Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Michał_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5469
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 1 lut 2017, o 09:13

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Michał_Plus »

sylwestro87, poprosiłem o diagnostykę stacji. Wrócę z odpowiedzią jak tylko się czegoś dowiem.

EDYCJA: W tym rejonie odnotowujemy zakłócenia zewnętrzne w sektorze odpowiedzialnym za ten rejon. Prowadzimy diagnostykę w celu zgłoszenia sprawy do UKE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pluszowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2021, o 09:32

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Pluszowy »

Chciałem ponownie zgłosić występowanie słabego zasięgu włącznie z zanikiem internetu i słabej pojemności stacji w lokalizacjach miejsc publicznych:
Warszawa:
ul.Przewodowa 22 Biedronka w pobliżu trasy POW,
Restauracja McDonald's Wał Miedzeszyński 249 A w pobliżu trasy POW

Ponadto praktycznie nie da się korzystać z internetu na trasie PKP Warszawa-Suwałki od Tłuszcza do Suwałk poza miejscowością Białystok. Rozumiem,że Podlasie nie jest to dotychczasowy mainstream inwestycyjny, ale w dobie problemów pandemicznych ludzie migrują do mniej zaludnionych obszarów z telepracą i odpoczynkiem.

Pomimo słabego zasięgu LTE lub nawet 2 kresek lub więcej technologii HSPA nie da się korzystać w miejscach wakacyjnych wokół Augustowa, a w szczególności:
wokół jezior:
1)Serwy w miejscowościach Sucha Rzeczka,
2)Blizno, Blizenko, Tobołowo - w miejscowości Danowskie,
2)wokół Wigier - wyłączając sam Pokamedulskim Klasztor w Wigrach na wzniesieniu(działa), ale już brak internetu w jego okolicznych poniższych terenach.

Ponieważ maszty stacji BTS są dzielone z T-Mobile i w tamtej sieci jest podobna sytuacja. Testowano na 2 telefonach pracujących w sieci PLUS i jednym T-Mobile.

Proszę o przyjrzenie się rozbudowie wskazanych lokalizacji sieci PLUS pod względem pojemności i zasięgu, gdyż będąc dojrzałym już na rynku operatorem nawet najniższa cena abonamentu nie rekompensuje braku zasięgu i nie umożliwi zatrzymania klienta w sieci o zaniedbanej pojemności i zasięgu.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Ewa_Plus »

Pluszowy,
- w podanych przez Ciebie rejonach, widać obecnie plany jak niżej:
BT11654 [Brok] +sL1800
BT13032 [Klukowo] +sL1800, +sL2600
BT11612 [Białystok Nowosielska] +L2600, +sL1800, +sL2100, +sU2100
BT11154 [Starosielce] +L2600
BT14603 [Białystok Kopernika] +sL2600, + L1800
BT11640 [Supraśl] +L1800
BT11622 [Dąbrowa Białostocka] +L2600, +sL1800
BT13244 [Augustów] +sL1800, +sL2600
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pluszowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2021, o 09:32

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Pluszowy »

A kiedy jest planowana jakaś poprawa w zasięgu internetu w lokalizacjach Warszawa:
ul.Przewodowa 22 Biedronka w pobliżu trasy POW,
Restauracja McDonald's Wał Miedzeszyński 249 A w pobliżu trasy POW
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Ewa_Plus »

Pluszowy pisze:A kiedy jest planowana jakaś poprawa w zasięgu internetu w lokalizacjach Warszawa:
ul.Przewodowa 22 Biedronka w pobliżu trasy POW,
Restauracja McDonald's Wał Miedzeszyński 249 A w pobliżu trasy POW
- w aktualnym zestawieniu planów nie ma tej lokalizacji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Pluszowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2021, o 09:32

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Pluszowy »

Ewa_Plus pisze:
Pluszowy pisze:A kiedy jest planowana jakaś poprawa w zasięgu internetu w lokalizacjach Warszawa:
ul.Przewodowa 22 Biedronka w pobliżu trasy POW,
Restauracja McDonald's Wał Miedzeszyński 249 A w pobliżu trasy POW
- w aktualnym zestawieniu planów nie ma tej lokalizacji.
Przy aktualnym pokryciu BTS nawet na zewnatrz obiektów nie macie tam zasięgu, a teren z niską zabudową.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: mariusz9a »

Pluszowy pisze:
Ewa_Plus pisze:
Pluszowy pisze:A kiedy jest planowana jakaś poprawa w zasięgu internetu w lokalizacjach Warszawa:
ul.Przewodowa 22 Biedronka w pobliżu trasy POW,
Restauracja McDonald's Wał Miedzeszyński 249 A w pobliżu trasy POW
- w aktualnym zestawieniu planów nie ma tej lokalizacji.
Przy aktualnym pokryciu BTS nawet na zewnatrz obiektów nie macie tam zasięgu, a teren z niską zabudową.
Hmm... :roll: Bardzo ciekawe jest to co piszesz, bo zasięg LTE tam normalnie jest. W maku jest na 100% i to wewnątrz restauracji (byłem tam na początku czerwca). Na Przewodowej jest sygnał LTE na zewnątrz budynków (łapałem go normalnie w samochodzie - telefon służy mi jako nawigacja i nie pokazywało mi braku sieci), wewnątrz nie wiem bo nie byłem tam wewnątrz żadnego budynku. Nawet dodam że 5G też ma tam zasięg ;-) Na pewno chodzi Ci o te lokalizacje? Na pewno sprawdzałeś je czy tak tylko siejesz zamęt :shock: A może masz jakiś problem z telefonem? Może nie obsługuje wszystkich dostępnych w Plusie częstotliwości? Bo na prawdę dziwne masz doświadczenia z tamtego rejonu i niemożliwe żebyś tam nie miał zasięgu nawet na zewnątrz budynków :shock:
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: zbych_in_flames »

Pomiary użytkowników apki RF benchmark też potwierdzają, że jest tam na pewno zasięg outdoor, na średnim/niskim poziomie ale na pewno jest (aktualizacja z sierpnia) -> link

BTS od tego MC jest jakieś 750 m, może i niska zabudowa tam jest ale na google maps widzę że jest dość spory pas drzew dzielący te dwie lokalizacje, to na pewno ma negatywny wpływ na propagacje sygnału akurat w tym kierunku.
Pluszowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 sie 2021, o 09:32

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Pluszowy »

mariusz9a pisze: Przy aktualnym pokryciu BTS nawet na zewnatrz obiektów nie macie tam zasięgu, a teren z niską zabudową.[/q
Hmm... :roll: Bardzo ciekawe jest to co piszesz, bo zasięg LTE tam normalnie jest. W maku jest na 100% i to wewnątrz restauracji (byłem tam na początku czerwca). Na Przewodowej jest sygnał LTE na zewnątrz budynków (łapałem go normalnie w samochodzie - telefon służy mi jako nawigacja i nie pokazywało mi braku sieci), wewnątrz nie wiem bo nie byłem tam wewnątrz żadnego budynku. Nawet dodam że 5G też ma tam zasięg ;-) Na pewno chodzi Ci o te lokalizacje? Na pewno sprawdzałeś je czy tak tylko siejesz zamęt :shock: A może masz jakiś problem z telefonem? Może nie obsługuje wszystkich dostępnych w Plusie częstotliwości? Bo na prawdę dziwne masz doświadczenia z tamtego rejonu i niemożliwe żebyś tam nie miał zasięgu nawet na zewnątrz budynków :shock:
Mieszkam w tym rejonie ponad 30lat, bywam na codzień i mam swój nr w sieci PLUS od 1996r. Liczba pakietów do obslugi korekt twojego położenua w nawigacji GPS jest szczątkowa jeśli chodzi o korektę położenia współrzędnych WGS w GPS. W McDonald ilekroc stoję przy infokiosku zamawiajac kanapki nie mogę pobrać kodu do Mc Okazyeah, aż muszę wychodzić na zewnątrz. Wewnatrz lokalu również przegladanie stron jest niemal niemożliwe. W Biedronce na codziennych zakupach nie moge nigdy pobrać gazetki, zeby zweryfikować poprawnośc promocjo cen. Dwa Telefony Samsung S10 oraz 1 iPhone z rodziną i mamy to samo. Wszystkie obslugiwane czestotliwosci w EU zgodnie z normą pasm 4G/4G+/LTE-A: 800MHz, 900MHz, 1800MHz, 2600MHz oraz 2100 MHz(HSPA) są obslugiwane w aparatach. Na życzenie mogę ci wrzucać screeny z dowolnego radioscannera GSM/BTS w obydwu lokalizacjach z każdego pobytu z parametrami LongCID RSSI, SINR,RSRQ, RSSP itd. Problemy przy Przewodowa 22 i Wał Miedzeszyński 249 A, 04-866 Warszawa są od lat i byly przeze mnie zglaszane już wczesniej. Dla mnie problem z zasięgiem w wymienionych wyżej przypadkach użycia jest dyskwalifikujacy, zwłaszcza, że T-Mobile służbowy z rodziny ma go bez problemu - zweryfikowane. To jest Warszawa, a nie lasy Podlasia.
Ostatnio zmieniony 9 sie 2021, o 11:55 przez Pluszowy, łącznie zmieniany 7 razy.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: mariusz9a »

Problem leży w zapchanej sieci a nie że w ogóle zasięgu nie ma (chociaż sam zasięg też by można poprawić) - stąd moje zdziwienie. A że sieć jest zapchana to inna kwestia - zbyt dużo nadajników w okolicy to nie ma. I niestety jak widać powyżej rozbudowa nie jest planowana... :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: zbych_in_flames »

S10 nie miał przypadkiem problemów z zasięgiem: https://android.com.pl/news/204097-sams ... et="_blank ? A iphone'y akurat nigdy nie miał dobrych wyników w tym zakresie.

Nie twierdze, że jest tam dobry, idealny zasięg bo to widać po mapie RF benchmark że do ideału brakuje, ale to może tłumaczyć różnice między Twoimi przypadkami, a mariusz9a.

Jak nie możesz pobrać gazetek/kuponów itp to nie spada przypadkiem technologia do 3G? Bo nawet przy najgorszym sygnale LTE transmisja danych jednak jakoś działa.
artek76
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2021, o 21:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: artek76 »

Witam od dłuższego czasu borykam się ze słabym zasięgiem kiedyś było lepiej teraz nikt praktycznie nie może się dodzwonić do mnie a rozmowę mogę prowadzić tylko na dworzu,składałem reklamację ze 2 razy i zostałem poinformowany że wszysko jest ok. Czy będzie w okolicy stawiana stacja BTS? Mieszkam 05-200 Czarna. Pozdrawiam
artek76
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2021, o 21:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: artek76 »

Czy zostanie udzielona mi jakaś odpowiedź ??????? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj artek76,
- w tym powiecie obecnie mamy plan na nową stację w Markach przy ul. Fabrycznej (BT11984).
Bliżej Czarnej na razie nie widać żadnych planów.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
artek76
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 wrz 2021, o 21:40

Re: Słaby lub BRAK zasięgu sieci Plus.

Post autor: artek76 »

Parę dni temu uruchomili stacje PLAY i słyszałem że Polkomtel ma się "DOKLEIĆ". Czyli to nieprawda ?
ODPOWIEDZ