Blokowanie sms'ów

Roaming, Muzodajnia, Program 5Plus, Drogowskaźnik, Plus Online. Wszytko inne co związane z siecią Plus+...

Czy dostajesz niechciane sms'y ???

TAK
13
87%
NIE
2
13%
 
Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Blokowanie sms'ów

Post autor: Marciano »

Cześć Forumowicze
Dziś zainteresowała mnie jedna sytuacja problemowa, i pomyślałem że wspólnie coś poradzimy.
Pewnie kiedyś chodź raz w życiu wysłaliście smsa premium czy to na szczytny cel, czy to w celu uzyskania nowego dzwonka, lub wzięcia udziału w konkursie. Dzięki temu obcy podmiot uzyskuje nasz numer, i często się zdarza że jesteśmy spamowani różnej treści sms'ami, czasem bywa że nigdy nie wysyłaliśmy smsa premium ale jakaś firma w inny sposób dostała nasz numer. Przeważnie smsy te są wysyłane z numerów z początkiem 7.... numery kilku cyfrowe.
Ciekaw jestem czy mamy możliwość walki z tego typu spamem, i blokowania niechcianych wiadomości.
Piecu
PlusManiak
Posty: 70
Rejestracja: 26 lis 2008, o 12:29
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Piecu »

Użytkownikom telefonów z Symbianem S60v3 polecam aplikację SMS Spam Manager. Możliwość ustawienia dowolnej reguły (numer, prefiks, treść wiadomości), a każdy zablokowany sms zapisuje się w aplikacji, a nie w skrzynce odbiorczej.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Powinna być opcja, żeby klient mógł wybrać, czy chce czy nie chce otrzymywać reklam, itp... Niektórych już nawet nie czytam całych, jak tylko zobacze, że chodzi o jakiś dzwonek, tapete, grę... Kiedyś wysyłałem kilka SMSów na premium, ale minął ponad rok i już nie dostaję od jednego z tych numerów, chociaż na początku trochę tego było, niestety pozostały jeszcze inne firmy, ale nie ma tego dużo, od czasu do czasu coś przyjdzie... I niestety nic na to się nie poradzi, bo np. kupując coś akceptujemy regulamin, a nie zaakceptować go możemy w ten sposób, że nie wyślemy jakiegoś kodu, ale wtedy też nie wesprzemy/kupimy tego czego chcemy. Co do szczytnych celów, to raczej się nie spotkałem z tym żeby dostawać masę SMSów po wysłaniu, jedynie odsyłane są podziękowania. :-) Rozwijając trochę dalej - SMSy od operatora - często wysyłane są informacje o np. pakietach z których już korzystam, wysyłane są te same informacje w dość krótkim czasie, jakieś konkursy z numerami premium; chociaż nieraz trafiają się i oryginalne (np. na święta dostałem 300 SMSów po doładowaniu, a wydaje mi się, że nie była to promocja dla wszystkich, oby jak najwięcej takich SMSów :-P). Ogólnie to jestem neutralny do wiadomości o ofercie. W końcu jestem ze wszystkim na bierząco, niech wysyłają do innych! :-D Pamiętam jak swego czasu Era wysyłała SMSy o tym, aby odesłać go o pewnej treści na darmowy numer, jeżeli chce się otrzymywać informacje od sieci...
Ciekaw jestem czy mamy możliwość walki z tego typu spamem, i blokowania niechcianych wiadomości.
Zawsze możemy wysłać maila z prośbą o zablokowanie naszego numeru do wysyłania. I szkoda że (chyba we wszystkich telefonach) jest możliwość blokowania połączeń głosowych z jakimiś numerami...
szymon
PlusManiak
Posty: 133
Rejestracja: 10 wrz 2008, o 18:14
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: szymon »

Nie dochodza do mnie zadne smsy promocyjne, reklamowe i inne bzdety :) Kiedys dochodzily z jakiegos zakladu fotograficznego w Warszawie (mieszkam kolo Krakowa), ale po krotkim telefonie do wlasciciela tego punktu okazalo sie, ze ktos zle wpisal sobie numer, usunieto go juz z bazy i od tej pory cisza :) Kiedys zadzwonila jakas kobiecina z banku z oferta karty kredytowej, ale "kulturalnie" nie zyczylem sobie telefonow z zastrzezonych numerow, wiec zrezygnowalem z milej pani :D Mam telefon w abonamencie ponad rok :) W porownaniu do Orange - roznica kolosalna.
Chetnie pomoge w problemach z telefonami Nokia (symbian) oraz opartymi na Windows Mobile - prosze pisac na PW, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Asia:)
Szalony PlusManiak
Posty: 314
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:38
Lokalizacja: Paczków

Post autor: Asia:) »

No zdarza się to często, szczególnie jak się tapety z gazet ściąga,,,
Albo teraz ten słynny konkurs "wyślij pustego darmowego smsa pod numer ten i ten
szymon pisze:bzdety
Ciesz się z każdego dnia, który jest Ci dany!!!!

Obrazek
http://www.gsmonline.pl/portal?t1code=1111111101 - Twój głos na PLUSFORUM.

Asia:)
bednar213

Reklamy SMS

Post autor: bednar213 »

Czy jest możliwość wyłączenia przychodzącyh reklam? Ostatnio niepotrzebnie wysłałem smsa na pewien konkurs i teraz przychodzą mi codziennie reklamy.
ManMoon
Szalony PlusManiak
Posty: 391
Rejestracja: 18 paź 2008, o 15:22
Lokalizacja: dunno
Kontakt:

Post autor: ManMoon »

czy był to konkurs z Plusa czy skąd napisz? Jeśli z Plusa mozesz to wyłączyć przez ebok
Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2012, o 11:32 przez ManMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Dam o siebie zadbać i nigdy nie zmienię taryfy na PlusMix V- absurdalnie proste ;-)
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Niestety, wszystko zleży od polityki reklamowej organizatora konkursu. Zapewne w regulaminie jest gdzieś napisane, że wysyłając SMSa na numer XXXX akceptujesz go i jego postanowienia. Musisz czekać, aż ów okres "męczenia" minie. No, chyba że operator oferuje usługę blokady wiadomości z określonych numerów, o czym mi nie wiadomo :-)
And remember: respect is everything…
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: JohnyTwice »

A ja mam na to dobry sposób. Męczą mnie ostatnio sms-ami z numeru 72XX.

Wchodzę na stronkę UKE i pobieram raport numerów premium i ich właścicieli z tej strony:

http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/inde ... &page=text

Znajduje numer 72xx i jego właściciela - firmę XXYY.

Szukam w googlach numeru telefonu do biura firmy XXYY, po czym dzwonie do nich i stanowczo każę zaprzestania wysyłania mi spamu.

Działa na 100%, sprawdzone na własnej skórze :)
bednar213

Post autor: bednar213 »

@ManMoon to z jakiegoś konkursu niby tam za free sms to wyslalem na nr 806X ale przychodzą mi też z innych numerów
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

nieraz przysyłają czy chcę dalej otrzymywać czy nie? Szkoda, że trzeba odpisać jeśli się nie chce dostawać takich wiadomości! :-P Ale na szczęcie koszt zgodny z taryfą operatora. :-) Najbardziej mnie denerwuje SMS żeby wysłać pod jakiś numer 7798X a nie ma podane ile kosztuje (domyślam się tylko, że ~7zł), ale jest to zwykłe naciąganie, bo ktoś zapomnie o koszcie takiego SMSa premium albo jeszcze coś innego... :-)
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Na szczęście koszt takiej wiadomości można w miarę łatwo odczytać po bodajże drugiej cyfrze numeru czterocyfrowego, przemnażając jego drugą cyfrę przez 122% - wtedy uzyskamy właściwy koszt wiadomości - nie dotyczy numerów 70XX :-P
Dla numerów pięciocyfrowych jest podobnie - warto się przyjrzeć tabeli i zobaczyć mniej-więcej, jak to działa ;-)
And remember: respect is everything…
ODPOWIEDZ