Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Wszystko na temat nowości i promocje w sieci Plus
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: mariusz9a »

bigmaras pisze:Czytaj dokładnie: za darmo przez pierwsze 3 miesiące potem płatne 7zł - tutaj orange najlepiej wypada bo ma przez cały okres w cenie rozmowy na stacjonarne
Przy taryfach biznesowych nigdzie nie ma informacji że pakiet jest na 3 miesiące ;-) Także czy czytam od początku, czy od końca cz od środka widzę to samo ;-)
Tu masz dowód: http://www.telix.pl/artykul/bez-limitu- ... 47478.html
Przyjrzyj się slajdom bardzo dokładnie, bo widzę że sam nie czytasz ze zrozumieniem - a dla biznesmena który często przegląda umowy to nie wróży zbyt dobrze :-P (bez urazy)
bigmaras pisze:Powiem szczerze, że nie słyszałem aby ktoś z moich znajomych narzekał ale zweryfikuję to na pewno.
A ja mam 2ch znajomych w Play i oboje maja ten problem ;-)
bigmaras pisze:Nie mniej jednak musisz przyznać, że oferta Plusa jest na szarym końcu.
jedyne co mogę przyznać to ze jest niemalże taka sama jak konkurencji, a co za tym idzie nie powiem że jest na szarym końcu bo nie jest :-D Dodam że kupując dowolną ofertę w Plusie dostaniesz neta LTE na 3 m-c gratis.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: kowcio »

No a ja mam w Play i o jakości NIC NIE POWIEM. Tajemnica.
Ceny ok to moja diagnoza :-) A szczegóły juz wkrótce.
bigmaras

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: bigmaras »

mariusz9a pisze: Przy taryfach biznesowych nigdzie nie ma informacji że pakiet jest na 3 miesiące ;-) Także czy czytam od początku, czy od końca cz od środka widzę to samo ;-)
Tu masz dowód: http://www.telix.pl/artykul/bez-limitu- ... 47478.html
Przyjrzyj się slajdom bardzo dokładnie, bo widzę że sam nie czytasz ze zrozumieniem - a dla biznesmena który często przegląda umowy to nie wróży zbyt dobrze :-P (bez urazy)
Nie widziałem wcześniej tych slajdów, sugerowałem się ofertą indywidualną, i tutaj jest dokładnie tak jak napisałem: za darmo przez 3 miesiące potem płatne. Nie widziałem oferty plusa dla biznesu ani o niej nie pisałem, zatem twój złośliwy komentarz nie był potrzebny.
korzystałem z tych źródeł: http://telepolis.pl/zdjecie.php?f=/graf ... -1.jpg&r=1
mariusz9a pisze:A ja mam 2ch znajomych w Play i oboje maja ten problem ;-)
Rozmiawiałem z kilkoma osobami i nikt nienarzekał na działanie operatora Play, być może twoi znajomi mieli problemy z telefonami a nie z operatorem?
mariusz9a pisze:jedyne co mogę przyznać to ze jest niemalże taka sama jak konkurencji, a co za tym idzie nie powiem że jest na szarym końcu bo nie jest :-D Dodam że kupując dowolną ofertę w Plusie dostaniesz neta LTE na 3 m-c gratis.
no skoro 1-2GB danych miesięcznie w cenie to dla Ciebie to samo co 500mb przez pierwszy miesiąc a później opłata - to chyba nie ma oczym rozmawiać.

Tutaj ankieta co do oferty plusa - polecam :)
http://telepolis.pl/ankiety.php?id=220& ... oll_id=220
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: witan93 »

Oferta dobra tak jak w Play i T-Mobile, ale nie wyróżnia się.
W dyskusji na SB doszliście do wniosku, że rewolucja Play niczego nic nie zmieniła. Powiem szczerze, że bardzo mnie to zdziwiło. Czy mielibyśmy taką ofertę w Plusie gdyby nie Play? Tak samo z T-mobile (może coś planowali, ale na pewno nie po cenach jakie dał Play) i już wkrótce Orange. Tak więc uważam, że Play po raz kolejny zmienił rynek. W dyskusji o jakości Play, powiem, że od kiedy mam dostęp do sieci Orange nie narzekam, mam całą rodzinę w Play (sam przenosiłem) i dużo znajomych i jeszcze nikt mi nie powiedział, że coś jest nie tak, nie słyszałem też żeby ktoś miał zamiar się w chwili obecnej przenosić ;-) Tak więc zdania na ten temat były i będą podzielone. Jedyne na co bym narzekał to BOK.

Mi wszystkie te oferty "no limit" są nie potrzebne i mogło by ich nie być, bo Stan Darmowy w zupełności wystarcza, a kosztuje mnie 10zł ;-)
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: kwicun »

Co do zasięgu Play i problemów zacznijmy od tego, gdzie ten zasięg jest. Bo jeśli mówimy o dużych miastach to tam rzeczywiście nie ma problemu. Problem zaczyna się gdy trafimy na jakąś wieś i nagle się okazuje, że na telefonie jest 1 kreska a gdy pilnie potrzebujemy skorzystać z netu to nie da rady bo albo zasięg albo prędkość jest taka, że szkoda gadać.
Wiem co mówię, na wsi mieszkam :-)
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: witan93 »

kwicun pisze:Co do zasięgu Play i problemów zacznijmy od tego, gdzie ten zasięg jest. Bo jeśli mówimy o dużych miastach to tam rzeczywiście nie ma problemu. Problem zaczyna się gdy trafimy na jakąś wieś i nagle się okazuje, że na telefonie jest 1 kreska a gdy pilnie potrzebujemy skorzystać z netu to nie da rady bo albo zasięg albo prędkość jest taka, że szkoda gadać.
Wiem co mówię, na wsi mieszkam :-)
A na tej wsi nie ma ani Plusa ani Orange? Play płaci sporą kasę za roaming, żeby zasięg był i na wsi tak jak u mnie ;-)
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: kwicun »

witan93 pisze:A na tej wsi nie ma ani Plusa ani Orange? Play płaci sporą kasę za roaming, żeby zasięg był i na wsi tak jak u mnie ;-)
Jest wszystko, pełna industrializacja :-) Ale to w teorii. W praktyce bywa różnie. Jest nadajnik Plusa i T-Mobile a czasami zasięg jest taki, że się nawet zadzwonić nie da (z różnych losowych miejsc). Najgorzej bywało z dawną Erą. Z Play też bywa różnie. Pamiętam jak koleżanka, żeby zadzwonić z komóry musiała wychodzić z budynku w którym inne sieci bez problemu odbierały. Mam kolegę, który też ma Play i czasami jest się ciężko do niego dodzwonić ze względu na brak zasięgu.
Nie jest tak, że wszystko działa a Play nie. Zdarzają się momenty, że każda sieć jest poza zasięgiem ale najczęściej pada na Play :-)
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: vod »

witan93 pisze:Oferta dobra tak jak w Play i T-Mobile, ale nie wyróżnia się.
W dyskusji na SB doszliście do wniosku, że rewolucja Play niczego nic nie zmieniła. Powiem szczerze, że bardzo mnie to zdziwiło. Czy mielibyśmy taką ofertę w Plusie gdyby nie Play? Tak samo z T-mobile (może coś planowali ale na pewno nie po cenach jakie dał Play) i już wkrótce Orange. Tak więc ja uważam, że Play po raz kolejny zmienił rynek.
Ja uważam że oferta ta jest dobra,z obserwacji wynika jednak że korzyści płynące z używania sieci Plus są już chyba tylko widoczne dla osób doświadczonych z tym operatorem, inaczej mówiąc tzw" koneserów" nie mylić z fan boy'ami ( mam na uwadze jakość,zadowolenie, oraz ogólną obecnie sytuację rynkową).
Pozwolę sobie zacytować słowa naszego forumowicza Marcina Nogi z jego blogu (dobrze to ujął ) zgadzam się z nim całkowicie:
Marcin Noga pisze:noLimits = 4 x to samo, więc czy ktoś wygrał?

Dzisiaj Gruszka na święta Wielkanocne dostał kolejnego zbuka - teraz do plus'a! (po pstryczku T-mobile i Orange biznes)
Wielkie zielone śmierdzące jajo - kolejna kopia idealnej oferty oferty P4.

"Pamiętajcie kochani, że gdyby nie czwarty operator ciągle płacilibyście niemal złotówkę za minutę" słowa Marcina Gruszki na jego blogu, brzmią jak rozpaczliwe wołanie: to jam to uczynił, a oni są źli, że popsuli mój wspaniały plan kolejnych milionów PLEYowców.

Jak zawsze prawda leży pośrodku i prawie mnie przekonali wywodem, że ceny usług głosowych muszą spaść, bo tak się dzieje na całym świecie, kwitując filmowym powiedzeniem "Obiektywnie patrząc koń to przeżytek".
Liczy się transmisja danych i migracja klientów w nowa technologie LTE (podali, że 1/3 klientów korzysta z LTE - totalne zaskoczenie liczyłem max. 10%). To fakt to, że operatorzy dostaną koncesje na LTE1800 i nawet jak uruchomią następnego dnia sieć to i tak zanim migrują do tej technologii klienci potrwa wiele miesięcy.
Planowany przetarg na 5x5Mhz i do podziału pomiędzy PLAY i NetWors(T-mobile+Orange) nie da żadnemu z tych graczy tak szerokiego pasma na LTE jak ma PLUS - co kończy dowód, że PLUS ma strategiczne najlepszą pozycję.

A ZAWSZE LEPIEJ SIĘ TRZYMAĆ MOCNIEJSZEGO, więc od następnego okresu rozliczeniowego przedłużam umowę, która skończyła mi się 16 listopada 2011 r. na "No Limit 79" oczywiści w PLUSie.


z poważaniem
zadowolony klient Marcin Noga
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
bigmaras

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: bigmaras »

kwicun pisze:
witan93 pisze:A na tej wsi nie ma ani Plusa ani Orange? Play płaci sporą kasę za roaming, żeby zasięg był i na wsi tak jak u mnie ;-)
Jest wszystko, pełna industrializacja :-) Ale to w teorii. W praktyce bywa różnie. Jest nadajnik Plusa i T-Mobile a czasami zasięg jest taki, że się nawet zadzwonić nie da (z różnych losowych miejsc). Najgorzej bywało z dawną Erą. Z Play też bywa różnie. Pamiętam jak koleżanka, żeby zadzwonić z komóry musiała wychodzić z budynku w którym inne sieci bez problemu odbierały. Mam kolegę, który też ma Play i czasami jest się ciężko do niego dodzwonić ze względu na brak zasięgu.
Nie jest tak, że wszystko działa a Play nie. Zdarzają się momenty, że każda sieć jest poza zasięgiem ale najczęściej pada na Play :-)
Nie zrozumiałeś aluzji...

Koledze chodziło o to, że w Play możesz sobie wybrać z jakiego nadajnika chcesz korzystać. Jeżeli play ma kiepski zasięg przełączasz w telefonie na orange i nawijasz po nadajnikach orange albo innego operatora nie płacąc za to dodatkowych opłat.
Awatar użytkownika
Sim+
Szalony PlusManiak
Posty: 459
Rejestracja: 24 mar 2009, o 12:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: Sim+ »

Oto jak nasi operatorzy z nas wyciskają...i jeszcze twierdzą że 79 czy 99zł za nieograniczone rozmowy to super promocja..
http://www.orange.at/Cont...in-15-sim-only/
1000 minut do wszystkich sieci w Austrii ,a 1000sms i 1000MB bez telefonu za 7,50 EUR/m-c , z telefonem 15 EUR/m-c. opłata roczna aktywacyjna 20 EUR.
Pytam się: kiedy zapłacę chociażby w Play Fresh 30zł za 1000 minut do wszystkich sieci w Polsce?

Biedni jesteśmy, cieszymy się z jakiś badziewnych promocji za kupę kasy...

Gdzie tu polskie ceny, gdzie polskie realia, z czym do polskich zarobków?
Prepaid nie jest dla leniwych, tylko dla mądrych...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: mariusz9a »

bigmaras pisze:Nie widziałem wcześniej tych slajdów, sugerowałem się ofertą indywidualną, i tutaj jest dokładnie tak jak napisałem: za darmo przez 3 miesiące potem płatne. Nie widziałem oferty plusa dla biznesu ani o niej nie pisałem, zatem twój złośliwy komentarz nie był potrzebny.
To skoro nie pisałeś o ofercie biznesowej to pytam się dlaczego porównujesz ofertę biznesową Play do oferty indywidualnej Plusa? Gdzie tu jakaś logika? :-D Stawek netto i brutto też nie rozróżniasz i porównujesz w sklepie cenę netto jednego produktu z ceną brutto innego? ;-)
bigmaras pisze:Rozmiawiałem z kilkoma osobami i nikt nienarzekał na działanie operatora Play, być może twoi znajomi mieli problemy z telefonami a nie z operatorem?
Taaa... zwłaszcza że posiadają kilka telefonów i jak włoży się kartę Play to nagle są popsute, inny operator - naprawiły się - cud ;-)
bigmaras pisze:no skoro 1-2GB danych miesięcznie w cenie to dla Ciebie to samo co 500mb przez pierwszy miesiąc a później opłata - to chyba nie ma oczym rozmawiać.
A w Play płacisz za stacjonarki więc cenowo wychodzi na jedno i to samo. Nie wiem jak musiałbym być głupi żeby dla 500 MB więcej wybrać Play zamiast jakość jaką daje Plus, Orange lub T-Mobie ;-) I tym ostatnim zdaniem kończę ta "jałową" dyskusję ;-)
bigmaras pisze: zatem twój złośliwy komentarz nie był potrzebny.
Pewnie był niepotrzebny, ale jeśli ktoś kto sam nie czyta ze zrozumieniem pisze mi takie rzeczy to coś mnie trafia ;-) I ciesze się że posiłkujesz się telepolis i odsyłam Cię do nich, bo oni też jak byk napisali że oferta biznesowa zawiera darmowe połączenia na telefony stacjonarne (pogrubiłem Ci żebyś dobrze widział):
telepolis.pl pisze:"Bez Limitu" w Plusie także dla biznesu

2012-04-04 12:26 Drukuj RSS Newsletter

Plus zaprezentował także biznesową ofertę no limit. Będzie można skorzystać z taryf bez telefonu z umową na rok lub z telefonem na 2 lata. Oferta pojawi się w połowie kwietnia.

Taryfy bez telefonu kosztują 65 zł i 75 zł. Obejmują połączenia i wiadomości do wszystkich polskich sieci komórkowych i stacjonarnych. Pierwsza taryfa ma 500 MB darmowe przez pierwszy miesiąc, potem pakiet kosztuje 7 zł. Druga taryfa ma wliczone 2,5 GB. Umowa na rok.

Oferty z telefonem kosztują 85 zł (z telefonem i 300 MB za 7 zł), 110 zł (ze smartfonem i 2,5 GB), 135 zł (z zaawansowanym smartfonem i 2,5 GB) oraz za 299 zł (ze smartfonem z najwyższej półki, 40 GB transferu i nielimitowanymi stacjonarnymi). 10 zł więcej (oprócz najwyżej taryfy za 240 zł) zapłacą ci, którzy wybiorą nowy numer (czyli ani nie przedłużają dotychczasowej umowy, ani nie przenoszą numeru od innego operatora). Umowa na 2 lata.

Wszystkie ceny netto (bez VAT).
(WitekT)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: luki »

bigmaras pisze:
Nie zrozumiałeś aluzji...

Koledze chodziło o to, że w Play możesz sobie wybrać z jakiego nadajnika chcesz korzystać. Jeżeli play ma kiepski zasięg przełączasz w telefonie na orange i nawijasz po nadajnikach orange albo innego operatora nie płacąc za to dodatkowych opłat.
I w każdej z tych sieci, w ramach roamingu Play ma priorytet nr 2. W przypadku obciążenia sieci, klienci sieci macierzystej mają pierwszeństwo, więc nie jest tak pięknie jak pisze rzecznik Play. Dodatkowo, co istotne, Play online działa tylko na własnej infrastrukturze.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: mariusz9a »

luki pisze:I w każdej z tych sieci, w ramach roamingu Play ma priorytet nr 2.
Nawet operatorzy MVNO mają wyższy priorytet ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
kwicun
Starszy Plusmaniak
Posty: 150
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:55

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: kwicun »

Nie wiem jak Play działa w teorii, wiem jak to wygląda w praktyce :-) A akurat u mnie bywa różnie. Więc ciężko mi powiedzieć, czy post witana93 to była aluzja.
To w takim razie jak to wygląda w praktyce? Nie ma zasięgu w Play to trzeba włazić w ustawienia telefonu i grzebać w opcjach żeby zasięg złapać? A co jeśli trzeba wykonać bardzo pilny telefon a jest akurat okres świąteczny (sieć jest wtedy przeciążona)?

A wracając do tematu :-) Znalazłem właśnie zestawienie ofert Play'a, T-Mobile i Plusa.

Oferta bez telefonu
Obrazek

Oferta z telefonem
Obrazek

Cenowo jest jak widać :-) ale jak dla mnie Plus jest do przodu ze względu na rozmiar pakietu internetowego. 500 mega to jest dużo a dodatkowo można wybrać ofertę z 40to gigowym netem. Nawet w tych podstawowych taryfach mamy 50-100 mega więcej. Wbrew pozorom to jest dość dużo, bo takie 200 mega i starczy i nie starczy na miesiąc. 300 jest już tak w miarę.

źródło
Jestem wredny i zmęczony. Jem drut kolczasty i sikam napalmem.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czy będzie odpowiedź na rewolucję konkurencji?

Post autor: mariusz9a »

bigmaras pisze:no skoro 1-2GB danych miesięcznie w cenie to dla Ciebie to samo co 500mb przez pierwszy miesiąc a później opłata - to chyba nie ma oczym rozmawiać.
Pokaż mi link, zapis regulaminu gdzie jest napisane że Play dla firm w abo 65 zł daje 2 GB neta :-] Bo okazuje się że pociskasz ściemy od samego początku. Oferty biznesowe nie różnią się niczym. Play też daje 500 MB tak samo jak Plus, na okres 1 miesiąca gratis :-] A to że jakiś konsultant chce Ci dołożyć większy pakiet to wiesz... Ja też mogę napisać że mi jeden g300 daje w tej cenie pakiet 5 GB zamiast 500 MB i co? :lol:
W abo za 75 zł Play daje 2 GB danych a Plus 2,5 GB - więc to Plus jednak daje więcej :-] Oj Panie wielki biznesmenie - jednak słabo z tym czytaniem ze zrozumieniem - a tak się o to oskarża wszystkich w koło - tak jestem cięty teraz na tym puncie w stosunku do Ciebie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ