ZTE 821 LTE

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
zbiku
Szalony PlusManiak
Posty: 346
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 sty 2013, o 12:09

ZTE 821 LTE

Post autor: zbiku »

Witam,

Mam 2 pytania.
1. Kiedy na stronie pojawi się aplikacja dla w/w modemu na MAC OS?
2. Kiedy pojawi się aplikacja eliminująca komunikat "Nie udało się połączyć. Błędny parametr." (dotyczy Windows XP)

Pozdr
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Cześć zbiku !

1. Aplikacja powinna się pojawić w najbliższym czasie. Jeśli potrzebujesz instalki to mogę ci wysłać na maila zgłoś się tylko na PW.

2. Tymczasowo proponuje rozwiązanie które zaproponował jeden z naszych forumowiczów. http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=6601

Zaś w 100% problem rozwiąże nowa wersja aplikacji, nad którą już pracujemy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Magda25
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2012, o 17:42

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: Magda25 »

Witam,

Proszę o pomoc od wczoraj mam problem z iplusem, mam modem ZTE MF821 od miesiąca, do tej pory działało ok, ale łączyłam się przez dial up, a nie aplikację iplus, bo w przeciwnym razie zrywało połączenie. Mam Windowsa 7 i uzywam modemu na PC, na laptopie mimo poprawnej instalacji nie działa (nie mam pojęcia dlaczego). Wczoraj na PC iplus zwariował, kilka razy zerwało mi połączenie lub przeskaiwało między EDGE, HSDPA i LTE, dopiero jak wyłączyłam komuter i wypiełam modem kilka razy wróciło do normy, ale dzisiaj jest to samo. Jak włączyłam kompa zasięg tylko EDGE i komuniakt o braku dostępu do sieci, teraz działa ok ale nie wiem na jak długo:/ A może jest jakaś awaria nadajnika? Mieszkam w Pruszkowie na ul. Działkowej. Do BOK nie sposób się dziś dodzwonić. Dzięki.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: luki »

Znajdź kartę, z której wyłamuje się kartę SIM i zobacz czy jest tam napis LTE 01.
Magda25
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2012, o 17:42

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: Magda25 »

Tak jest ten napis. A jaki to ma związek z moim problemem?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: luki »

Mógł mieć, ale jest OK. Jeśli coś z nadajnikiem to ludzie z Plusa mogą Ci pomóc.
Magda25
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 lis 2012, o 17:42

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: Magda25 »

Własnie dziwna sytuacja, bo teraz działa na LTE i nie wywala połączenia, nie krzyczy, że nie ma dostępu do sieci, ale musiałam 2 razy wypiąc modem z PC, do tej pory nie było takich problemów... chciałam spytać o nadajnik, ale nie moge się do nich dodzwonić:(
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: marcin94r »

Witam serdecznie WIN 7 64bit
Ja tak samo mam problem z ZTE 821 LTE

Często pokazuje się wykrzyknik Modem trzeba kilka razy rozłączać z siecią by się połączyć ponownie
a w nagłych wypadkach pomaga tylko wyjecie modemu

Kolejny problem to Przeskakiwanie z HSPA+ na 3G


Byc może winą jest Program Plus Internet
Czy wiadomo coś o nowej aplikacji plus internet 2,5 ??
piter_ldz
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2010, o 09:45

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: piter_ldz »

Magda25 pisze:Witam,

kilka razy zerwało mi połączenie lub przeskaiwało między EDGE, HSDPA i LTE
Możesz na stałe wybrać w aplikacji z jakiego pasma ma korzystać, może to pomóc w przełączaniu i rozłączaniu połączenia.
Swoją drogą warto podać lokalizację gdzie przebywasz bo tak to nikt nie jest w stanie z pracowników tego stwierdzić :)

marcin94r pisze:Czy wiadomo coś o nowej aplikacji plus internet 2,5 ??
Zgodnie z tym co pisał Krzysiek, "Zaś w 100% problem rozwiąże nowa wersja aplikacji, nad którą już pracujemy." - jeśli nie napisał konkretnie za ile to pewnie jeszcze nie posiada takiej informacji i trzeba zaczekać. Jeśli problem występuje z aplikacją wymuś połączenie w 3G i skorzystaj z dial-upa.
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: marcin94r »

piter_ldz pisze:
Magda25 pisze:Witam,

kilka razy zerwało mi połączenie lub przeskaiwało między EDGE, HSDPA i LTE
Możesz na stałe wybrać w aplikacji z jakiego pasma ma korzystać, może to pomóc w przełączaniu i rozłączaniu połączenia.
Swoją drogą warto podać lokalizację gdzie przebywasz bo tak to nikt nie jest w stanie z pracowników tego stwierdzić :)

marcin94r pisze:Czy wiadomo coś o nowej aplikacji plus internet 2,5 ??
Zgodnie z tym co pisał Krzysiek, "Zaś w 100% problem rozwiąże nowa wersja aplikacji, nad którą już pracujemy." - jeśli nie napisał konkretnie za ile to pewnie jeszcze nie posiada takiej informacji i trzeba zaczekać. Jeśli problem występuje z aplikacją wymuś połączenie w 3G i skorzystaj z dial-upa.

To fajnie ze pracują nad nową wersją bo widać ze dużo ludzi ma problemy
Połączenie jest wymuszone w 3G ale mimo tego siec przeskakuje z HSPA+ na 3G A na 3G internet chodzi bardzo wolno
piter_ldz
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 6 lip 2010, o 09:45

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: piter_ldz »

marcin94r pisze:To fajnie ze pracują nad nową wersją bo widać ze dużo ludzi ma problemy
Połączenie jest wymuszone w 3G ale mimo tego siec przeskakuje z HSPA+ na 3G A na 3G internet chodzi bardzo wolno
a jaką konkretnie prędkość uzyskujesz ?
sprawdź na jakimś testerze np. speedtest.net
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: marcin94r »

piter_ldz pisze:
marcin94r pisze:To fajnie ze pracują nad nową wersją bo widać ze dużo ludzi ma problemy
Połączenie jest wymuszone w 3G ale mimo tego siec przeskakuje z HSPA+ na 3G A na 3G internet chodzi bardzo wolno
a jaką konkretnie prędkość uzyskujesz ?
sprawdź na jakimś testerze np. speedtest.net

w 3G mam nie całe 1 Mbps a w HSDPA + po wyżej 5 Mbps
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

Magda25 pisze:Własnie dziwna sytuacja, bo teraz działa na LTE i nie wywala połączenia, nie krzyczy, że nie ma dostępu do sieci, ale musiałam 2 razy wypiąc modem z PC, do tej pory nie było takich problemów... chciałam spytać o nadajnik, ale nie moge się do nich dodzwonić:(
Magda25 czy problem dalej występuje? Jeśli tak to prześlij poprzezformularz numer swojej usług Plus Internet, oraz lokalizacje gdzie występuje problem (województwo, powiat, miejscowość, ulice). Jeśli były jakieś nowe problemy objawy to też proszę je opisz.

Jak wyślesz wiadomość to podaj tutaj numer zgłoszenia, który dostaniesz mailem.

marcin94r pisze:[w 3G mam nie całe 1 Mbps a w HSDPA + po wyżej 5 Mbps
marcin94r prędkości są oke jak na technologie 3g/hsdpa+.

Ten problem występuje niezależnie od godziny?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
AdamK
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 3 sty 2013, o 14:58
Lokalizacja: Nałęczów

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: AdamK »

Ten problem pojawia się chyba u każdego ... oprócz wyżej opisanej sytuacji dochodzi dodatkowy minus . Gdy miałem modem Huawei e173 ping w pewnej grze wynosił od 50 do 100 . Teraz przekracza on 150 nieraz jest 300 . Syf nad syfami . Mam nadzieję ze szybko się z tym uporacie , dodam że już dwa razy zgłaszałem ten fakt do BOK . Za pierwszym razem zlekceważono mnie , drugi raz sformułowałem treść jako reklamację . Ale ja jestem cierpliwy i poczekam .
Portal , który płaci nam za wyświetlanie reklam ... Polecam :)

http://www.ermail.pl/link/NVmcljXClYeml ... aeJJX2Vj22
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: ZTE 821 LTE

Post autor: Krzysiek_Plus »

AdamK pisze:Ten problem pojawia się chyba u każdego ... oprócz wyżej opisanej sytuacji dochodzi dodatkowy minus . Gdy miałem modem Huawei e173 ping w pewnej grze wynosił od 50 do 100 . Teraz przekracza on 150 nieraz jest 300 . Syf nad syfami . Mam nadzieję ze szybko się z tym uporacie , dodam że już dwa razy zgłaszałem ten fakt do BOK . Za pierwszym razem zlekceważono mnie , drugi raz sformułowałem treść jako reklamację . Ale ja jestem cierpliwy i poczekam .
AdamK rozumiem że teraz korzystać z ZTE 821?

Co do pingów to technologia 3G/HSDPA nie jest wstanie zagwarantować stałego niskiego pingu. Opóźnienia z przedziału 100ms-500ms są charakterystyczne dla tego rodzaju technologii.

Tylko dostęp w technologii LTE może zagwarantować stały niski ping, czasami nawet poniżej 50ms.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ