„ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Tematy związane z Internetem Mobilnym.
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
magmar74
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 02:22

„ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: magmar74 »

10.04.2013 kupiłem starter jak w temacie. Szczęśliwy:), włożyłem starter do telefonu - wszystko działało jak należy. Po zalogowaniu do serwisu, włączyłem usługę nocny transfer. Zlecenie zostało przyjęte do realizacji. Po kilku minutach otrzymałem potwierdzenie SMS o aktywacji usługi. Kodem *121# sprawdziłem stan pakietów - Aktywne pakiety: 1. Nocny transfer, 2. pakiet internetowy na start 0,58GB. Jako, że korzystałem z internetu mobilnego sieci konkurencyjnej, miałem zainstalowane aplikacje do pomiaru przybliżonej orientacji wykorzystanych danych. W ciągu dnia wykorzystałem ok 100MB danych. Postanowiłem przetestować "aktywny" pakiet nocny transfer. Połączyłem się z internetem po godzinie 1.00, z logów systemowych wynika godzina 01:01:14. Włączyłem ściąganie plików. I jakież było moje zdziwienie, kiedy o godz. 01.40 otrzymałem SMS z informacją: pakiet internetowy na start 0,58GB został wykorzystany lub upłynął jego okres ważności. Przeczytałem ponownie dostępne regulaminy, w których nawet wzmianki nie ma o wykorzystaniu pakietu startowego w pierwszej kolejności przed pakietem transfer nocny, co więcej jest informacja o pierwszeństwie pakietu nocnego w godzinach 01:00 do 07:00. Pracownik w salonie plusa nie potrafił udzielić mi odpowiedzi na moje pytanie "jaki sens miało włączenie i korzystanie z nocnego transferu?", może ktoś mi to wytłumaczy?
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Nocny transfer - kiedy wiadomo, że działa?

Post autor: Gryzzli »

Jak wyżej zwłaszcza chodzi o tablet bo ostatnio między 2 a 4 w nocy grałem w MMORPG i okazało się, że zabrało dane z pakietu dziennego a z nocnego ani kilobajta.
Jakim cudem? Czy przed 1:00 w nocy trzeba się przelogować? Czy nocny transfer powinien "wskoczyć" sam?
Uprzedzam od razu, wiem jakim kodem sprawdzać pakiety i ile kbytes z nich zostało.
Pod *121# mam info o pakiecie nocnym z którego nie znikło nic natomiast dostałem sms-a, że pakiet 0,58GB został wykorzystany lub minął jego okres ważności.
Czasem tablet pokazuje w nazwie "plus@" czasem "plus gsm" może w tym tkwi jakaś różnica?
Nie wiem już sam:-(
Obrazek
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: Gryzzli »

Widzę ,że nie tylko ja mam ten problem więc wychodzi na to że jest jakiś błąd w nowych startõwkach i nocny transfer nie działa :-|
Obrazek
magmar74
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 02:22

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: magmar74 »

Nocny transfer działa, ale dopiero po wykorzystaniu pakietu startowego, o czym , jak pisałem wyżej, nie ma wzmianki w regulaminie. Teraz dochodzi pytanie - jak to będzie po doładowaniu konta? - czy, również w pierwszej kolejności pochłonie dane z bonusowego pakietu danych? Jeśli tak, to nie widzę sensu usługi nocny transfer. Starter do kosza i powrót do Play.
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: Gryzzli »

Najpierw startowy potem ten po doładowaniu i wtedy nocny od 1:00? Może sam play nie ale red bull mobile może sprawdze.Podobno youtube za darmo jest.
Obrazek
magmar74
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 02:22

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: magmar74 »

Gryzzli
Twój post: "Najpierw startowy potem ten po doładowaniu i wtedy nocny od 1:00?" - to pytanie, czy tak jest na Twoim starterze? Doładowywałeś już konto?
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: Gryzzli »

Domyślam się że tak to działa.
Póki co nie doładuje neta ale może ktoś z plusa to objaśni dokładnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: Krzysiek_Plus »

13. W przypadku, gdy Abonent posiada na swoim koncie jednocześnie aktywny Pakiet Bonusowy i inny pakiet MB, w pierwszej kolejności wykorzystywane są MB z Pakietu Bonusowego, chyba że regulamin promocji, na podstawie którego Abonent korzysta z innego pakietu danych, stanowi inaczej.
regulamin

Kolejność wykorzystania pakietów:

1. Dodatkowy pakiet na starterze (startowy) EDIT nazwa zgodna z regulaminem( Pakiet bonusowy)

2. Nocny Transfer/Nocny Transfer 30 (w godzinach obowiązywania)

3. Bonus za doładowanie
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: Gryzzli »

No to dziwne bo mi o 4 rano startowy limit zszedł i net się wyłączył zamiast zabierać transfer z nocnego. Przelogowanie nie pomogło.
Ale nic po doładowaniu sprawdze co z tym nocnym się dzieje.
Obrazek
magmar74
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 02:22

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: magmar74 »

Krzysiek_Plus

Regulamin Promocji
„Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł” („Regulamin”)
III. Zasady rozliczania Pakietu Bonusowego:

13. W przypadku, gdy Abonent posiada na swoim koncie jednocześnie aktywny Pakiet Bonusowy i inny pakiet MB, w pierwszej kolejności wykorzystywane są MB z Pakietu Bonusowego, chyba że regulamin promocji, na podstawie którego Abonent korzysta z innego pakietu danych, stanowi inaczej.

Regulamin promocji „Nocny Transfer w Nowym Plusie Internet na Kartę” („Regulamin”)
wersja z dnia 27.03.2013 r.
Opis aktywacji pakietów:

10. Na swoim koncie Abonent może aktywować tylko jeden Nocny Transfer. Kolejny Nocny Transfer może być
aktywowany po dezaktywacji poprzedniego zgodnie z pkt. 11 Regulaminu. W przypadku gdy na swoim
koncie Abonent aktywował jednocześnie Nocny Transfer i inny pakiet internetowy dostępny w ofercie Nowy
Plus Internet na Kartę to w godzinach 01:00 – 07:00 w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane jednostki
z Nocnego Transfer
u, chyba że regulamin promocji, na podstawie którego aktywowany został inny pakiet
danych, stanowi inaczej.

W punkcie 13. nie ma wzmianki o pakiecie startowym, a jedynie o pakiecie bonusowym, więc skąd Pan wziął wymienioną przez siebie kolejność wykorzystania pakietów. Równie dobrze pakietem bonusowym można nazwać pakiet bonusowy po doładowaniu. Tak więc pkt 13 „Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł” („Regulamin”) III. Zasady rozliczania Pakietu Bonusowego: i pkt 10 Regulamin promocji „Nocny Transfer w Nowym Plusie Internet na Kartę” („Regulamin”) to jakieś błędne koło. W obu punktach zapis końcowy "na podstawie którego Abonent korzysta z innego pakietu danych, stanowi inaczej". Pakiety danych wykluczające się wzajemnie w godz. 01:00 do 07:00. Całkowicie nieprzemyślane regulaminy, co gorsza niejasne, ilu czytających tyle interpretacji. Absurd
magmar74
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 02:22

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: magmar74 »

Krzysiek_Plus

13. W przypadku, gdy Abonent posiada na swoim koncie jednocześnie aktywny Pakiet Bonusowy i inny pakiet MB, w pierwszej kolejności wykorzystywane są MB z Pakietu Bonusowego, chyba że regulamin promocji, na podstawie którego Abonent korzysta z innego pakietu danych, stanowi inaczej.

Gdyby chciał się Pan rozpędzać dalej w kierunku pkt 13, napiszę drugą interpretację:

Ze względu na brak jasnego sprecyzowania Pakietu Bonusowego, czy jest to pakiet startowy, czy pakiet bonusowy po doładowaniu, z powyższego zapisu pkt13 wynika, że pomimo nadrzędności wykorzystania pakietu nocny transfer w godz. 01:00 do 07:00 w dalszym ciągu (po doładowaniu konta) będą pobierane jednostki z Pakietu Bonusowego w godz. 01:00 do 07:00.

Odnoszę wrażenie jakby regulaminy były pisane przez dwie różne osoby, które albo się nie lubią, albo ze sobą nie współpracują. Natomiast osoba, która odpowiadała za wprowadzenie nowych usług na rynek, nie do końca przyjrzała się całej sytuacji.
magmar74
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 02:22

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: magmar74 »

Jeżeli w dalszym ciągu jest to niejasne lub nie do ogarnięcia wytłumaczę to w sposób następujący:

„Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł” („Regulamin”)
13. W przypadku, gdy Abonent posiada na swoim koncie jednocześnie aktywny Pakiet Bonusowy i inny
pakiet MB, w pierwszej kolejności wykorzystywane są MB z Pakietu Bonusowego, chyba że regulamin
promocji, na podstawie którego Abonent korzysta z innego pakietu danych, stanowi inaczej.

Więc ten pkt 13 regulaminu odsyła mnie do pktu 10 regulaminu „Nocny Transfer w Nowym Plusie Internet na Kartę”, ponieważ mam aktywny pakiet nocny transfer. Więc czytam:

„Nocny Transfer w Nowym Plusie Internet na Kartę” („Regulamin”)
10. Na swoim koncie Abonent może aktywować tylko jeden Nocny Transfer. Kolejny Nocny Transfer może być
aktywowany po dezaktywacji poprzedniego zgodnie z pkt. 11 Regulaminu. W przypadku gdy na swoim
koncie Abonent aktywował jednocześnie Nocny Transfer i inny pakiet internetowy dostępny w ofercie Nowy
Plus Internet na Kartę to w godzinach 01:00 – 07:00 w pierwszej kolejności zostaną wykorzystane jednostki
z Nocnego Transferu, chyba że regulamin promocji, na podstawie którego aktywowany został inny pakiet
danych, stanowi inaczej.

Więc ten pkt 10 regulaminu odsyła mnie do pktu 13 regulaminu "Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł", ponieważ mam aktywny Pakiet bonusowy na start (a raczej miałem atywny, ponieważ w nocy został wykorzystany w pierwszej kolejności)

I tak mogę sobie czytać ,i czytać ,i dojść do wniosku, że jest to pętla prawniczego bełkotu, z której wynika że:
1. Operator mógł w pierwszej kolejności naliczać jednostki z pakietu startowego.
2. Operator nie mógł w pierwszej kolejności naliczać jednostek z pakietu startowego.
3. W pierwszej kolejności zostaną wykorzystane jednostki z Nocnego Transferu.
4. W pierwszej kolejności nie zostaną wykorzystane jednostki z Nocnego Transferu.
magmar74
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 02:22

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: magmar74 »

Krzysiek_Plus

Tu jest regulamin wykorzystania pakietów i proszę nie wypisywać bzdur: mam na uwadze Pana pierwszy post o kolejności wykorzystania pakietów.

„Plus Internet: bonus za doładowanie („Regulamin”)
Zasady korzystania z Bonusa:


12. W przypadku, gdy Abonent posiada na swoim koncie jednocześnie aktywny Bonus i inny pakiet MB, w
pierwszej kolejności wykorzystywane są MB z Nocnego Transferu i Nocnego Transferu 30 (w godzinach
obowiązywania Nocnego Transferu), następnie MB z Pakietu Bonusowego na starterze, a następnie MB
z Bonusa
. Kolejność wykorzystywania MB z pakietów niewymienionych powyżej określają regulaminy
tych pakietów.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2013, o 16:43 przez magmar74, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: Krzysiek_Plus »

magmar74 pisze:Ze względu na brak jasnego sprecyzowania Pakietu Bonusowego, czy jest to pakiet startowy, czy pakiet bonusowy po doładowaniu, z powyższego zapisu pkt13 wynika, że pomimo nadrzędności wykorzystania pakietu nocny transfer w godz. 01:00 do 07:00 w dalszym ciągu (po doładowaniu konta) będą pobierane jednostki z Pakietu Bonusowego w godz. 01:00 do 07:00.
z regulaminu „Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł”
3. Każdy Abonent, który zakupi Bonusowy Starter otrzyma jednorazowy pakiet 0,58 GB („Pakiet Bonusowy”) na transmisję danych w technologii LTE3, HSPA+, HSPA, HSDPA, 3G (UMTS), EDGE i GPRS. W technologii HSPA+, HSPA, HSDPA, 3G (UMTS), EDGE i GPRS Pakiet Bonusowy obejmuje
a regulamin Promocji "Plus Internet: bonus za doładowanie"
3. Każdy Abonent spełniający warunki określone w pkt 1, znajdujący się w okresie ważności dla usług wychodzących, który zasili swoje konto w Okresie Trwania Promocji zgodnie z zasadami określonymi w pkt. 4, otrzyma do każdego zasilenia3 pakiet danych, do wykorzystania na zasadach określonych poniżej („Bonus”).

Sprawę wykluczająych sie punktów (10 i 13) jeszcze wyjaśniam.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
magmar74
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 02:22

Re: „ Starter Nowy Plus Internet na Kartę 15 zł ”

Post autor: magmar74 »

Więc doszliśmy do konsensusu w sprawie czym jest Pakiet bonusowy, a czym jest Bonus, więc proszę się odnieść do pktu 12 „Plus Internet: bonus za doładowanie („Regulamin”), gdzie określona jest kolejność wykorzystania pakietów bonusowych.
(mój wcześniejszy post)

Dlaczego pomimo aktywnej usługi transfer nocny, w godzinach jej obowiązywania, zostały pobrane środki z pakietu bonusowego?

Czekam również na odpowiedź w sprawie pkt 10 i 13.
ODPOWIEDZ