połączenia międzynarodowe i roaming

W tym dziale pytamy o Plus Mix i Plus na Kartę. Odpowiedzi udzielą Wam specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj tm6010,
tm6010 pisze:od wczoraj faktycznie jestem w LTE w O2
Super, cieszę się bardzo. Niestety z pozycji forum nie mam możliwości weryfikacji szczegółów zgłoszenia.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
tm6010
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2021, o 09:17

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: tm6010 »

Joanna_Plus pisze:Witaj tm6010,
tm6010 pisze:od wczoraj faktycznie jestem w LTE w O2
Super, cieszę się bardzo. Niestety z pozycji forum nie mam możliwości weryfikacji szczegółów zgłoszenia.

Dzień dobry, po 2 tygodniowym poprawnym działaniu usługi od dzisiejszego rana mam znów ten sam problem jestem tylko w Vodafone i niedziałającym EGDE. Myślałem, że problem został definitywnie zażegnany. Bardzo proszę o wiążącą informację czy uda się Wam się definitywnie rozwiązać ten problem czy mam po prostu przenieść numer do innej sieci. Nie otrzymałem też żadnego wyjaśnienia na moje zgłoszenie a ewidentnie traktujcie pre-paid gorzej niż pospaid (numer postpaid działa niezmiennie prawidłowo w roamingu) a to nadaje się już jako zgłoszenie do UKE bo od ponad pół roku i po kilku reklamacjach dalej problem pozostaje nierozwiązany. Bardzo proszę o odpowiedź z zastrzeżeniem aby to nie była prośba o kolejne zgłoszenie przeze mnie problemu do BOK - to rozwiązanie nie przyniosło skutku. Dziękuję. Tomasz
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj tm6010,

tak jak wspominałam:
Joanna_Plus pisze:Niestety z pozycji forum nie mam możliwości weryfikacji szczegółów zgłoszenia.
Tym samym gorąca prośba o kontynuowanie korespondencji drogą e-mail.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: misiu-182 »

Dzień dobry,
30.04.2022 żona wylata na tydzień do siostry do Londynu. Ostatnio była tam jeszcze przed pandemią, chyba w lutym 2020. Wtedy w ramach promocji (taryfa Nowy Plusch, pakiet za 25 zł "no limit +10GB) miała rozmowy, SMS-y, i internet 3,5GB w UK za darmo. Jak to wygląda obecnie? W sieci nie mogę/nie umiem znaleźć żadnych regulaminów z bieżącą datą.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Do końca marca obowiązywała promocja z zasadami jakie obowiązują dla RLAH. Od kwietnia jest nowa promocja - niestety RLAH już nie obowiązuje.
Stawki za połączenia w sumie są takie jak w domu - wg cennika krajowego (chociaż nie mówię na pewno, bo nie znam na pamięć aktualnych cenników ofert na kartę Plusa, ale wydaje się, że są to te same ceny). Transmisja danych też do przełknięcia, chociaż 2 razy wyższa niż w RLAH ;)
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: misiu-182 »

Nie za wiele z tego rozumiem! Teraz już nic za darmo? Od 01 kwietnia 2022 za każde połączenie/SMS/Mb będzie naliczana opłata? W jakiej kwocie? Nie mam obiekcji, chce poprostu wiedzieć co i za ile? Tym bardziej, że na koncie numeru żony spora kwota i szkoda byłoby to stracić przez chwilę nieuwagi.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

A co tu trudnego do zrozumienia? Wielka Brytania wyszła z Unii... Dlaczego niby w nieskończoność operatorzy mieliby utrzymywać RLAH?
Spora kwota... Po co?
Opłaty nie są znowu aż tak wysokie - regulamin "wisi" na stronie w dziale z cennikami, regulaminami itp. Nie wiem dlaczego masz problem z ich znalezieniem...

https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... et="_blank

Mnie osobiście zastanawia, dlaczego w regulaminie mowa jest o "Abonentach korzystających z Cennika Połączeń międzynarodowych i w roamingu międzynarodowym (na kartę)" - w części ogólnej, natomiast w tabeli wymienione są trzy aktualne taryfy tylko - jakby ludzie nie używali starszych... Czy np. dla Ja + Na Kartę I zasady ogólne cennika połączeń międzynarodowych i w roamingu obowiązują dla Wielkiej Brytanii?
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: misiu-182 »

Dzięki za link do promocji. Teraz jest dla mnie wszystko jasne. Pewnie dlatego go nie znalazłem, że szukałem jeszcze w marcu a dopiero teraz zadałem pytanie na forum, nie sprawdzając bieżącej sytuacji. Moja wina. Natomiast kasy na koncie numeru żony jest dużo (jeszcze od czasów promocji + 100% i "piąte doładowanie gratis") i nie jestem w stanie tego szybko zmienić. Tym bardziej, że co 30 dni robię teleprzelewy ze swojego numeru, gdzie mam jeszcze więcej środków, a nie korzystam obecnie zbyt aktywnie z tego numeru (tylko odbieram i dzwonię w sieci).
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Basia_Plus »

Witaj misiu-182,
misiu-182 pisze:Wtedy w ramach promocji (taryfa Nowy Plusch, pakiet za 25 zł "no limit +10GB) miała rozmowy, SMS-y, i internet 3,5GB w UK za darmo. Jak to wygląda obecnie?
opłaty naliczane będą zgodnie z promocją „W Wielkiej Brytanii jak w domu" https://www.plus.pl/documents/16/180633 ... et="_blank".

wlo,
wlo pisze:Czy np. dla Ja + Na Kartę I zasady ogólne cennika połączeń międzynarodowych i w roamingu obowiązują dla Wielkiej Brytanii?
obowiązywała będzie promocja „W Wielkiej Brytanii jak w domu".

Promocja „Brytyjska dla Klientów Plus na Kartę i Plus MIX" dotyczy Klientów, którzy od 24.12.2021 r. korzystają z jednej z wymienionych w powyższej promocji taryf.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Dzięki, nie doczytałem o tych umowach - moja wina ;-)
Czy dobrze wobec tego wnioskuję, że "Brytyjska dla Klientów Plus na Kartę i Plus MIX" zastąpiła skończoną z końcem marca "W Wielkiej Brytanii jak w domu 2" tylko (bo ona była dla umów od 24.12.2021 właśnie)?

Czyli "starzy" użytkownicy prepaid mają zasady jak dla RLAH ciągle z tego wynika?
Tylko jak to wygląda praktycznie w kontekście przesunięcia regulaminu promocji "W Wielkiej Brytanii jak w domu" z 01.01.2021 r. do archiwum z adnotacją, że się skończyła - raz z dniem 24.12.2021 r. a drugi raz z dniem 31.03.2022 r.?

Przekażcie ludziom od komunikacji, żeby przejmowali się bardziej swoimi klientami. Takie podejście nie sprzyja budowaniu zaufania do operatora. Wręcz zniechęca. Bo jak tu ufać, kiedy jadąc za granicę, na Wyspy, Bóg pewnie nie wie nawet jak operator będzie rozliczał numer żony misiu-182 albo numer mojego syna w abonamencie firmowym z umową sprzed 5 lat?

Aha! Nie wiem jak u innych użytkowników... U mnie odnośnik do regulaminu "W Wielkiej Brytanii jak w domu" prowadzi donikąd... Czy to nie znamienne w związku powyższymi przemyśleniami o działaniach operatora?

Jak już to sprawdzam to dopiszę... Jedyny działający odnośnik do regulaminu "W Wielkiej Brytanii jak w domu" (wyglądający na aktualny) to ten, do którego dotarłem przez stronę tematyczną https://www.plus.pl/uslugi/roaming"target="_blank: https://api.plus.pl/jcr/files/file/adp/ ... et="_blank. Co ciekawe, to ten sam dokładnie plik, który na stronie https://www.plus.pl/regulaminy-i-cenniki"target="_blank oznaczony jest dwukrotnie jako archiwalny - o co wiec tak naprawdę kaman - że tak trochę kontekstowo zapytam?
Natomiast poprzez stronę "roamingową" dotarłem także do innego regulaminu - promocji "Brytyjska" dla nowych umów abonamentowych. Szkoda, że go nie widać tam gdzie - jak by się wydawało oczywistą oczywistością - być powinien...

Tak - mistrzem Plus jest w robieniu zamieszania ;-) A jako klient z 25-letnim stażem wiem co mówię ;-)
misiu-182
Szalony PlusManiak
Posty: 244
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 21:45

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: misiu-182 »

No to teraz znowu nie wiem o co chodzi??? Również jestem klientem tej sieci w ofercie prepaid od ubiegłego wieku (1998). Kiedyś wszystko było proste a informacje na stronie zawsze aktualne. Reklamacje prawie nigdy się nie zdarzały. Od kilku lat jest coraz gorzej. Czasem trudno mi znaleźć potrzebne informacje i regulaminy. Włączając promocje i pakiety modlę się żeby zadziałało i żeby znowu nie trzeba było pisać reklamacji. A zarządzam przez aplikację kilkunastoma numerami rodziny i znajomych. Nie wiem czy to system i programiści zarządzający tym wszystkim nie ogarniają, czy po prostu ja jestem za stary (już po 50-tce). Link podany przez Basia_Plus u mnie również nie działa. Nie przeszkadza mi, że będą naliczane opłaty w UK. Chcę tylko wiedzieć ile konkretnie to będzie kosztować? Czy działa to jak kiedyś i nie trzeba się ograniczać, czy korzystać tylko w niezbędnym zakresie. Proszę specjalistów Plus-a o konkretną informacje z działającym odnośnikiem do stosownego regulaminu.
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

misiu-182 - możemy sobie piątkę przybić ;-)
Też administruję przez moje konto kilkunastoma numerami rodziny, a kiedyś także paru znajomych (do dzisiaj koleżanki numery mam na koncie, ale muszę się także tego obciążenia pozbyć w końcu).
Mi osobiście przeszkadza to co tutaj wychodzi. Całkowity brak informacji o zakończeniu określonych promocji - co kiedyś było standardem. Nie wiadomo czy promocja trwa czy nie (o ile zmiana regulaminu nie obejmuje dopisanego punktu o terminie zakończenia - bo czasem, ale tylko czasem, tak się dzieje).

Basia_Plus - może uda Ci się ustalić jak jest w końcu z tą promocją? Dlaczego przy pliku tej promocji jest adnotacja że to archiwalna promocja, skoro Ty twierdzisz zupełnie co innego?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Basia_Plus »

misiu-182, wlo,

mój błąd :oops:. We wcześniejszym poście link okazał się niepełny, tutaj właściwy https://www.plus.pl/documents/16/180633 ... et="_blank. Dziękuję za czujność i przepraszam za zamieszanie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
wlo
Szalony PlusManiak
Posty: 318
Rejestracja: 3 sty 2018, o 09:57

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: wlo »

Basia_Plus...
Sęk w tym, że ten właśnie regulamin jest oznaczony jako ARCHIWALNY!!
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: połączenia międzynarodowe i roaming

Post autor: Basia_Plus »

wlo,

poprosiłam o aktualizację informacji na stronie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ