cena za iplusa urosła ;o

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
najlepszyzuk
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 25 paź 2011, o 18:52

cena za iplusa urosła ;o

Post autor: najlepszyzuk »

Witajcie. Mam iplusa 3 tydzień. Stawka za 4GB miała być stała tj. 60zł.
Przy odbiorze od razu dostałam modem za który zapłaciłam 1zł. Teraz przyszedł do mnie rachunek ponad 120 zł. I nie wiem czy jest tak wysoki, bo płacę za np aktywację a w przyszłym miesiącu będzie już po prostu 60 zł ? Podobno w Iplusie stawka zawsze jest ta sama a jeśli przekroczy się te w moim przypadku 4GB to po prostu internet zwalnia a cena się nie zmienia. Pomóżcie, pozdrawiam, Iza ;}
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: cena za iplusa urosła ;o

Post autor: rafal2119 »

Do pierwszego rachunku jest zawsze doliczona opłata za aktywację oraz wyrównanie do pełnego okresu rozliczeniowego, dlatego wyszło tobie 120 zł. Przy następnym rachunku będzie 60 zł.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: cena za iplusa urosła ;o

Post autor: Amix »

Czyli w razie czego najlepiej załatwiać sprawę ostatniego dnia miesiąca, o ile okres rozliczeniowy jest ostatnim dniem miesiąca. Bo na rozmowy mam okres rozliczeniowy do 20 każdego miesiąca.
Awatar użytkownika
bobiko
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2010, o 22:42
Lokalizacja: Września
Kontakt:

Re: cena za iplusa urosła ;o

Post autor: bobiko »

Amix pisze:Czyli w razie czego najlepiej załatwiać sprawę ostatniego dnia miesiąca, o ile okres rozliczeniowy jest ostatnim dniem miesiąca. Bo na rozmowy mam okres rozliczeniowy do 20 każdego miesiąca.
Nie wiem jak z rozmowami, ale w iplusie Internet resetuje się z 4/5 dnia każdego miesiąca.
Awatar użytkownika
cezarex
PlusManiak
Posty: 132
Rejestracja: 29 kwie 2011, o 00:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: cena za iplusa urosła ;o

Post autor: cezarex »

bobiko pisze:
Amix pisze:Czyli w razie czego najlepiej załatwiać sprawę ostatniego dnia miesiąca, o ile okres rozliczeniowy jest ostatnim dniem miesiąca. Bo na rozmowy mam okres rozliczeniowy do 20 każdego miesiąca.
Nie wiem jak z rozmowami ale w iplusie Internet resetuje sie z 4/5 dnia każdego miesiąca.
Zależy od cyklu rozliczeniowego, a jest ich kilka:
od 01, 05, 09, 17, 21, 25
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: cena za iplusa urosła ;o

Post autor: XYZ »

[ad]
Amix pisze:Czyli w razie czego najlepiej załatwiać sprawę ostatniego dnia miesiąca, o ile okres rozliczeniowy jest ostatnim dniem miesiąca. Bo na rozmowy mam okres rozliczeniowy do 20 każdego miesiąca.
Od początku czytam z uwagą tego posta i wciąż nie wiem co autor miał na myśli?

Nie wiem czy dobrze jest podpisywać umowę w ostatni dzień miesiąca (a może cyklu). Ponieważ na pierwszym rachunku będzie naliczone:
- aktywacja - jej wysokość nie jest w żaden sposób zależna od dnia wykupienia usługi a raczej promocji (taryfy) i ilości usług w sieci Plus (to raczej w przypadku firm)
- abonament na miesiąc do przodu - również nie ma znaczenia;
- abonament za dni od podpisania umowy do momentu zamknięcia cyklu - i jest to jedyna kwota zależna od daty podpisania umowy.

Jest jednak jedno ale ... wielu klientów którzy podpisują umowę w ostatnim dniu cyklu ma później pretensje bo zakupili abonament z 200 minutami a na rachunku mają 7 minut w ramach abonamentu a za pozostałe muszą płacić i ... mają pretensje. Niesłuszne niestety. Ilość minut wliczona w ramach abonamentu jest naliczana proporcjonalnie tak samo jak abonament.
Zresztą co tu dużo mówić wystarczy przejrzeć forum i można wiele takich wątków znaleźć.

Jest tylko jedno wyjście - zapytać sprzedawcę o swój okres rozliczeniowy i pamiętać że okres rozliczeniowy do 1-go nie oznacza, że rachunek będziemy mieć płatny 1-go tylko w okolicach 15-go[/ad]
Awatar użytkownika
rafal2119
Szalony PlusManiak
Posty: 615
Rejestracja: 8 kwie 2010, o 12:40
Lokalizacja: Gdzieś na Kaszubach:)

Re: cena za iplusa urosła ;o

Post autor: rafal2119 »

XYZ pisze:Jest tylko jedno wyjście - zapytać sprzedawcę o swój okres rozliczeniowy i pamiętać że okres rozliczeniowy do 1-go nie oznacza, że rachunek będziemy mieć płatny 1-go tylko w okolicach 15-go
Jak pracowałem w Plusie to starałem się każdemu klientowi wytłumaczyć jaki ma okres rozliczeniowy, ile będzie minut do rozpoczęcia nowego okresu i określałem prawdopodobną wysokość pierwszego rachunku. Zawsze działało i nikt nie przychodził drugi raz by "rozszyfrować" fakturę i biling.

System jest tak skonstruowany by równomiernie rozkładać ilość kont klientów na poszczególne okresy rozliczeniowe. Najczęściej był to najbliższy okres rozliczeniowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ