum EDGE, upload w granicach 70kbit/s - dokładnie w tym samym miejscu co e173u-2;
- w moim mieszkaniu w Lublinie na e173u-2 mam 1,9-2,1Mbit download oraz ... 170kbit upload, tylko raz na 10 testów było 212kbit/s.

EDGE'a się nie czepiam, ale HSDPA działa dosyć jednostronnie - download jak najbardziej ok, upload to poniżej 20% downloadu.

Czekam na odpowiedź Plusa, ciekawe czego się dowiem.
m2riush
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 12:51

Re: Limit prędkości upload

Post autor: m2riush »

Nie wiem kolego czego TY się spodziewasz, skoro mówisz że zgodnie z mapkami nie powinno być nic ponad gprs a jednak złapałeś hsdpa czyli to hsdpa musi być jakieś marne. Masz upload 120 więc to jest normalne skoro operator przy Twoim abonamencie Iplus 3GB firmowo podaje upload maksymalny do 512 kbit/s czyli oczywiście przy maksymalnym zasięgu, a przecież internet bezprzewodowy jest także zależny od innych czynników np. pogoda...
a tak w ogóle.. e160 to jakaś prehistoria.
micra
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:13

Re: Limit prędkości upload

Post autor: micra »

mariusz9a pisze:Nie mam pojęcia w czym jest u Ciebie problem. Ludzie wstawiają na forum testy iplus z Warszawy i mają upload powyżej 1 Mb/s. Także nie mam pojęcia skąd u Ciebie taki problem. Zadzwoń do BOK i niech Cie płaczą z działem technicznym. Tam sobie to wyjaśnisz.
Odbyłem już kilka 20-sto minutowych rozmów z BOKiem, teraz właśnie jestem w trakcie i oficjalna odpowiedź Plus jest taka, że wszystko jest ok! Pan na infolinii sprawdził swój modem i ma wyniki 1,8Mbit download, 236 kbit upload i wszystko jest ok.

Aha, to, że byłem w miejscu, gdzie według mapy nadajników i map Plusa nie ma UMTS, a jednak złapałem HSDPA podałem jako ciekawostkę. Czy to problem dla kogoś, że podaję ciekawostkę?

Dziś rano - testy z domu - download 2,5Mbit/s, upload 200kbit/s. Dane dla pliku 4MB (megabajty). To są normalne wartości?
barteksmerf
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2011, o 21:30

Re: Limit prędkości upload

Post autor: barteksmerf »

Witam,
Wygląda na to że i u mnie podobny problem..
W zeszłym miesiącu zmieniłem po roku limit z 20GB, na 6GB(3GB+3GB)
Cały rok ściągałem z transferem ok 170/250Kbit/s(w nocy nawet i 350/400) , a teraz ledwo 40 Kbit/s mimo że w umowie jest prędkość do maksymalna 2mb/s
To samo przy otwieraniu stron, koszmar.

Według Netinfo w Edge mam 7kresek(-65dbu,77%,csq24) w Hsdpa,umts 3kreski(-95dbu,29%,9csq) - tu jak było tak jest.

1.Nie było problemu póki nie zmieniłem na niższy limit danych, lecz pytając Pana przy zmianie powiedział, że zmieni się tylko limit danych, a o prędkości nic nie wspominał, czy to możliwe aby prędkość mi się tak pogorszyła???
2.Faktury mam płacić do 5 każdego, za okres do 20 każdego, czyli transfer jest liczony od 20 do 20???

Dziękuję za odpowiedź i poradę.
micra
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:13

Re: Limit prędkości upload

Post autor: micra »

[ad]
barteksmerf pisze:1.Nie było problemu puki nie zmieniłem na niższy limit danych, lecz pytając Pana przy zmianie powiedział, że zmieni się tylko limit danych, a o prędkości nic nie wspominał, czy to możliwe aby prędkość mi się tak pogorszyła???
2.Faktury mam płacić do 5każdego, za okres do 20każdego, czyli transfer jest liczony od 20do20???
Co do 2 punktu - tak, jest liczony od 20 do 19, u mnie od 25 do 24 następnego miesiąca.
Co do 1 punktu - nie wiem czy zmieniałeś lokalizację (inny nadajnik), jak długo ten problem występuje, ale tu download masz strasznie niski. Jeżeli jest to download to zgłoś, zwłaszcza, gdy jesteś w jednym miejscu wtedy zweryfikują konkretną lokalizację.

A ja w tej chwili znowu - download 1,9Mbit/s, upload 115 kbit/s.[/ad]
micra
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2011, o 08:13

Re: Limit prędkości upload

Post autor: micra »

Wyjaśniło się, problem się rozwiązał, to nie iPlus
Problemem jest router i procedura testowania. Mam m.in. Edimax'a 3g-6200n - gdy połączenie jest po wifi to download jest ok, ale upload spada do 200kbit/s. Na kablu nie ma takiego ograniczenia, ale wcześniej na kablu też było wolno. Obstawiam, że to jednak wina routera, choć to śmieszne. Zrobię testy na innych routerach, ale muszę przerwać procedurę reklamacyjną.
ODPOWIEDZ