Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów!

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: Garjusz »

Tak jak pisałem wcześniej
Nie ma co się spierać, tylko sprawę trzeba jakoś rozwiązać.
Konsultanci na pewno będą starali się pomóc.
spooky00
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2013, o 20:31

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: spooky00 »

Ale mnie pomoc juz zadna nie interesuje ja chce tylko zeby ktos zapisal sobie w komputerku zeby nie zycze sobie zadnych kontaktow ze mna w sprawie istniejacej oferty badz tez nowej czy jest zrozumialem czy nei za bardzo?????
PanMartik
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 4 sty 2013, o 01:58
Kontakt:

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: PanMartik »

Spooky00 z całym szacunkiem robisz problem z powodu zasięgu. Nie tylko ty masz ten problem, u mnie też wystąpił a komunikaty od sieci były a że na stronie to nie jest żaden problem. Nie powiesz mi że nie odwiedzasz strony Plusa. Robisz problem tam gdzie go nie ma a poza tym reklamacje zgłasza się do BOK a adres jest bardzo prosty bok@plus.pl tylko trzeba myśleć no chyba że z tym masz problem. Tak obserwuje tę dyskusję i powiem krótko..człowieku masz pretensje do całego świata zamiast czytać komunikaty na stronie i w prasie.
Odpowiadam tylko na Forum. Nie odpowiadam na PW.
marti
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:50

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: marti »

Ostatnio często czytałem z problemami na temat wysyłania smsów czy połączeń w 3G, na FB Plusa to co chwilę piszą o tym, i z FB trafiłem tutaj, a tu też parę takich wpisów o tym. Trochę mnie to dziwi ponieważ często jeżdżę po Polsce samochodem (taka praca) i nie miałem problemów z wysyłaniem smsów czy z dzwonieniem, a na wyświetlaczy mam że korzystam z 3G. A z telefonu korzystam bardzo często, rozmawiam i piszę. Więc się dziwie.
PanMartik
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 4 sty 2013, o 01:58
Kontakt:

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: PanMartik »

Ja miałem przez pewien czas problem z zasięgiem ale zgłosiłem sprawę do BOK i bardzo szybko technicy się tym zajęli i także na początku miałem ochotę rozwiązać umowę ale zrozumiałem że nie o to chodzi. Obecnie większego problemu z zasięgiem nie mam a gdyby coś to przecież jest droga email z BOK i zawsze mogę opisać problem. Trzeba tylko chcieć.
Odpowiadam tylko na Forum. Nie odpowiadam na PW.
spooky00
Początkujący PlusManiak
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2013, o 20:31

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: spooky00 »

PanMartik z calym szacunkeim ale gdybys przeczytal caly ten temat to bys zauwazyl ze podalem 3 numery zgloszen co oznacza ze problem zglaszalem wiec tez mozesz troszeczke pomyslec i to sprawdzic prawda?? i skoro TY mnie obrazasz to ja moge tez Ciebie obrazic wiec skoro tego nie sprawdziles to myslenie Cie boli :) i jestesmy kwita a co do strony PLUSa to nie uwierzysz ale ja tam nie wchodze,raz bylem jak chcialem skonfigurować telefon, a tu niespodzianka na stronie plusa: nie mozna skonfigurować mojego telefonu. Wspaniała siec :D :D :D a skoro nie wiesz z czego robię taki problem to po prostu się nie udzielaj i sprawa zostaje wyjaśniona.
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: Hunter »

@spooky00
Przy podpisywaniu umowy się na takie kontakty zgodziłeś, jak takie zgody zmienić i je odwołać vide prawo telekomunikacyjne i regulaminy. Chcesz być wulgarny to bądź - reprezentujesz niski poziom swoimi wypowiedziami. Nikt Ci reklamacji nie przyspieszy, czekasz i tylę.
Co do problemu z siecią, trzeba zrozumieć że podczas dużej awarii ten sms i tak nie przyjdzie :P

\\ Może Krzysiek coś zobaczy z tymi zgłoszeniami, to da Ci albo już dał jakąś odpowiedź.
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
GyniO

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: GyniO »

Wydaje mi się, że forum założono, by pomóc klientom rozwiązywać ich problemy.
Osoby z firmy Plus, którzy wypowiedzieli się w tym temacie, nie wnieśli nic w sprawie problemu.

Problem nadal występuje i tylko na GSM problem nie występuje.

Może zamiast bezsensownej dyskusji, ktoś z Plusa mógłby zebrać wszystkie informację z tego tematu i podesłać dalej, czy będziemy prowadzić dyskusję prowadzącą do niczego konkretnego..

Chyba liczy się dobro klientów?
Bo taki problem może odstraszyć klientów obecnych jak i nowych!!!
Awatar użytkownika
Hunter
Starszy Plusmaniak
Posty: 186
Rejestracja: 1 lis 2012, o 17:47

Re: Odp: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS

Post autor: Hunter »

A w czym tu można pomóc? Przełączanie na 2g to jedyny sposób, by SMS itp jakoś działały. Jeśli problem został przekazany do pionu technicznego to trzeba czekać na ich odpowiedź.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
[center]Moje posty nie odzwierciedlają oficjalnego stanowiska operatora sieci Plus. Zazwyczaj nie odpowiadam na pw.[/center]
PanMartik
PlusManiak
Posty: 105
Rejestracja: 4 sty 2013, o 01:58
Kontakt:

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: PanMartik »

Spooky00 wybacz ale twoje słowa mnie nie ruszają. Nie tylko ty masz problem z zasięgiem jak już więc się opanuj a skoro podałes już numery zgłoszenia to się czeka na odpowiedź a nie robi szum. Ja też zgłosiłem problem z zasięgiem o czym wiedzieli konsultanci i wyjaśnione. Trzeba umieć a nie udawać że się umie. Sieć jest dobra tylko trzeba umieć z niej korzystać.
Odpowiadam tylko na Forum. Nie odpowiadam na PW.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów! SGS II

Post autor: Krzysiek_Plus »

Problem został zlokalizowany. Utrudnienia wynikają z ograniczonej pojemności stacji WCDMA 900 MHz naszego partnera Aero2. :-(

Jednocześnie otrzymałem deklaracje rozwiązania problemu do końca obecnego tygodnia. ;-)

Do tego czasu sugeruje wszystkim którzy, są w zasięgu takich stacji i doświadczają problemy, przelogowanie aparatu na 2g/GSM

P.S

Dziękuje wszystkim za zgłoszenia przesłane na maila. :-)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów!

Post autor: kondzi »

No i mamy kolejny tydzień, a problem w dalszym ciągu występuje...
Wierząc zapewnieniom specjalisty Plusa, przełączyłem sobie rano telefon tak, by używał UMTS, SMSy dochodziły z pewnym opóźnieniem, no ale jak wiadomości wysłać nie mogłem, przełączyłem się spowrotem na GSM i działa, jak wcześniej.


Pracujecie cokolwiek nad tym problemem?

Nie wiem, jak to ma się mieć do pojemności nadajników Aero2, z których korzystam - kiedy tylko sprawdzam prędkość Aero2, zawsze idzie max...
wartek
Początkujący PlusManiak
Posty: 18
Rejestracja: 4 sty 2013, o 12:19

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów!

Post autor: wartek »

Prędkość to co innego, umts 900 areo2 był robiony pod modemy do netu, a teraz wszystko po nich leci. Mogliby napisać oficjalne info kiedy i jak mają zamiar się z tym uporać.
Awatar użytkownika
kondzi
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:04

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów!

Post autor: kondzi »

ale mi wcale nie chodziło o prędkość - jak czytam, Aero2 w niektórych miejscach, gdzie nadajniki są znacznie obciążone chodzi znacznie wolniej, niż te 512kbps, u mnie prawie zawsze wyciąga max, co znaczy, że pewnie moje nadajniki nie są tak bardzo obciążone. Nie ma to jak mieszkać na podkarpackiej wsi:)
Jak korzystam z iPlusa, czy mBank mobie chodzi znaeaaacznie szybciej



a tak poza tym UMTS900 jest też wykorzystywane w Play, a także w nowych nadajnikach stawianych przez Networks i pewnie nie tylko do transmisji danych
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z zasięgiem - nie otrzymywanie SMS'ów!

Post autor: Krzysiek_Plus »

kondzi pisze:No i mamy kolejny tydzień, a problem w dalszym ciągu występuje...
Wierząc zapewnieniom specjalisty Plusa, przełączyłem sobie rano telefon tak, by używał UMTS, SMSy dochodziły z pewnym opóźnieniem, no ale jak wiadomości wysłać nie mogłem, przełączyłem się spowrotem na GSM i działa, jak wcześniej.
Pracujecie cokolwiek nad tym problemem?
Pracuje nad tym Aero2 po to na ich nadajnikach występują opóźnienia. Niestety otrzymałem dziś informacje, że prace związane z rekonfiguracją przedłużyły się. :-( Informacje o zakończeniu prac, umieszczę w tym wątku.
kondzi pisze: Nie wiem, jak to ma się mieć do pojemności nadajników Aero2, z których korzystam - kiedy tylko sprawdzam prędkość Aero2, zawsze idzie max...
SMS są inaczej przesyłane przez sieć niż dane przy połączeniu Internetowym, więc nie należy łączyć tych usług.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ