Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: szewol »

Jak wiadomo od jutra Plus wprowadza na rynek nowe taryfy OMG. Zapewne pojawi się wiele pytań dotyczących możliwości migracji do nowych taryf - dlatego zakładam ten wątek. Wiem, że niektórzy operatorzy stosują taką możliwość

Stąd moje pytanie do konsultantów: Czy w Plusie będzie możliwa migracja do nowych taryf OMG w ramach obowiązującej umowy (oczywiście na abonament o tej samej lub wyższej wartości abonamentowej)? Swojego czasu była taka możliwość w Plusie, np. w przypadku taryf internetowych (sam korzystałem, gdy podniesiono pakiety danych).

Zdaję sobie sprawę z tego, że oferta jest nowa, wchodzi od jutra i być może konsultanci będą mieli jak na razie mało informacji na ten temat. Może możliwość migracji pojawi się później (lub też nie). Ale niech ten wątek służy TYLKO do dyskusji na temat możliwości migracyjnych w Plusie Abonament.
sylwek73
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 6 lut 2013, o 21:59

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: sylwek73 »

Te nowe taryfy OMG to żadna rewelacja.
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: szewol »

Zależy jak dla kogo. Ja w cenie swojego obecnego abonamentu dostałbym więcej minut do wszystkich oraz nielimitowane rozmowy w Plusie (ewentualnie też pakiet internetowy, ale mi niepotrzebny) i byłbym zadowolony ;-)

PS.
Czasy "rewolucji" odchodzą do historii. Nie da się przy obniżce stawek MTR oferować tanie abonamenty z tysiącami minut do wszystkich z wypasionym smartfonem za 1 zł.

PS2.

Dobra, już wszystko jasne:
Możliwa jest migracja w ramach samych taryf OMG przy zmianie abonamentu na wyższy, natomiast w przypadku migracji na OMG z dotychczasowych taryf, jest to możliwe w ramach przedłużania abonamentu po zakończeniu 18-tego miesiąca dotychczasowej promocji - mówi portalowi Media2.pl Arkadiusz Majewski z biura prasowego sieci Plus
MacGary
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 29 sty 2013, o 14:09

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: MacGary »

Witam.

Okres obowiązywania mojej umowy kończy się gdzieś w okolicach października 2013 (pozostaje jakieś 7-8 miesięcy do końca). Jestem mocno zainteresowany przedłużeniem jej już teraz w ramach dostępnej oferty OGM bez limitów z LTE - tyle, że jak byłem dziś w salonie firmowym zasięgnąć informacji to powiedziano mi, że funkcja przedłużenia umowy może być indywidualnie odblokowana na moim koncie w drodze złożenia wniosku/reklamacji (którą nota bene złożyłem) - tylko że czas oczekiwania to jak mi zakomunikowano będzie 14-30 dni...

Co zrobić żeby móc przejść już jutro (8.02.2013) na nową taryfę - nadmienię, że przecież chcę i będę płacił praktycznie dwa razy większy abonament niż średnio dotychczasowe faktury, a tutaj takie obostrzenia i utrudnienia dla wieloletnich klientów?!?!
asandrzej
Szalony PlusManiak
Posty: 363
Rejestracja: 29 wrz 2010, o 06:54
Lokalizacja: Polska

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: asandrzej »

Najprostsze rozwiązanie to zerwać dotychczasową umowę z przeniesieniem numeru na kartę do innego operatora na jeden dzień i powrót do Plusa :)
MacGary
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 29 sty 2013, o 14:09

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: MacGary »

...tak, tylko wtedy dochodzi też kara... której jakoś nie mam ochoty płacić, plus regulaminowy czas na wypowiedzenie który też chcę skrócić ;-)
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: Krzysiek_Plus »

MacGary musisz poczekać na odpowiedź. Przy czasie 7-8 miesięcy do końca umowy, niestety nie ma innej możliwości. :-(
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MacGary
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 29 sty 2013, o 14:09

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: MacGary »

Dziękuję za informację. Choć szkoda, trochę tego podejścia akurat w takich sytuacjach do końca nie rozumiem - mam więc tylko nadzieję, że to odpowiedź będzie naprawdę szybka i pozytywna!
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: Dominik_Plus »

MacGary, te 8 miesięcy do końca to jest 1/3 kontraktu...
Sztywne podejście to byłoby gdyby umowę można było przedłużyć dopiero po jej zakończeniu. My jednak dajemy taką możliwość już 2-3 miesiące wcześniej.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
MacGary
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 29 sty 2013, o 14:09

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: MacGary »

No tak - ale zaznaczyłem w konkretnej sytuacji - tj. jeżeli klient płacił załużmy 60 PLN przez 2/3 kontraku, a teraz chce płacić 120 pln z cyrografem na 24 miesiące - którego nie może podpisać tak po prostu.... To chyba korzyść dla Was, a nie jak po kolejnych 7-8 miesiącach się rozmyśli, bo firma nie pozwoliła mu więcej zapłacić :)
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: Dominik_Plus »

Ale MacGary, przecież nie jest tak, że tylko zmienisz abonament na 120 zł i podpiszesz umowę na 24 miesiące.
Za kolejny kontrakt też dostajesz odpowiednie profity. ;-)
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
MacGary
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 29 sty 2013, o 14:09

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: MacGary »

I niestety - dziś przyszła odpowiedź odmowna (SMS). Kompletnie niezrozumiała dla mnie i bez żadnego szerszego komentarza. W dodatku odwołująca się do braku zgody na wymianę aparatu - kiedy ja chciałem zmienić taryfę po prostu na OMG bez limitów z LTE (na aparacie mi nie zależało tym bardziej nie rozumiem o jakich "profitach" tu mowa).

Cóż w tym roku odczekam jeszcze te 8 miesięcy i z pewnością przeniosę się gdzieś gdzie operator pozwala klientowi płacić więcej i sukcesywnie zabiorę też resztę numerów ze sobą. Szkoda po tylu latach - ale mówi się trudno!
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: Dominik_Plus »

MacGary, taryfa OMG i usługa LTE to (tak samo jak nowy telefon) profity za przedłużenie umowy. A w Twoim przypadku do końca umowy zostało jeszcze 8 miesięcy...
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
marti
Prawie PlusManiak
Posty: 38
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:50

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: marti »

MacGary pisze: Okres obowiązywania mojej umowy kończy się gdzieś w okolicach października 2013 (pozostaje jakieś 7-8 miesięcy do końca).
Mi się kończy umowa za 12 miesięcy chce już nowy abonament, mogę ? ... Nie no sorry, ludzie dajcie spokój z takimi pytaniami, jeżeli podpisujesz umowę na 24 miesiące to tego trzeba się trzymać, a i tak Plus daje możliwość podpisania umowy dużo wcześniej, ale bez przesady 8 miesięcy.
Nieee
PlusManiak
Posty: 52
Rejestracja: 29 gru 2012, o 19:55

Re: Migracja do nowych taryf OMG. Będzie możliwa?

Post autor: Nieee »

Bo normalna kolej rzeczy, w normalnej firmie, przy jakiejkolwiek umowie, byłaby taka, że spisuje się aneks do umowy. Ale to muszą chcieć obie strony. Niestety jedna nie zgadza sie na to, wiadomo która. Biorąc pod uwagę, że klient zgodziłby się na wyzsze opłaty, żeby dostać te dodatkowe "korzyści", to wówczas obie strony powinny być zadowolone. Ale takie rzeczy to nie w Plusie.
ANEKS - co to jest aneks? puk, puk, hallo, jest tam kto?
ODPOWIEDZ